Az igényes élőzene rajongói körében ismerősen cseng a Nyári Kálmán Mulató neve, ami közvetlenül a pesti rakparton, vagyis ártéren áll. A meseszép kialakítású bárt mára ellepte az árvíz.
Vége a nyári szezonnak, így a Balatonnál szokásos módon szeptember közepével a vendéglátóhelyek jelentős része tavaszig bezár. Sok étterem, viszont úgy tűnik, már nem is nyit ki újra a jelenlegi formájában 2025. tavaszán. A Pénzcentrummal megnéztük az aktuális hirdetéseket és több kultikus balatoni helyet is találtunk az eladó ingatlanok között.
Philip Treacy tervező kalapjai a divat- és művészvilág legkülönlegesebb alkotásai közé tartoznak. A kalaképkészítő zsenialitását bizonyítja, hogy a kreációk olyan stílusikonok és dívák szívét is meghódítják, mint Madonna, Lady Gaga, Sarah Jessica Parker vagy Meghan Markle. Sőt, olyan előkelőségek is igent mondanak a viseletükre, mint Kamilla király
Fotó: Széchenyi-egyetem Az intézmény a térség életében nemcsak képzési, kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységével vesz részt, hanem a társadalmi szerepvállalásra is kiemelt figyelmet szentel, s ennek részeként a mostani helyzetben is hozzá kíván járulni az árvízi védekezéshez. Az egyetem önkéntes hallgatókat és munkatársakat toboroz az Észa
Az iskolában töltött idő jórészt a tanulásról szól, de a szünet legalább ennyire fontos a fejlődés szempontjából. És mint minden téren, ebben a kérdésben is ahány ország, annyi szokás.
Egészség és harmónia a csészében: ismerd meg azokat a gyógynövényeket, amelyek nem hiányozhatnak otthonról! Legyen szó puffadásról, székrekedésről, émelygésről, vagy nyugtalanságról, mindenre van gyógymód.
Sikerült 9 méteres magasságig felkészíteni Budapestet a közelgő árvízi tetőzésre, estig az ideiglenes gátak építése is befejeződik - tájékoztatta az InfoRádiót Tüttő Kata főpolgármester-helyettes. A Lánchíd autóforgalom előtti ideiglenes megnyitásáról azt mondta: az csak a tömegközlekedést és az árvízi védekezést akadályozná.
Több mint egy évszázadon keresztül a Triumph szenvedélye és innovációja alakította a motorkerékpár fejlődését, melynek köszönhetően az Egyesült Királyság legnagyobb motorkerékpár-gyártójává és globális márkájává vált.
Rengeteg előkészület, egyeztetés, casting előzi meg egy olyan hatalmas reality forgatását, mint az Ázsia Expressz, amelyben sztárpárosok bizonyíthatják be rátermettségüket, kitartásukat és élelmességüket. A műsorban egyesek úgy gondolják, csalást fedeztek fel. Most a kiemelt kreatív producer elárulta, valójában mi történt.
Az amerikai jegybank szerdai ülésén 50 bázispontos kamatcsökkentésről döntött. Az első piaci reakciók vegyesek voltak, a vezető amerikai részvényindexek előbb új történelmi csúcsra emelkedtek, végül viszont mérsékelt eséssel zárták a napot. Az ázsiai részvénypiacok jellemzően emelkedtek ma reggel, főként a japán tőzsde, ahol a jen gyengülése hajtja
A Demokratikus Koalíció kezdeményezi a Kulturális Bizottság összehívását a Nyírmeggyesen levetkőztetett gyerekek ügye miatt. Az esetről az ATV Híradója számolt be elsőnek.
A döntés és Az ajándék után mostantól magyarul is olvasható Edith Eva Eger A balerina című könyve. A memoárban a szerző a viszonylag gondtalan kassai évektől az elviselhetetlen auschwitzi időkön át a túlélést követő időszakig meséli el a saját történetét.
1994 szeptember 19-én került először adásba az egyik leghíresebb amerikai kórházsorozat, a Vészhelyzet, amelynek epizódjait 1996 januárjától a magyar nézők is nyomon követhették. Emlékszel még?
A gátszakadás veszélyével néznek szembe Dunaalmás lakói a Komárom-Esztergom vármegyei kisközség külterületén. Lakóépületeket egyelőre nem veszélyeztet a víz, jelenleg öt szivattyúval dolgoznak, a tetőzést péntekre várják - mondta az InfoRádióban Makay Tibor polgármester.
"Pártpolitikai versenybe a köztársasági elnök alkotmányos helyzeténél fogva nem avatkozhat be, abban nem vehet részt" – ezt írta Magyar Péternek címzett válaszlevelében Sulyok Tamás köztársasági elnök.
A magyarok több mint fele szerint az önvezető autózás csak a távoli jövőben terjedhet el globális szinten – derül ki a Chery Group megbízásából készült felmérésből. Az autózás jövőjével foglalkozó kutatás alapján a válaszadók közül sokan arra számítanak, hogy a parkolási gondok a nagyvárosokban tartósan velünk maradnak, és még 15-20 év múlva is ugy
Az újonnan forgalomba helyezett tisztán elektromos személygépkocsik száma több mint másfélszeresére nőtt Magyarországon idén január-augusztusban a megelőző év azonos időszakához képest - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM).