Versenyhátrányt okozhat a kis- és középvállalkozások számára a mesterséges intelligencia (MI) technológiák rohamos terjedése, illetve ha nem kezdik el alkalmazni azokat – többek között erre figyelmeztet a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a most lezárt piacelemzésében. A GVH szakértői arra is felhívják a figyelmet, hogy az úgynevezett kis nyelvek, így
Október 24–27. között a Csabai Kolbászfesztivál várja Önt Békéscsabán, ahol a hagyományok, az ízek és a közösségek találkoznak. Fotó: Csabai Kolbászfesztivál 1997-ben rendezték meg az első Csabai Kolbászfesztivált, és azóta minden évben tonnaszámra készül a híres csabai kolbász. De vajon mennyi kolbász készült el eddig? Az elmúlt majdnem három
Sokan zavarba jönnek a témától, de ha hagyod, hogy a gyerek a tévéből meg az osztálytársaktól gyűjtse be a kétes eredetű infókat, annak még kínosabb következményei lehetnek. De hogyan is fogj hozzá a beszélgetéshez a méhekről meg a virágokról? Ezek a szakértő tippjei!
A Freedom Holding, a NASDAQ-on jegyzett, 5,9 milliárd dolláros piaci kapitalizációval rendelkező nemzetközi befektetési csoport, hivatalosan is elindította globális tőzsdei kereskedési platformját, a Freedom24-et Magyarországon.
Gumihevederes járószerkezettel felszerelt, speciális Mtz/Belarus traktorok dolgoznak ezekben a napokban Fehéroroszországban. De vajon mit csinálnak „szügyig” a vízben gázolva?
Többek között erre a kérdésre is választ kaphat, aki ellátogat augusztus elsején a Pénzmúzeumba, illetve a Pénzmúzeum Panoráma Teraszra. Változatos, izgalmas és érdekes programok közül válogathatnak az érdeklődők a Pénzmúzeum nyíltnapján.
Nem sokáig tartott a hétvégi erősödés, hétfő délután már 402 forintba került egy euró. Mi történt? A múlt hét második felében erősödni tudott a forint, de a hetet már 400 fölött kezdte, délután a 402 forintot is átlépte. A dollárral szemben is gyenge a magyar valuta, ott 370 forint fölé kúszott az árfolyam hétfő délután.
Hideg, de napsütéses idő fogadta az érdeklődőket Szelcepusztán, az Északerdő Zrt. jubileumi, 15. alkalommal megrendezett trófeamustráján, ahol a szarvasbőgési szezonban terítékre került gímbikák trófeáit állították ki.
A győri campuson megnyílt az Usa Accelerator Program irodája, amely a vállalkozások és startupok amerikai piacra történő belépésének egyik legfontosabb eszköze lesz, de az oktatói és diákcsereprogramok bővítését is támogatja. Tevékenysége Floridára összpontosít, amely kiemelkedő szerepet játszik az űrkutatás, az élettudományok, a technológiai innov
A Tisza párt elnöke szerint "kötelezték a Vízügyi Főigazgatóságot, hogy most először szervezzen családi napot és véletlenül pont oda", ahol a miniszterelnök beszélni fog. A Fidesz szerint viszont Magyar Péter fél.
Az avarok nem hagytak maguk után írott történelmet, ezért a közelmúltban elkezdett genetikai vizsgálatok fontos részét képezik a kor rekonstruálásának.
Jogszabályváltozás miatt 2025. január 1-jétől az energiakereskedők és a hálózati elosztó társaságok a nem lakossági felhasználók energiaszámláit kizárólag elektronikus formában bocsáthatják ki; 2025. január 1-től a papíralapú számla helyett az Mvm is csak elektronikus számlát állíthat ki ezeknek az ügyfeleknek.
A péntek délelőtti megnyitót követően délután a Máriás-házban folytatódott a gyulai németek betelepülésének 300. évfordulója alkalmából életrehívott programsorozat. Itt Erdmann Gyula történész, a Békés Vármegyei Levéltár nyugalmazott igazgatójának könyvét mutatták be. “A gyulai németváros története” című kötetet korábban, idén májusban már bemuta
A Groupama Biztosító évek óta kiemelt figyelmet fordít a biztonságos közlekedés elősegítésére. Idén ősszel az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottságával összefogva egy izgalmas megmozdulás keretében hívták fel a figyelmet a láthatóság fontosságára.
Az EXIM Magyarország a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram teljes, 1200 milliárd forintos keretösszegének 84 százalékát, azaz 1011 milliárd forintot folyósított a magyar vállalkozások számára. A hitelprogram eddig 1436 hazai vállalat fejlődéséhez és versenyképességének megerősítéséhez járult hozzá - közölte az EXIM.
A belpolitikai erőtér átrendeződőben, miközben Orbán Viktorra és a NER-re egyre jobban ráég az oroszbarátság. Érdekes lesz megnézni, ki mit hoz ki a helyzetből, ritmust vált-e a kormányfő, fenn tudja-e tartani a lelkesedést Magyar Péter.
Zsarnokságról és koncepciós eljárásról beszélt utolsó felszólalásában a momentumos képviselő, akit múlt héten ítéltek el. Hidvéghi Balázs szerint Fekete-Győr "nem egy politikai elítélt, egy elítélt politikus".
Rohamosan közeleg az itthon is egyre nagyobb népszerűségnek örvendő Halloween. Vagyis lassan ideje kitalálnod, milyen jelmezt viselsz majd a bulin, és ne feledkezz meg egy hozzá passzoló, vagány manikűrről sem!
Török szerint a Fidesznek korábban kellett volna elkezdenie rongálni Magyar Péter "kalapács-imázsát", hogy ne legyen ilyen vonzó az ellenzékiek számára, de talán még mindig van erre lehetőségük.
A Warner Bros. Discovery a 2024/2025-ös szezonban több mint 1000 órányi élő téli sportot mutat be az Eurosporton és a Maxon. Olimpiai érmesek sokasága készül a 2026-os Milano Cortina felé vezető útra: hét világbajnoksággal, világkupával és több száz olimpiai kvalifikációs versennyel.Az élő közvetítések sora a FIS Alpesi Sí Világkupával kezdődik okt
Ahogy az ukrajnai háború elhúzódik, az ország egyre nagyobb nemzetközi támogatásra szorul, legyen szó pénzügyi, humanitárius vagy katonai segítségről. Az IfW Kiel Intézet legfrissebb adatai szerint az Egyesült Államok és az EU intézményei állnak az élen a támogatások terén, de kisebb, gazdaságilag gyengébb országok is jelentős hozzájárulásokat nyúj
Nem mindenki születik azzal a képességgel, hogy másoknak segítsen, empátiával és odafigyeléssel támogassa őket. Vannak azonban olyan csillagjegyek, akiket mintha erre teremtettek volna!
Potápi Árpád halála miatt időközi választáson dől el, ki ülhet be a parlamenti képviselői helyére. Van értelme az ország egyik "legfideszesebb" körzetében elindulni, vagy ezzel csak fegyvert adna Magyar Péter a kormánypropaganda kezébe? De milyen üzenete lenne a meghátrálásnak? Nehéz kérdésekre kell válaszolnia a Tisza Párt elnökének.