Forradalmian új műsorral jelentkezik ma este az RTL Klub. A szakértők és pszichológusok szerint összeillő párok életét a „vakon” kötött esküvőtől kísérhetik majd nyomon a nézők.
Hock Bertalan oboaművész (képünkön balra) tíz éve rendszeres olvasója az Országos Idegennyelvű Könyvtárnak, amelynek német nyelvű állományából eddig több mint háromszáz könyvet kölcsönzött ki. Az intézmény ad otthont a művész szobraiból és kisplasztikáiból nyílt tárlatnak is.
A magyarországi filmes összköltés tavaly 125,5 milliárd forintra rúgott – ez a megelőző évhez képest 75 százalékkal nagyobb. A filmek 12 százalékkal több nézőt vonzottak a jegypénztárakhoz is, amiből az art mozik is kivették a részüket.
Ennio Morricone koncertet ad október 18-án a Papp László Budapest Sportarénában, ahol a Cseh Nemzeti Szimfonikus Zenekar és a magyar Kodály Kórus fogja kísérni a világhírű filmzeneszerzőt.
Udo Weigelt 1960-ban született Hamburgban, különösen termékeny meseíró, eddig kereken félszáz gyerek- és mesekönyve jelent meg, amelyeket már tizenöt nyelvre lefordítottak. Különös, hogy magyarországi debütálására ilyen sokáig kellett várni, de a Mia és a macskamedve (Manó Könyvek, 2017) bőven megér egy beszerzésnyi és aztán egy esti mesényi időt.
„Az evolúció felfogható úgy is, mint vakvágányok, zsákutcák labirintusa, és semmiképpen sem tartható képtelennek az a feltételezés, hogy az ember eleve adott poggyászában – noha tartalma minden más teremtményénél összehasonlíthatatlanul színesebb és gazdagabb – rejtőznek bizonyos, az önrombolás, önpusztítás irányában ható hibák, tévedések is” – írj
Hétfőn megnyitották az „Egy család – három iskolateremtő művész – Ferenczy Károly, Ferenczy Noémi, Ferenczy Béni” című kiállítást a kápolnásnyéki Halász-kastélyban. A szentendrei Ferenczy Múzeumi Centrum gyűjteményéből kölcsönzött festmények, szobrok és gobelinek által benézhetünk egy ízig-vérig művészcsalád világlátásába.
Magyarországra látogat a világhíres Rock the Ballet produkciója, május első felében Győrben, Szegeden, Debrecenben és Budapesten is föllépnek. Az Egyesült Államokból származó társulat műsorának alapötlete egyszerű: fognak néhány ismert rock- és popslágert, hozzá bombasztikus videospotokat komponálnak a háttérbe, elöl meg természetesen táncolnak a t
Elhunyt Juhász György hungarológus, irodalomtörténész, a délszláv térség kutatója, a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Archívum (Retörki) tudományos főmunkatársa - közölte a tudományos műhely szerdán az MTI-vel.
Mintegy 1200 programmal, koncertekkel, színházi előadásokkal, irodalmi estekkel, közösségi programokkal, interaktív játékokkal és új udvarokkal várja a látogatókat július 21. és 30. között a 27. Művészetek Völgye Kapolcson, Vigántpetenden és Taliándörögdön.
Speciális kiadással jelentkezik szerdán 19.30-tól a Duna műsorán a Maradj talpon!, hiszen ez lesz a 700. adás. Ez alkalomból az MTVA arcai és műsorvezetői fognak játszani. A műsor a hirado.hu-n is figyelemmel kísérhető.
Nem rossz az, ha egy vígjáték körülbelül annyit ad, amennyi az elvárható. Poénokat, sok töprengést nem igénylő tartalmat, könnyed, két órányi időtöltést.
Hatvanmillió forinttal támogatja idén is a kulturális kormányzat a Művészetek Völgye fesztivált, amely a kulturális alapellátás szellemiségét hordozva a társadalom széles rétegeihez juttatja el a művészeteket, és mintául szolgálhat a kistelepüléseknek, hogy összefogással, kreativitással a fókuszba kerülhetnek – beszélt a huszonhetedik alkalommal me
Felmentette P. Koltai Gábor filmproducert a milliárdos nagyságrendű költségvetési csalás, pénzmosás es más bűncselekmények vádja alól a Fővárosi Törvényszék csütörtökön kihirdetett elsőfokú ítéletével.
A Kárpát-medencei Tehetséggondozó Nonprofit Kft. (a továbbiakban KMTG) a magyar irodalmi élet felfrissítésének, a kortárs magyar irodalom élővé és olvasottá tételének, illetve az irodalmi tehetséggondozás céljából jött létre. Az intézmény a fenti célok figyelembe vételével az egész magyar nyelvterületet átfogó novella-, vers-, mese- és regénypályáz
Május másodikán az Eötvös10 Közösségi és Kulturális Színtér adott otthont a lassan hagyománnyá váló Év alkotása díjátadónak, amely az otthontalan művészek legjobb alkotásait jutalmazza.
Több mint öt és fél millióan nézték meg az Origo című dalának klipjét az interneten. A Dal idei győztese, Pápai Joci már az Eurovíziós Dalfesztiválra hangol.
Május 19-én kezdődik az Eleven tavasz fesztivál. A Bartók Béla úton rendezett programegyüttes mind a street art jellegű művészeteknek, mind a koncerteknek, dizájnvásároknak, workshopoknak helyet ad.
Az újságírónak készülő Layla, a színésznői álmokat dédelgető Aster és a zenészi babérokra törő Tommy ugyanazon oknál fogva jelentkeztek az Unrivaled éjszakai klubok versenyére – tudták, hogy a győzelem megváltoztatná az életüket. Arra azonban nem számítottak, hogy menet közben belekeverednek a szupersztár Madison Brooks eltűnésének ügyébe.
Óriási show-t ígér a kortárs szórakoztatóipar egyik legkülönlegesebb produkciója, a The Piano Guys i fellépése. A négytagú formáció június 7-én ad minden bizonnyal fergeteges hangulatú koncertet a Tüskecsarnokban.
Hétfőn nyílt meg a magyar neoavantgárd művészetet és művészeket bemutató átfogó kiállítás a New York-i Elizabeth Dee Galériában Mások szemével: A hatvanas és hetvenes évek magyar művészei (With the Eyes of Others: Hungarian Artists of the Sixties and Seventies) címmel. A galéria mindkét emeletét megtöltő anyag különlegessége, hogy New Yorkban első
A Miskolci Hermann Ottó Múzeum videója képviseli Európát a Museum Dance Off döntőjében. De akár meg is nyerheti a világversenyt, ha a hétfőn kettőkor kezdődő döntőn rájuk szavazunk.
Tasnádi Edit műfordító Orhan Pamukkal beszélgetett a 24. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon, élményeit és a beszélgetésből született interjút pedig a kultúra.hu-val osztotta meg. Leginkább a szövegek, az irodalom, a fordítás került szóba.
A második világháború talán legfélelmetesebb színtere a víz alatti acélkoporsókban vívott idegörlő és kimerítő harc volt. A tengeralattjáró című sorozat Az Atlanti-óceáni csata egyik epizódját, az U-96 os búvárhajó pokoli küldetését meséli el. Útját vasárnap esténként kísérhetjük nyomon az m3-as csatornán (ismétlés: kedd délutánonként)
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) könyvtárában helyezték el a tavaly elhunyt magyarországi születésű Oscar-díjas amerikai operatőr és rendező, Zsigmond Vilmos gyűjteményének filmezéssel és fotózással foglalkozó albumait és szakkönyveit csütörtökön Budapesten.
Műfaji kirándulásnak tartja a hét év után nagyjátékfilmmel jelentkező Pacskovszky József A tökéletes gyilkos című első krimijét. Mint mondja, nagy kérdés, hogy hazai film meg tudja-e szólítani a mozikba járó fiatal és idősebb korosztályt ebben a műfajban. A történetben egy nyomozó, akinek élete válságba jutott, lánya vélt gyilkosa után nyomoz, mikö