Kérdésem a 40 éves jubileumi jutalom kifizetésével kapcsolatos: Kjt.-s munkavállaló vagyok, 2025. október 22-vel jogosult leszek a nők 40 nyugdíjra. 2025. december 17-én lesz( legalább) 35. éves kjt. jogviszonyom, itt is él a kedvezmény arra vonatkozóan, hogy ki kell fizetni a 40 éves jubileumi jutalmat, ha az abban az évben jár, azaz az utolsó mun
Az Audi brüsszeli gyárának bezárása egyre valószínűbb, miután a vállalat nem talált megfelelő befektetőt vagy alternatív felhasználási lehetőséget az üzem számára. A gyár bezárása mintegy 3000 munkavállaló elbocsátását jelentheti, és ez lehet az első olyan Volkswagen-gyár Európában, amelyet bezárnak - közölte az Electrive.
A Pest Vármegyei Főügyészség ez idáig tíz esetben indított pert gépjárműkereskedők ellen új gépkocsik áremelését szabályozó szerződési rendelkezések miatt. Nemrég egy újabb jogerős bírósági döntés született.
A független országgyűlési képviselő szerint Magyar Péter felemelkedése inkább az ellenzéki társadalom elkeseredettségének és az ellenzék tehetetlenségének köszönhető, semmint Magyar személyének.
Korábban az is ismertté vált, hogy az USA elküldi Izraelnek légvédelmi rendszereit, hogy megerősítse a zsidó állam biztonságát egy Iránból érkező támadással szemben.
A SZÉP-kártyán lévő pénzeket 50 százalékban lakásfelújításra is fel lehet majd használni 2025-től. A családi szja-kedvezmény összege júliustól 50 százalékkal nő, majd 2026-tól további 50 százalékkal.
A mai napon ismét kormányinfót tartott Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő a legfrissebb kormánydöntésekről. Többek között szóba került a családi adókedvezmény Orbán Viktor miniszterelnök által megígért "duplázása".
A nyár utolsó hónapjában jellemzően hivatalossá válnak a jövő évre vonatkozó autópálya díjak, ez pedig most sem volt másképp. Ezek tudatában pedig már mindenki elkezdheti tervezni, hogy milyen matricát is választ a jövő évre. Az előnyök persze a régiek, így a döntés sem túl nehéz.
Több új, lakhatással kapcsolatos intézkedést hozott a kormány, jön az újabb nemzeti konzultáció, és ismét szóba került az egymillió forintos átlagbér. A legfontosabbak a szerdai kormányinfóról.
2024. október 10-től tovább bővült a kizárólag az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazáson keresztül intézhető ügyek köre – hívja fel a figyelmet az adóhivatal.
"Párbeszéd az erdőtulajdonosok, erdőgazdálkodók, szakmai vállalkozások jövőjéért" címmel szinte minden vármegyét, több mint 20 települést érintő országos erdészeti tájékoztató rendezvénysorozatot indít a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).
Fejér és Hajdú-Bihar vármegyében is kimutatta a madárinfluenza jelenlétét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma. Az állományok felszámolása folyamatban van, a járványvédelmi előírások betartása továbbra is kiemelten fontos.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) újabb informatikai fejlesztése lehetővé teszi az M2M-kapcsolaton, vagyis az általános gépi interfészen keresztüli űrlapbenyújtást – írja honlapján a NAV.
A Bloomberg friss híre szerint a Tether, a piaci kapitalizáció szerinti legnagyobb stabilcoin mögött áll cég jelenleg vizsgálja annak lehetőségét, hogy hiteleket nyújtson a nemzetközi árupiaci szektorban tevékenykedő kereskedőknek. A vállalat célja, hogy pénzügyi kapacitását felhasználva hitelkeretet kínáljon a feltörekvő piacokon működő vállalkozá
A zuglói Demokratikus Koalíció múlt heti taggyűlésén súlyos feszültségek alakultak ki, miközben az új alpolgármesterek személyéről kellett volna dönteni. A szóváltást követően Horváth Zsolt korábbi alpolgármester hasba rúgta párttársát, Tóth Attila önkormányzati képviselőt.
Plakátkiállítással, filmmaratonnal, színházzal, tematikus városi sétákkal és nosztalgiavillamossal emlékezik Budapest az 1956-os forradalom évfordulójára - tudatta a Budapest Brand Nonprofit Zrt. közleményben szerdán az MTI-vel. A Corvin mozi Jávor termében egész napos 56-os filmmaraton lesz, a Merlin Színházban Maléter Pál özvegyének élettörténeté
Magyarország kész kivenni a részét a további illegális migrációs hullámok megelőzéséből, illetve ezzel párhuzamosan a menekültek megfelelő ellátásának biztosításából is - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Genfben.
Az ATV megkérdezte Gulyás Gergelyt, hogy mit gondol az Idea Intézet legújabb közvélemény-kutatásáról, amely szerint a Tisza Párt hibahatáron belül utolérte a Fideszt, és hogy szükség van-e riadót fújni a Fideszben.
2024. október 10-től tovább bővült a kizárólag az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazáson (ONYA) keresztül intézhető ügyek köre - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Idén indult újra a gyártás Tófejen, viszont augusztusban ismét leállt az üzem, és februárig biztosan nem fog termelni, a romhányi gyár technológiáját pedig Kolozsvárra viszik.
Tyra Banks közel 20 év után tért vissza, hogy ő legyen az, aki az idei, megújult formában visszatérő Victoria's Secret divatbemutatón utolsóként vonul végig a kifutón, és mondanunk sem kell, lenyűgözően festett!
A miniszter kitért arra is, hogy bár a TV2 riportját ő maga is színvonaltalannak tartja, a kormány nem kíván beleszólni a kereskedelmi csatornák szerkesztési döntéseibe...
Az elmúlt években jelentős hatást gyakorolt a magyar gazdaságra a pandémia, amelynek hosszú távú következményei is érezhetőek. A magyar gazdaság alakulása a járvány kitörése óta több hullámban zajlőtt, és a kormány különféle lépéseket próbál tenni a stabilizáció érdekében. A szerdai kormányinfó legfontosabb pontjai a kormány által megvitatott gazda
A Szülői Hang Közössége napi szinten foglalkozik a közoktatás rendszerszintű problémáival, kihangosítja a szülői véleményeket és aktívan kiáll a gyermek érdeke mellett. Cikkünkben részletesen elmagyarázza: mi a gond a legutóbbi szülői konzultációs kérdőívvel, illetve annak kérdéseivel.
Ukrajna még Joe Biden távozása előtt szeretne meghívást kapni a NATO-ba - jelentette ki egy interjújában Natalija Galibarenko, Ukrajna brüsszeli NATO-missziójának vezetője azzal érvelve, ez szerinte méltó hagyatéka lenne Biden elnökségének.
A keddi kis erősödés után szerdán 400-nál kezdte a napot a forint az euróval szemben, majd délelőtt a kormányzati élénkítőcsomag bejelentésével párhuzamosan 401 fölé lendült az euró jegyzése. Az igazán fontos makrogazdasági eseményekre holnap kerül sor, hiszen jön a Budapest Economic Forum, ahol a hazai gazdaságpolitika döntéshozói szólalnak meg, é