2015. február 9. hétfő

febr. 9
8:30
Baj lesz a héten! Megcsalás és balhé vár a szerelmesekre (Blikk)
Erős csábítás, kihűlt kapcsolat, veszekedés - nem sok jót ígér a Blikk heti horoszkópja a szerelem terén erre a hétre.
febr. 9
12:42
Edzésterv kezdő, fogyni vágyó futóknak - 1. hét (WebBeteg)
Edzésterv kezdő, fogyni vágyó futóknak - 1. hét
febr. 9
14:15
Nem isznak elég vizet a magyar gyerekek egy felmérés szerint (Édenkert)
Nem isznak elég vizet a magyar gyerekek - derül ki egy reprezentatív kutatásból, amely szerint a 4 és 10 év közötti korosztály ötödét fenyegeti a dehidratáció veszélye.
febr. 9
14:57
Arcüreggyulladás kezelése otthon! (Édenkert)
Az arcüreggyulladás (szinuszitisz) az orrmelléküregek és az orrjáratok gyulladását jelenti. Általában baktérium, vírusos- vagy gombás fertőzés, illetve allergia okozza, de a probléma forrása lehet a hőmérséklet, páratartalom, rossz minőségű levegő, kiszáradás, stressz, vagy akár a hormonok is. A fertőzés az orrjáratok eldugulásával jár, mely akadályozza az orrmelléküregek szellőzését, és így…
febr. 9
15:15
Klinikán kezelik az erőszakos fantáziákkal küzdő férfiakat (Metropol)
A Hannoveri Orvosi Egyetemen létesített új ambulancia célja, hogy megelőzze a felnőtt nők ellen elkövetett nemi erőszakot.
febr. 9
15:51
Szemrángás - Mi okozhatja? (WebBeteg)
A szemrángás, azaz tic, viszonylag gyakori tünet, főleg gyerekkorban. A tic alatt szemhunyorítást, arcrángást, szemöldökemelést értünk.
febr. 9
19:00
Hogyan előzhető meg a fogak sárgulása? (WebBeteg)
A fogfehérítés az egyik leggyakoribb (kisebb) beavatkozás a fogászatban, de a gyógyszertárak polcai is tele vannak otthoni fogfehérítő készítményekkel, valamint egyre népszerűbbek az ilyen-olyan szerekkel kiegészített fogkrémek, amik visszahozzák fogaink csillogását. Legalábbis ezt ígérik. De ki akarna ezekre költeni, ha egyszerűen meg is előzheti? Egy kis odafigyeléssel fogaink épségét és színét…
febr. 9
22:09
Cukorbeteg? Óvja a látását! (WebBeteg)
Súlyos problémákat, akár a vakságot előzheti meg az a cukorbeteg, aki részt vesz rendszeres szemészeti ellenőrzéseken. Az elváltozások ugyanis sokáig tünetmentesek maradhatnak, és gyakran csak visszafordíthatatlan stádiumban kerül a cukorbeteg a szemészhez. Dr. Tóth Eszter, szemész szakorvos a megelőzésre hívja fel a figyelmet.

Keresés