Péntek reggel is folytatódott a forint vesszőfutása, már 390 közelében jár az euró jegyzése, így néhány nap alatt 4 százalékkal értékelődött le a magyar deviza.
Kijött a hét egyik legfontosabb adata, a mezgazdaságon kívül foglalkoztatottak létszámának változását mutató adat. Júniusban kicsivel több mint 200 ezerrel nőtt a foglalkoztatottság az USA-ban, ami nagyjából 100 ezer fővel alacsonyabb növekedés, mint májusban. A Fed célja az infláció letörése, ehhez pedig fontos lenne, hogy a foglalkoztatottság növ
Júniusban ötödik hónapja folytatódott az infláció lassulása. Az előző hónaphoz képest az infláció 1,4 százalékponttal, 20,1 százalékra lassult; a lassulást szinte teljes egészében az élelmiszerek (0,9 százalékpont) és az iparcikkek (0,4 százalékpont) okozták - állapította meg a júniusi inflációs adatot értékelve pénteken a Magyar Nemzeti Bank (MNB)
2023. júniusban a fogyasztói árak átlagosan 20,1%-kal haladták meg az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben a háztartási energia és az élelmiszerek ára emelkedett a leginkább. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,3%-kal nőttek – tette közzé honlapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Kijött a hét egyik legfontosabb adata, a mezgazdaságon kívül foglalkoztatottak létszámának változását mutató adat. Júniusban kicsivel több mint 200 ezerrel nőtt a foglalkoztatottság az USA-ban, ami nagyjából 100 ezer fővel alacsonyabb növekedés, mint májusban. A Fed célja az infláció letörése, ehhez pedig fontos lenne, hogy a foglalkoztatottság növ
Jövő hét végére kétnapos sztrájkot jelentettek be a Ryanair brüsszeli pilótái. A légitársaság menedzsmentje ugyanis a forgalmas nyári időszakra felül akarja vizsgálni az ő pihenőidejüket szabályozó kollektív szerződést.
Az első hét után elmondható, hogy csúnyán kezdtünk bele a második félévbe. Tegnap odáig fajultak a dolgok, hogy a DAX a délutáni órákban lazán átesett a korábban támasznak számító 15.700 környéki szinten, s ma úgy néz ki, hogy esély sincs arra, hogy visszatérjen a fenti érték fölé. Ez pedig a csökkenő irány megerősítését jelentheti.
A Samsung működési eredménye a második negyedévben 20 százalékkal alacsonyabb értékesítési árbevétel mellett 95 százalékkal, 2009 óta a legnagyobb mértékben esett vissza - jelentette be a dél-koreai elektronikai konszern.
Ahogy átvonult a Lambert névre keresztelt ciklon Németországon, egyre világosabban látszik, mekkora károkat hagyott maga után. Egyes térségekben évtizedek óta nem láttak ekkora időjárási károkat, és ez ráadásul a harmadik nagy vihar ezen a nyáron.
A tavaly Európára köszöntő energiakrízis hatására sok magyar háztartás is elkezdett azon gondolkodni, hogyan tudná számottevően csökkenteni a fűtés- és áramszámláját. Megoldást jelenthetnének az erkélyekre szerelhető napelemek, ám ezek egyelőre nem engedélyezettek Magyarországon.
Péntek reggel is folytatódott a forint vesszőfutása, már 390 közelében jár az euró jegyzése, így néhány nap alatt 4 százalékkal értékelődött le a magyar deviza.
Zajlik az aratás országszerte, több mezőgazdasági munkagép és vontató közlekedik az utakon, ezért fokozott figyelmet és türelmet kér a járművezetőktől a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) – közölte az MTI.
A felgyorsult, digitalizált mindennapoknak és a globális eseményekből fakadó bizonytalanságnak köszönhetően egyre gyakrabban jelennek meg a kiégés fizikai és mentális tünetei a munkahelyeken. A menedzserek mintegy 53%-a vallja magát érintettnek, ráadásul egyre több a Z-generációs vezető is, akik számára még nagyobb kihívást jelent kicsekkolni a pör
Hamarosan megkezdődik az a 175 millió euró értékű beruházás, amelynek keretében a magyar tulajdonú Magnus Aircraft Zrt. (Magnus Aircraft) kínai leányvállalata egy repülőgépek gyártását szolgáló, 18 ezer négyzetméteres épületkomplexumot létesít az ázsiai országban - közölte a vállalat az MTI-vel.
A Gazdaságfejlesztési Minisztérium javaslatára a kormány elfogadta a logisztikai vállalkozások megerősítését szolgáló intézkedéscsomagot, valamint arról döntött, hogy a szaktárcák év végéig célzott intézkedéseket készítenek elő, különös figyelemmel a szakmai szervezetek által megfogalmazott kérésekre.
Bizonytalan az Európai Unió törekvése, hogy 2030-ig az 1990-es szinthez képest 55 százalékkal csökkentse az üvegházhatásúgáz-kibocsátást, mivel egyelőre elégtelenek az erre irányuló intézkedések - közölte az Európai Unió luxembourgi székhelyű számvevőszéke hétfőn.
Vargha Mártont nevezték ki 2023. március 20-tól a Xylem Water Solutions Magyarország Kft. marketing és kommunikációs vezetőjének. A közel két évtizedes marketing területen szerzett tapasztalattal rendelkező szakember és csapata a cég törökbálinti régiós központjából összesen 24 piacon menedzseli a vállalat marketing tevékenységét.
Július 15 és 16 között sztrájkolnak a Ryanair diszkont légitársaság pilótái, a brüsszeli Charleroi repülőtérről ezeken a napokon nem indulnak járatok - írta a RTBF közszolgálati média.
A japán Tsukuba Egyetem tudósai nemrégiben egy AI kriptovaluta portfóliókezelő rendszert hoztak létre, amely on-chain metrikákat használ a működéshez. Az
A Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. (NHKV) országos azbesztmentesítési pályázatára július 14-étől lehet jelentkezni - jelentette be Raisz Anikó környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkár az Energiaügyi Minisztérium pénteki közleménye szerint.
A hazánkban 30 éves jubileumát ünneplő autóipari cég tartja a vállalatcsoport fejlődési ütemét, és az ipari fejlődés mellett a munkavállalói képzését is támogatja.
Hideg, meleg, vagy kettős front: milyen tüneteket okozhatnak? Időjárás, közérzet, egészség - számos érdekes összefüggést ismer az orvosmeteorológia tudománya. Az időjárás változásaira sokan érzékenyek, ki jobban, ki kevésbé.
A csendes nyári szezon előtt a devizapiacon három fő tényező várható: a központi bankok inflációval szembeni elkötelezettsége, a dollár nyereségtartása és a piaci volatilitás folyamatos csökkenése. Henrik Gergely, az iBanFirst magyarországi értékesítési vezetőjének elemzése.
Pénteken érik el a Balatonhoz vezető Sió-csatornát a Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) vadonatúj személyszállító hajói, amelyek szerdán indultak Komáromból.
A növényi italoknak egyre szélesebb a választéka, az egyik fő alapanyaguk a rizs önmagában, vagy valamilyen kombinációban. Most laboratóriumban vizsgálták, hogy előfordulhat-e a termékekben nehézfém-, mikotoxin- és növényvédőszer-maradvány. Azt sokan tudják, hogy a rizst meg kell mosni főzés előtt, hogy eltávolítsuk az arzént, ezért is aggódhatnak