Nagy-Britanniában főszabályként öt évente tartanak választás, 2015 óta viszont a mai lesz a harmadik a sorban. A karácsony előtt időzített választással a Brexit-kérdés is eldőlhet.
Előrehozott parlamenti választást tartanak ma Nagy-Britanniában. A szigetországban 1923 óta nem volt decemberi voksolás. Boris Johnson lényegében hivatalba lépése óta erre a napra készült, de a baloldali ellenzék is nagy reményeket fűz a választáshoz.
Geoff Hopkins azt nyilatkozta a CNN-nek, hogy sosem felejti el az új-zélandi vulkánkitörés túlélőinek sírását. Miközben épp a mentőcsónak fedélzetére húzták őket, sikoltoztak a fájdalomtól, az arcukról és végtagjaikról hámlott a hamuval borított bőr.
Franciaországban évtizedek óta visszatérő probléma a nyugdíjrendszer reformja, és bár Macron előtt minden elnök megpróbálta megváltoztatni a rendszert, eddig az összes kísérlet kudarcba fulladt.
Előrehozott parlamenti választást tartanak csütörtökön az Egyesült Királyságban, brit idő szerint 7 és 22 óra ( közép-európai idő szerint 8 és 23 óra) között.
Az izraeli parlament szerda éjszaka megszavazta saját feloszlatását, majd csütörtök hajnalban jóváhagyta azt az indítványt, amely új parlamenti választás kiírását írja elő jövő év március másodikára.
A Wall Street Journal című amerikai lap azt írja, hogy a pápai állam az elesettek megsegítésére felajánlott adományok, az úgynevezett péterfillérek legnagyobb részét költségvetési hiánya betömésére használja fel.
A megnyitón Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter elmondta: 30 évvel ezelőtt új Európa született azzal, hogy a közép-európai országok visszanyerték szabadságukat.
A luxemburgi külügyminiszter elmondta: a delegáció bocsánatot kért az ülésteremben, amiért Kovács Zoltán szabályellenesen twitteren végigközvetítette a tanácskozást.
Szerdán a tengerben találták meg az akkor két napja eltűnt chilei repülőgép roncsait, benne az utasok maradványaival. A gép darabjaira 30 kilométerre leltek rá attól a helytől, ahol a légiirányítók elvesztették vele a kapcsolatot – írja a HVG.
Bár a voksolást megelőző felmérések sorra a Konzervatív Párt előnyét jelezték, a múltban többször is tévedtek a kutatók, így csak annyi bizonyos: bármi megtörténhet a szigetországban.
A Vatikán az elesettek megsegítésére felajánlott adományok, az úgynevezett péterfillérek legnagyobb részét költségvetési hiánya betömésére használja fel – írta exkluzív tudósításában szerdán éjjel internetes oldalán a The Wall Street Journal című amerikai lap.
A luxemburgi külügyminiszter elmondta: a delegáció bocsánatot kért az ülésteremben, amiért Kovács Zoltán szabályellenesen twitteren végigközvetítette a tanácskozást.
Majomtól származó sejteket is tartalmazó sertések születtek a kínai fővárosban – jelent meg a New Scientist tudományos portálon. A kimérák egy héten belül elpusztultak.
A tengerbe zuhant a gép, a roncsokat és a fedélzeten utazók maradványait mintegy 30 kilométerre attól a helytől találták meg, ahol a légiirányítók hétfőn elvesztették a géppel a kapcsolatot.
A béke Nobel-díjas Ang Szan Szú Csí a korábban az ő jogait is eltipró mianmari hadsereg becsületét védi a Nemzetközi Bíróságon. A fegyveres erőket a rohingyák ellen elkövetett népirtással vádolják. A keresetet az eseményektől több ezer kilométerre fekvő Gambia nyújtotta be.
Függetlenül attól, hogy végül milyen forgatókönyv valósul meg, a Brexit jelentős hatást gyakorol majd a logisztika és szállítmányozás területére egész Európában. A szabadkereskedelmi megállapodás szempontjából az a fő kérdés, hogy létrejön e valamilyen kompromisszum a vámok elkerülésére, vagy sem. A kilépés lehetséges hatásait a szállítmányozásra O
A hétéves uniós költségvetés mellett az éghajlatváltozásról és Nagy-Britannia uniós tagságának megszűnéséről is szó lesz az előrehozott brit parlamenti választásokkal egy nagpon kezdődő, kétnapos uniós csúcstalálkozón.
Hétfőn is sokan voltak az új-zélandi White-szigeten. A közel félszáz érdeklődő közül többen a kráterben nézelődtek, amikor bekövetkezett a váratlan kitörés.
Andrej Babis cseh miniszterelnök szeretné elérni az EU-tagországok állam- és kormányfőinek csütörtökön kezdődő évzáró találkozóján, hogy az EU nyilvánítsa tiszta forrásnak az atomenergiát, és adjon biztosítékokat Csehországnak, hogy senki sem fogja akadályozni a tervezett új atomreaktorok megépítésében.
A beszélgetésre azzal összefüggésben került sor, hogy Emmanuel Macron francia elnök októberben, az Európai Tanács ülésén elutasította az uniós bővítési tárgyalások megnyitását Albániával és Észak-Macedóniával.
Karácsonyi lidércnyomás címmel írt a közelgő brit választásról az Economist. A lap szerint sem Boris Johnson és pártja, sem az ellenzéki Munkáspárt vezér, Jeremy Corbyn nem jelent jó alternatívát. „Pénteken, 13-án a szerencsétlen britek közülük az egyik rettenetet látják majd az ország élén” – fogalmaz a magazin. Az Economist szerint mind Johnson,