A Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség 50 határrendész és 3 civil ellen emelt vádat korrupciós bűncselekmények miatt. Az ügy méretét jól mutatja, hogy több mint 11 ezer vesztegetési cselekmény szerepel a vádiratban.
A szőlő aranyszínű sárgaság betegséget okozó Grapevine flavescence dorée fitoplazma (Fd) a szőlő egyik legsúlyosabb zárlati károsítója. A védekezésben az ellenőrzött, egészséges szaporítóanyag használata, a monitorozás és a fertőzési gócok felszámolása kiemelt jelentőségű. Emellett a fitoplazmát terjesztő vektor, az amerikai szőlőkabóca (Scaphoideu
Most egy olyan vegyes műveltségi kvíz érkezett, ahol a 70%-os eredmény már komoly teljesítménynek számít. A kérdések több különböző területet érintenek, így nem elég egy témában otthon lenni. A Kvízguru kvízei hozzájárulnak a mentális élesség megőrzéséhez. Egy-egy játék után könnyebben rendszerezed a gondolataidat.
Szabó Zsolt hatvani polgármester egy Facebookra feltöltött videóban arról beszélt, hogy nem támogatja a Fidesz jelöltjét, Szabó Zsoltot. Szerinte a város tíz éve szenvedi el Szabó Zsolt képviselőjük „személyes bosszúját”, ugyanis ő „saját képviselői esküjével szembe menve nem képviseli Hatvan városát”.
A Zalakerámia tófeji üzemének a megvásárlásával csempegyártásba kezd Szatmári Zoltán. A milliárdos üzletember felvásárlása csak akkor valósulhat meg, ha a Gazdasági Versenyhivatal is jóváhagyja a tranzakciót.
Császár Előd a múltbéli hibáiról és a továbblépés lehetőségeiről is beszélt egy friss interjúban, amelyben elárulta: a közönség megítélését alapvetően jónak érzi. Az FLM-ből ismert zenész a kezdetekről szintén mesélt, s kiderült az is, hogy figyelemhiányos zavarral, ADHD-val küzd.
Az albérletre kifizetendő kaució helyett döntött úgy Gerzson, hogy a Bakony közepén felhúz egy hat négyzetméteres kunyhót, ahol egyedül él az erdő közepén. Nem a saját erdejében, de szerencsére az önkéntes remetét nem zargatja senki.
Pártja terveiről, koalíciós készségéről, a többi indulóhoz való viszonyáról, a jelöltjeik megzsarolásától, valamint az Európai Egyesült Államok fontosságáról és Ukrajna támogatásáról is beszélt Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció elnöke, a párt választási listavezetője az InfoRádió Aréna című műsorában.
Az ukrán elnök egy volt erotikus modellt nevezett ki arra, hogy Ukrajna konzuljaként képviselje hazáját a Dominikai Köztársaságban. A döntés sokaknál kiverte a biztosítékot.
Nem mindennapi jelenetnek lehettek szemtanúi azok a szurkolók, akik a bemelegítést is megtekintették a Diósgyőr–Gyergyó jégkorongmérkőzésen. Imre Patrik és Jason Pinteo ugyanis brutálisan összeverekedett egymással. A játékosok a büntetésüket már meg is kapták a fegyelmi bizottságtól.
A címvédő FTC-Telekom Waterpolo öt góllal nyert a zágrábi Mladost vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének szerdai harmadik fordulójában.
A Tisza Párt elnöke Szeghalmon reagált arra, hogy kiderült: a miniszterelnök szerint "balek" Szabó Bence volt az, aki kinyomozta Hajdú adócsalási ügyét, amiért a műsorvezetőt felfüggesztett börtönre elítélték.
Decemberben már beszámoltunk róla, hogy Ausztráliában néha fura módon működnek a hatóságok. Akkor a reklámfelügyelet volt túlbuzgó és – szándékosan vagy véletlenül, ezt már sosem tudjuk meg – értette félre és tiltotta be a Toyota Yaris GR reklámfilmjét. Most az ausztrál rendőrség tett ki magáért, bár ez az eset még a decemberinél is bizarrabb. Tör
Ungvár közelében csapódott be egy orosz drón, ami eltalált egy energetikai létesítményt. Egy településen nincs áram, valamint egy vasúti mellékvonal is megbénult. Ilyen távolra még nem jutottak orosz drónok. Mi történt? A kárpátaljai Ungvártól mindössze 20 kilométerre csapódott be egy orosz drón – számolt be róla a Telex. A lap úgy tudja, hogy a fe
Tarnalelesz alpolgármestere egy videóban beszélt arról, hogy milyen ajándékokra számíthatnak azok, akik a Fideszre szavaznak. A híradó kérdésére ma azt mondta, hogy csak viccelt. Magyar Péter a létavértesi lakossági fórumán külön felszólította a polgármestereket, hogy ne vegyenek részt választási csalásban, mert ha hatalomra kerülnek, akkor ezért a
T-Rex mint a nappali központi asztala? Moksó Dávid bármilyen bútort elkészít, de a lényeg, hogy élethű dinoszaurusz legyen. Ráadásul senki nem tanította neki, hogy hogyan is kell ezeket az alkotásokat tökéletesíteni. A műsorban kiderül, hogy elvarázsolja-e a sok dínó A legjobb ajánlat felfedezőit. De lesz egy másik nagyon érdekes régiség is, ami Am
A Mol Nyrt. tavaly jóváhagyott szervezeti átalakulása értelmében április elsejétől holdingtársaságként működik tovább, ami személyi változásokkal is járt - közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (Mme) Tavaszi természetles programja minden évben április 1. - június 30. között kínál újabb lehetőséget arra, hogy a lakosság is bekapcsolódhasson a környezetünkben található élőlények - ebben az esetben a madarak mellett a kétéltűek, hüllők, lepkék és emlősök - megfigyelésébe, a védelmüket is segít
Egy újabb agykarbantartó kihívás vár rád, ahol már az 5 helyes válasz is az átlag fölé emel. A kérdések változatosak és néhol alattomosak, így végig ébernek kell maradnod. Ha szereted az ilyen gyors gondolkodást igénylő feladatokat, ezt élvezni fogod. Tudod például, ki írta Az átváltozás című novellát, vagy milyen stílusban épült az Operaház? És va
A 2026-os magyarországi választások előtti hónapokban egyre nagyobb figyelmet kapnak a politikai fogadások, amelyek sokak szerint valós idejű jelzőként is szolgálnak a választási esélyekről. A Habony Árpád résztulajdonában álló vegas.hu-n jelenleg Magyar Péterre 1,4-es, Orbán Viktoréra 2,6-os oddsokat kínálnak, vagyis a piac szerint a Tisza Párt gy
Az észak-magyarországi régió és a klasszikus fürdővárosok a legnépszerűbbek a négynapos hosszú hétvégén a magyar vendégek körében. A szállás.hu adatai szerint az apartmanok és a hotelek a legkeresettebb szállástípusok.
Tizenegy görög parlamenti képviselők mentelmi jogának felfüggesztését kérte a görög parlamenttől az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője egy mezőgazdasági támogatásokat érintő, feltételezett szervezett csalási ügyben – közölte szerdán a luxemburgi székhelyű szervezet.
A klubvilágbajnok Chelsea szerdán bejelentette, hogy az előző idényben 262,4 millió font (115 milliárd forint) adózás előtti veszteséget könyvelt el, ami a legsúlyosabb az angol labdarúgás történetében.
A Hormuzi-szoros iráni blokádja már nem csak regionális krízis: az olaj-, LNG- és műtrágyaszállítások drámai visszaesése egyszerre fenyegeti Ázsia energiaellátását, Európa üzemanyagpiacát és a globális élelmezésbiztonságot. A szakértők szerint a valódi sokk még csak most következik.
A Hormuzi-szoros válsága: az energia, az élelmiszer és a nyersanyagok drágulása fenyegeti a globális gazdaságot és a fogyasztók pénztárcáját. A Forbes Money podcast vendége Kovács Szilárd, a Palomar Alapkezelő portfóliómenedzsere.
Nyoma sincs a székhelyén, és évek óta nem posztolt a Facebookon az az alapítvány, amely nemrég 10 millió forint közpénzt kapott Hatvanban – derítette ki a Híradó. A szervezet nemrég tűnt fel újra akkor, amikor a Heves megyei 3-as választókerületben induló Fideszes jelölt, Szabó Zsolt az alapítvány nevében gyerekekkel kézbesített ajándékokat helyiek
Kovács Olivér és édesapja, Kovács Gyula vasöntödei munkásokat ábrázoló szobrokat mutattak be A legjobb ajánlatban, amelyek közül több is megtetszett a Felfedezőknek. Nagy alkudozásokat követően végül Eleni Korani kaparintotta meg a tárgyakat, Alföldi Róbert és Kováts Dávid azonban nem tudták elengedni a kedvenceiket. Látva izgatottságukat, Eleni fe
Péterfalvi Attila, a hivatal elnöke a Hvg.hu-nak azt mondta, ha a Tisza Párthoz köthető informatikusnak nem fáj ez annyira, hogy sérelmezze, akkor ők sem indítanak hivatalból eljárást.
Itt egy lendületes vegyes kvíz, ami garantáltan kizökkent a megszokott gondolkodásból. A 8 kérdés között lesznek könnyebbek és nehezebbek is, így végig koncentrálnod kell. Ideális gyors napi kihívás, ha szeretnéd egy kicsit átmozgatni az agyadat. A Kvízguru kvízei hozzájárulnak a koncentráció fenntartásához. Egy kis agytorna mindig segít visszatalá
"A magyar kiscsomaglogisztika 2026-ra olyan komplex, importvezérelt és digitális rendszer lett, ahol a hálózati sűrűség, a robusztus automatainfrastruktúra és a mesterséges intelligenciával támogatott működés dönti el, ki marad versenyben."
Ha nem akarjuk, hogy kizsebeljék Magyarországot, nemzeti kormányra van szükségünk – jelentette ki a miniszterelnök szerdán a szentesi választási nagygyűlésen.
Sűrűn szerepel a hírekben a Rheinmetall. Európa egyik legnagyobb hadiipari cégének vezérigazgatója a napokban az ukrán dróngyártást becsmérelte. Cégének legújabban saját országa fegyveres erőivel gyűlhet meg a baja.
Lassan halad a Szabó Bence ellen hivatali visszaélés gyanúja miatt indított büntetőügy. A rendőrszázados újra megszóltalt: beszélt a Gundalf-interjúról, hogy miként éli meg, hogy az egész ország róla beszél, és hogy mit szólt Pintér Sándor és Orbán Viktor szavaihoz. Mi történt? A Nemzeti Nyomozó Iroda kiberbűnözés elleni főosztályának egykori kieme
Moskó Dávid különleges módon ötvözi a művészetet a bútorokkal: A legjobb ajánlatba egy T-Rex asztalt hozott magával, amit ő maga készített. A villanyszerelőként dolgozó eladó szeret funkciót adni a hüllőket ábrázoló alkotásainak, amelyek közül eddig még egyet sem adott el. Az interneten viszont annál nagyobb sikereket alkot, ahol több százezer köve
"Nem gondolja, hogy több évtizedes politikai múlttal gyerekekkel hordatnék szórólapot" – mondta a HVG-nek Szehofner József, akit egy hozzánk is eljutott videó alapján keresett meg a lap.
Befutott a legújabb kvíz, ahol 8 különböző témájú kérdésen keresztül mérheted le, mennyire vagy képben. Nem lesz elég egy területen erősnek lenni, itt mindenből jut egy kis kihívás. Tudod például, mi a metronóm, vagy melyik operában hangzik el a híres Habanera? És vajon emlékszel rá, ki volt Szent István felesége, vagy mi Észak-Macedónia fővárosa?
Azért állok ki, ami a legjobb a magyaroknak – hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök Donald Tusk lengyel kormányfőhöz intézve szavait szerdai, angol nyelvű X-bejegyzésében, amelyet egy videófelvétel nyomán tett közzé.