A világ legnagyobb piaci értékű kriptovalutája, a Bitcoin, hétfőn új történelmi rekordot ért el, miután tovább erősödött a befektetői kereslet hatására. Az év eleje óta tartó emelkedést több tényező is támogatja: az intézményi befektetők fokozódó aktivitása, az amerikai elnök, Donald Trump kriptobarát politikája, valamint a Bitcoin és a globális pé
Máshogy látja a dolgokat a kormány és az MNB vezetése. Megjelent a Forbes legfrissebb listája a leggazdagabb magyarokról! A listát itt böngészheted. Mi történt? Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Portfolio konferenciáján beszélt délelőtt, ahol arról beszélt, hogy szerinte túl magas a magyar reálkamat, és a külső és belső környezet is indokolha
Míg egy évtizede tele voltak a címlapok az utcai prostitúció okozta botrányokkal a svájci nagyvárosokban, az ősi mesterség mostanra az egész országban visszaszorulóban van. A legtöbb helyen közel harmadával kevesebb az örömlány az utcán, és ez nem a szigorú rendszabályoknak köszönhető.
Szeptemberben a jelzáloghitelek, és ezen belül a 3%-os fix kamatozású, államilag támogatott konstrukciók iránti kereslet is a többszörösére emelkedett az éves átlaghoz képest. Derül ki az OVB Magyarország friss adataiból.
Az Európai Beruházási Bank (EIB) legújabb stratégiai lépéseiről és a térségben betöltött szerepéről beszélt Manuel Dueñas, a szervezet regionális divízióvezetője a Portfolio Budapest Economic Forumon. Az előadásból kiderült, hogy a szervezet az európai gazdaság teljes szegmensében jelen van, Magyarországon is már közel 100 projektet finanszírozott
Lehet két ingatlanban 50 százalékos tulajdona az otthonstartos igénylőnek, a feltétel csak az, hogy az egyiket hat hónapon belül adja el – derül ki a kormány társadalmi egyeztetésre bocsátott tervezetéből. Nem kell 2 éves tb-jogviszony például a megváltozott munkaképességűeknek. Az építési bejelentés korábban korlátozó időpontját pedig eltörlik.
A KlikkTV Egyenleg című műsorában Szabó Tímea, a Párbeszéd parlamenti képviselője és Ranschburg Zoltán politikai elemző beszélgetnek arról, hogyan értékelhető a strasbourgi emberi jogi bíróság döntése, amely több, a rabszolgatörvény és a parlamenti büntetések ügyében született ítéletet is kimondott. Miért tartotta jogszerűnek a bíróság Kövér László
Tovább terjeszkedik a Wizz Air, bár konkurenciája már a vészharangot kongatta és csődről beszélt. A magyar fapados légitársaság most egy kaukázusi országban szeretne piacvezetővé válni, ezért bázist hozott ott létre és több új járatot is indít Európába. Új bázist és számos járatot indít a Wizz Air Jerevánból A magyar légitársaság az elmúlt hónapokb
"Nagyon vártam, sok szempontból nehéz napok voltak, de ezt IS együtt csináltuk végig! Boldogság, hogy vannak ilyen barátaim!" - írta a közösségi oldalára posztolt képekhez Vogyerák Anikó, az ATV műsorvezetője.
Október 7. az izraeli túszdráma évfordulója: pontosan két év telt el az izraeli–gázai háború kirobbanása óta. Az ATV és az ATV Extra ma egész nap különkiadásokkal, élő kapcsolásokkal és szakértőkkel idézi fel a tragikus eseményeket.
Lényeges változás történt az Árulók – Gyilkosság a kastélyban című krimi-reality sugárzása kapcsán. A 4. évad ugyanis már nem mindennap lesz látható a képernyőn, ahogy eddig.
A falugazdászok nemcsak a pályázatok beadásában, hanem a kifizetési kérelmek és záróadminisztráció elkészítésében is támogatják a termelőket, ezzel is megkönnyítve a generációváltás folyamatát.
A hazai lakosság havonta átlagosan 42 000 forintot tud megtakarítani, miközben több mint harmaduknak egyáltalán nincs félretehető jövedelme - derül ki a Generali Biztosító legfrissebb, reprezentatív kutatásából. A 18-65 éves magyarok több mint fele úgy véli, hogy időskorukban is dolgozniuk kell majd, hogy anyagilag boldoguljanak.
Íme, a legjobban bevált tippek és gyakorlati trükkök, amelyek segítségével bokrosabbá teheti könnyezőpálmáját (monstera), és dúsabb leveleket nevelhet rajta!
Több ezer háztartás maradt áram nélkül a hétvégén lehullott nagy mennyiségű hó miatt Szerbia több városában. A szerbiai közszolgálati televízió (RTS) arról tudósított, hogy a nagy mennyiségű téli csapadék megrongálta az elektromos hálózatot, a hó és a havas eső pedig megnehezíti a kárelhárító csapatok munkáját.
Az államtitkár azt írta: "Amennyiben a miniszter és a gyermeke ugyanazon irányból ugyanazon irányba utazik, együtt utaznak. Eddig is így tették, ezután is így fogják."
Orbán Viktor kedden a Facebookon üzent: szerinte Brüsszel zsarolja Magyar Pétert. Menczer ráerősített, és azt írta: a Tisza pártja így is Weber forgatókönyvét követi.
Nagyszabású díjátadó ünnepség várható november 22-én a Vegan Summit Budapesten: egy szakmai zsűri és a közönség is a társadalom azon szereplőit emeli reflektorfénybe, akik kiemelkedő munkájukkal, példamutatásukkal és innovációjukkal hozzájárultak egy etikusabb, egészségesebb és fenntarthatóbb jövő megteremtéséhez.A Vegan Summit Díjátadó november 22
A program hatalmas érdeklődést váltott ki: naponta átlagosan ezer igénylést nyújtanak be. Megjelent a Forbes legfrissebb listája a leggazdagabb magyarokról! A listát itt böngészheted. Mi történt? Szeptemberben augusztushoz képest megháromszorozódott a jelzáloghitel-igénylések volumene az Otthon Start Programnak köszönhetően a Credipass-nál – írja a
Halász Judit születésnapja alkalmából előkerestük az RTL Híradó 2016-os riportját, amiben a stáb ellátogatott a Pesti Színház Audiencia című előadásának próbájára. A színésznő II. Erzsébet bőrébe bújt, és szinte félelmetes volt a hasonlóság közöttük! Mutatjuk!
A várakozások szerint a Tesla kedden bemutatja a Model Y városi terepjáró pénztárcabarátabb változatát. Az elektromosautó-gyártó csökkenő eladásai és zsugorodó piaci részesedése közepette próbálja visszanyerni lendületét a növekvő globális versenyben.
A jegybanki tartalékok kritikus fontosságúak a globális gazdasági stabilitás szempontjából, segítik az országokat fizetési mérleg kötelezettségeiknek teljesítésében, és pufferként szolgálnak a gazdasági vagy geopolitikai sokkok ellen.
Az Európai Szuperkupáért csap össze egymással szerdán este a Komjádi Uszodában a vízilabda Bajnokok Ligájában címvédő FTC-Telekom Waterpolo és az Eurokupa-győztes olasz Pro Recco. A trófeáért 2002 óta küzd újra egymással az első és a második számú európai kupasorozat győztese. Az előző 22 kiírásból eddig mindössze egyetlen alkalommal fordult elő, h
Hozzá kell szokni a hazai cégeknek ahhoz, hogy az energia nem lesz olcsóbb. Bár a földgázmolekula vagy az áram ára akár csökkenhet, de a rendszerhasználati díjaknál ez nem fog megtörténni - hangzott el a Portfolio Budapest Economic Forum 2025 konferencia energiaszektort érintő kihívásokról szóló panelbeszélgetésén. A fórum két résztvevője, Mátrai K
Érdekel, hogyan segítheted a sajátos nevelési igényű gyerekek vagy felnőttek fejlődését? Fontos számodra, hogy olyan pályát válassz, ahol nemcsak szakmai tudásra, hanem empátiára, türelemre és kreativitásra is szükség van? Szeretnél ott lenni azok mellett, akiknek egy kis plusz támogatás kell ahhoz, hogy kibontakoztathassák képességeiket? A gyógype