Már online is kérhető keresetkimutatás a hitelfelvételhez a NAV ügyfélportálon – jelentette be az adóhatóság. A magánszemélyek a NAV aláírással hitelesített pdf-dokumentum néhány gombnyomással lekérhető, és tovább is küldhető a hitelintézeteknek.
A svájci központú MET Csoport, az európai energiaipar meghatározó szereplője bejelentette, hogy 2026. január 1-jétől Huibert Vigeveno tölti be a vállalat csoportszintű vezérigazgatói pozícióját.
Kevéssé ismert és kutatott tény, hogy a román hadsereg 1919-ben az I. kerületet, azon belül a budai Várat is fosztogatta, rettegésben tartotta. Veszprémy László Bernát írása.
A Magyar Közlöny 102. számában kihirdették a közszférában alkalmazandó nyugdíjpolitikai elveknek az egészségügyi dolgozók vonatkozásában történő érvényesítéséről és végrehajtásáról szóló 124/2013. kormányrendelet módosításáról szóló 289/2025. kormányrendeletet.
2 000 főnél nagyobb mintán végzett közös (nem reprezentatív) felmérést a Bankmonitor és a Pénzcentrum. A felmérésben résztvevők 35,1%-a mondta azt, hogy jogosultnak tartja magát az Otthon Start hitelre, és közülük 60,5%, azaz a kitöltők 21,2%-a tervezi ténylegesen felvenni a támogatott hitelt.
Teljesen felforgatta Magyar Péter a Fidesz hagyományos szeptemberi dzsemboriját, amikor rászervezett egy tiszás gyűlést a kötcsei piknikre. A fél falut lezárták, így a fideszesektől alig tudtunk kérdezni. Videó.
2025. szeptember 7-én elhunyt Koós Boglárka, a Budaörsi Latinovits Színház 27 éves színésznője, miután néhány nappal korábban öngyilkossági kísérletet követett el. A tragédia mély megrendülést váltott ki a hazai színész- és művészközösségben. A színésznő pályafutás 2018-ban vette kezdetét: akkor nyert felvételt a Színház- és Filmművészeti Egyetem F
Nincs határa a köztelevízió szervilizmusának, az M1 vasárnap déli híradójában a Nemzeti Ellenállás Mozgalom (NEM) propagandavideójának felhasználásával készült anyag, ami arról szólt, hogy az átlagemberek mennyire rosszul járnának a Tisza Párt „kiszivárgott adóemelési terveivel”.
Kijevben, a Függetlenség téren tüntetés zajlott az ellen a törvényjavaslat ellen, amely szigorítaná a katonák büntetőjogi felelősségét engedetlenség esetén. A megmozdulás nem elszigetelt jelenség: Ukrajnában egyre több tiltakozás bontakozik ki Zelenszkij és korrupt hatalma ellen.
A fejlett gazdaságok kötvénypiacain a múlt héten is jelentős volt a volatilitás. A hét első felében még a francia politikai krízis miatt ismét a fókuszba kerülő államadósság-fenntarthatósággal kapcsolatos aggodalmak domináltak és emelkedtek a kötvényhozamok.
A világsajtó reflektorfénybe állította a magyar miniszterelnököt, miután Kötcsén arról beszélt: Magyarországnak választania kell a szuverén út és a "brüsszeli káosz" között, miközben Kijevnek jövőt, az EU-nak pedig új stratégiát sürgetett.
Akár több millió forintot is spórolhatnak a fix 3 százalékos lakáshitelt igénylők, ha a hitel alacsony kamata miatt megtakarított pénzüket ügyesen használják. A money.hu szakértői megvizsgálták, hogyan csökkenthető tovább a teljes visszafizetendő összeg, és milyen megtakarítási stratégiákkal maximalizálható a kamattámogatás nyújtotta pénzügyi előny
Egyre több eset hívja fel a figyelmet arra, hogy a mesterséges intelligenciával működő chatbotok – eredeti céljaikon túlmutatva – érzelmi támasz, sőt egyesek számára virtuális társ szerepébe csúsznak. De mi történik, ha ez a kapcsolat torzítja a valóságérzékelést, és a technológia eszközből érzelmi tükörré válik? Érdekes anyagot találtunk. (Lapszem
Az MNB Monetáris Tanácsa várhatóan még hosszú ideig fenntartja a jelenlegi 6,5%-os alapkamatot, mivel az infláció továbbra is a jegybanki célsáv felett marad, és az árrésstopok jövőbeli kivezetése újabb inflációs nyomást okozhat. - írta meg a Portfolio.
Lánczi Tamásék legalább 600 millió forintot költenek stratégiai tanácsadásra, kreatívkoncepció-alkotásra, és szükség esetén logós repi ajándékokra. Nem ez az első üzletük.