Jo Nesbø, a skandináv krimi egyik legnagyobb alakja Budapesten adott interjút a Telexnek. A norvég szerzővel új regénye miatt beszélgettünk arról, hogyan lehet egy gyilkos szimpatikus, de arról is mesélt, miért küldte vissza egy olvasónak a könyve árát.
A nyírbátori Bátor Trade Kft. és a vele kapcsolatos vállalkozások összesen 3000 hektáron gazdálkodnak. Ebből 1800 hektárt tesz ki a szántó, s abból 1000 hektáron valósították, illetve valósítják meg az öntözést.
Nem sok esély van rá, hogy bármi is leszedné a Holdat az égről, de ha megtörténne, katasztrófák sora indulna el a Földön. Megszűnnének az évszakok, minimális lenne az árapály, ami kihalások sorozatát indítaná el, és ezért a fényes égbolt sem kárpótolna minket.
Máris új szolgáltatással jelentkezett a BinX, az első magyar neobank. Ügyfeleik kérésére piacra dobták bankkártyájukat, a Mastercard támogatásával. Az új termékkel kapcsolatban kérdeztük a BinX és a Mastercard képviselőit is. Cikkünkben igazi professzionális termékfejlesztésről számolhatunk be. A Számlázz.hu alapítóinak fintech vállalata 2024. júni
Virginia Woolf klasszikus regényének Sally Potter által készített adaptációjában - a film idén ünnepli 30. évfordulóját - Tilda Swinton alakította az időutazó, nemet váltó figurát. A film a kilencvenes évek eleji Nagy-Britannia homofóbiájára adott transzgresszív válasz volt, és ma is aktuális - írja Rachel Pronger a BBC cikkében.
Október elsejétől már Budapesten is az új ügyeleti rendszer van érvényben. A dolog még friss, sokan nem tudják, hogy kit, mikor és milyen számon érhetnek el, a sok korábbi hívószám közül melyik működik. Az új ügyeleti rendszerért a mentőszolgálat felel és csak egyetlen elérhetőséget kell megjegyezni. Hol kérhetünk segítséget, mi a központi orvosi ü
Magyarország az űrbe megy, ez pedig már nem science fiction, hanem a valóság. A jellemző szkepticizmus ugyan még jelen van, ám a negyedévszázadnyi Csipkerózsika-álomból ébredező magyar űripar kezd magára találni. Dr. Ferencz Orsolya, űrkutatásért felelős miniszteri biztos – nagyinterjú.
A Sztárbox 6. versenynapját drámai fordulatok és izgalmas bejelentések tűzdelték a versenyzők összecsapásain túl. Miller Dávid edzésen elszenvedett orrsérülése miatt visszalépett, így számára véget ért a verseny. A szakmai team döntése alapján Sárközi Ákos kapott lehetőséget arra, hogy megmérkőzzön a továbbjutásért az október 13-án megrendezésre
A mesterséges intelligencia és a nyelvi modellek, mint például a ChatGpt, az elmúlt években robbanásszerűen terjedtek el, és mind a felhasználók, mind a vállalkozások számára új kihívásokat jelentenek. A ChatGpt jelenlegi, körülbelül 200 milliós felhasználói bázisa ugyan elenyésző a Google vagy a Google által bevezetett Gemini 4,3 milliárd felhaszn
2023-ban 469 kérelem érkezett szülőktől egyedi keresztnevek engedélyezésére, melyből 70-et fogadott el a Nyelvtudományi Központ. A választható fiú- és lánynevek köre ezzel 4570-ra nőtt.
Nem nagyon ajánlják a monetáris arany piacon keresztüli vételét és felhalmozását a jegybankárok - mondta a Pénzcentrumnak Bod Péter Ákos, amikor Magyarország frissen megemelt aranytartalékáról kérdeztük. Az MNB korábbi elnöke szerint a hitelminősítők vagy befektetők nem nézik a devizatartalék összetételét, így nem számít, mennyi aranya van egy-egy
Ilyet még a világ nem látott. Ha valaki Magyar Péter nője lesz, majd elválnak útjaik, tuti biztos, hogy a hölgy kap egy órás ingyen televíziós műsort, ahol egy bárgyú riporter kérdezgeti.
Az elmúlt 20 évben több mint 40%-kal nőtt a sajátos nevelési igényű gyermekek száma Magyarországon, amely önmagában egy megdöbbentő adat. Az SNI-s gyerekek számának drámai növekedése csak részben magyarázható az állapotfelmérési eszközök fejlődésével. Többek között ez a téma is terítéken volt azon a szeptemberi szülő-fejlesztő pedagógus találkozón
A generatív mesterséges intelligencia bevezetése fordulóponthoz érkezett: a cégek kétharmada invesztál többet a technológiába. A megnövekedett befektetések és lelkesedés ellenére az adatok és a kockázatok továbbra is a skálázást akadályozó fő kihívások, a FOMO hatás kezd elmúlni és egyre többen támasztják alá konkrét mérésekkel a technológia által
Miközben a kormány évi 3-6 százalékos növekedésről álmodozik, a legfrissebb adat inkább a recesszió rémével fenyeget. Augusztusban az ipari termelés az egy évvel korábbit 9,5 százalékkal múlta alul. Pedig már az előző év is botrányosan rosszra sikeredett. Más aggasztó jelek is látszanak.
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) új jelentése szerint megvalósíthatók az ENSZ tavalyi éghajlat-változási konferenciáján kitűzött energetikai céljai. Az Ecowatch-on olvasható elemzés szerint 2030-ra világszerte meg kell háromszorozni a megújuló energiakapacitást és csökkenteni kell a fosszilis tüzelőanyagok felhasználását.
Az Energiaügyi Minisztérium jelentése szerint a Napenergia Plusz programban eddig több mint háromezer háztartás részesült összesen 7,85 milliárd forint támogatásban a zöldenergia termelésére és tárolására.
Nehéz idényt zártak a mezőgazdaságban dolgozók. De még most sem lélegezhetnek fel. Ahogy az elmúlt néhány esztendő, úgy az elkövetkező időszak sem kecsegtet túl sok jóval számukra. És így a fogyasztók számára sem.
A Planzer svájci logisztikai vállalat és a LOXO autonóm technológiára szakosodott startup elindította első közös projektjét Bernben. A „Planzer – Dynamic Micro Hub with LOXO” célja, hogy új szintre emelje
A napokban a Jóbarátok 30. évfordulója alkalmából a Max streaming-szolgáltató 2 képet is megosztott a sorozatból Instagram-oldalán – egyet HD-ben, egyet pedig 4K-ban. Mindezzel csak a náluk elérhető kiváló képminőséget szerették volna hirdetni, a közösségi médiában azonban rengeteg rajongó kiakadt a látottak kapcsán.A képek az 1996-os Senki sincs k
Október 5-én mutatják be az Egy nő anatómiája című drámát a Pesti Színházban, amely a veszteségről és az újrakezdésről szól. Wéber Kata író és Alföldi Róbert rendező közreműködésével a színdarab nemcsak egy nő történetét meséli el, hanem a modern női identitás kérdéseit is boncolgatja.
Az őszi divat mindig izgalmas lehetőségeket kínál a rétegezésre és a kényelemre. A hűvösebb idő beköszöntével előkerülnek a meleg pulóverek, kabátok, és természetesen a mindenhez illő fekete leggingsek. Ha unod a megszokott kombinációkat, itt van 7 ötlet, hogyan varázsolhatod izgalmassá az őszi outfitedet a kedvenc fekete leggingsed segítségével!
Egy új rendszer lehetővé teszi a napelemes háztartások számára, hogy a megtermelt felesleges áramot a tőzsdén, kedvezőbb áron értékesítsék az állami átvételi ár helyett.
Egyre többször halljuk, hogy valami inváziós vagy őshonos, de valójában kevesen tudják és értik a fogalmak mögött lévő tartalmat. Az idei KertAkadémián is nem véletlenül volt vezértéma az ökológia kérdéskörében az inváziós fajok okozta hatás. Nézzük, mit jelent az inváziós (invazív) és az idegenhonos kifejezés!
Egy teljes napig tartott egy becsületes megtalálónak, hogy felkutassa egy utcán talált pénztárca tulajdonosát. Az InfoRádió utánajárt, hogy mi a legkönnyebb módja az ügyintézésnek, ha valaki vissza akarja adni más tulajdonát. Erről ugyanis nemcsak az erkölcs, hanem a jog is részletesen rendelkezik.
Masszázsmedencét venni mindig jó ötlet, hiszen elképesztő minőségi változást hoz majd a pihenésedbe. Most azonban még jobban megéri. Hiszen október 30-ig a világ legjobb jakuzzis ajándékát viheted haza vele ingyen: az intelligens vízkezelőt!
A leggyakoribb ehető és a hozzá hasonló mérgező gomba fajok fotói már elérhetők a neten, köszönet érte a Miskolci Gombász Egyesületnek. Mutatjuk, mire kell figyelni!
A gyermekek jóllétének biztosítása egyáltalán nem könnyű feladat: egyre több az életével elégedetlen fiatal. Az aggasztó jelenségre egy friss európai jelentés is igyekszik felhívni a figyelmet.
Összesen öt elektromos meghajtású hulladékszállító járművet helyeznek üzembe Nyíregyházán, Debrecenben és Pakson az Elektromos Hulladékszállító Mintaprojekt részeként, a Széchenyi Egyetemi Csoporthoz tartozó Humda Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. támogatásával - közölte a szervezet.
Van egy izgalmas pillanata az autózásnak, amit mindannyian átélünk – az, amikor felvillan a kis sárga üzemanyagszint-jelző lámpa. Az a pici fény, ami sokkal drámaibbá teszi a vezetést. Hirtelen minden kanyar, minden piros lámpa egy kockázatos kalanddá változik. De valójában mennyi benzined maradt és meddig juthatsz el, mielőtt az autó csendben megá