2007. április 29. vasárnap

ápr. 29
0:07
Szávay a négy között búcsúzott egyesben (Blikk)
Budapest - Véget ért Szávay Ágnes (18) bravúrsorozata a budapesti tenisztornán. A magyar lány a 175 ezer dollár (35 millió forint) összdíjazású WTA-torna elődöntőjében, bő egyórás meccsen 6:2, 6:1-re kikapott a világranglista 50. helyén álló Gisele Dulkótól.
ápr. 29
0:07
5 dúsgazdag ember csapata küzd a BL-ért (Blikk)
Harmadszor fordul elő, hogy egy országból három csapat jut a labdarúgó-Bajnokok Ligája elődöntőjébe.
ápr. 29
8:49
NBA: továbbment a Pistons, egyenlített a Jazz (She)
Negyedik mérkőzését is megnyerte a Detroit Pistons gárdája az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásának első fordulójában az Orlando Magic ellen, így a playoff második körébe jutott. Ugyanakkor 2-2-re módosította az összetett állást a Utah Jazz, mivel hazai pályán magabiztos játékkal legyőzte a Jao Ming vezette Houston Rocketset. A Cleveland Cavaliers csapatát már csak egy…
ápr. 29
9:22
NHL: hosszabbításban nyert a New Jersey Devils (She)
Kiegyenlített a Detroit Red Wings a San Jose Sharks ellen az észak amerikai profi jégkorong-bajnokság rájátszásának második fordulójában, miután hazai pályán 3-2-es diadalt aratott. A forgatókönyv hasonlóan alakul a New Jersey Devils-Ottawa Senators mérkőzésen, itt azonban a hazaiaknak keményebben meg kellett küzdeniük az egygólos győzelemért.
ápr. 29
11:05
Atlétika: Kálovics sikere és pályacsúcsa Luzernben (She)
Kálovics Anikó (képünkön) győzött - mégpedig új pályacsúccsal - a nők versenyében a hagyományos luzerni városi futáson.
ápr. 29
11:21
Sportlövő Vk: Sidi egy körre a döntőtől Sydneyben (She)
Mindössze egy körrel lemaradva a döntőről Sidi Péter (képünkön) a 11. helyen végzett a kisöbű sportpuskások 3x40 lövéses összetett számában a Sydneyben zajló olimpiai kvalifikációs sportlövő Világkupa-versenyen.
ápr. 29
12:10
Berki Krisztián EB-aranyérmes lólengésben (Infostart)
Berki Krisztián aranyérmes lett lólengésben az amszterdami tornász Európa-bajnokságon.
ápr. 29
12:32
Chelsea: Michael Ballackot megoperálták Münchenben (She)
Bokaműtéten esett át Michael Ballack (képünkön), a Chelsea és a német labdarúgó-válogatott középpályása.
ápr. 29
12:32
Kajak-kenu: magyar javaslatra változik a vb-program (She)
A hét végén Győrben véglegesítette a szeptemberi maratoni kjak-kenu világbajnokság programját Jorn Cronberg, a Nemzetközi Kajak-kenu Szövetség (ICF) maratoni bizottságának elnöke. Cronberg a pályabejárás után a helyszínen tárgyalt Kadler Gusztávval, a szervező bizottság elnökével és Schmidt Gáborral, a Magyar Kajak-kenu Szövetség (MKKSZ) főtitkárával.
ápr. 29
13:09
Torna-Eb: Berki Krisztián aranyérmes lólengésben (She)
Berki Krisztián aranyérmes lett lólengésben, Korcsmáros Enikő a hetedik helyen végzett ugrásban az amszterdami tornász Európa-bajnokságon.
ápr. 29
13:09
Úszás: Anatolij Poljakov dopping-ügybe keveredett (She)
Doppinggyanú miatt felfüggesztette az orosz Anatolij Poljakov versenyzési jogát a Nemzetközi Úszó Szövetség (FINA). A 26 éves sportoló szervezetében egy január 23-án levett minta alapján az anabolikus szteroidok közé tartozó boldenon nyomaira bukkantak.
ápr. 29
13:14
Röplabda, női NB I: egy győzelemre a döntőtől a Gödöllő (She)
ápr. 29
14:09
Műugró ob: Kormos Villő és Hajnal András az 1 méter legjobbja (She)
Bő egy hónappal a melbourne-i világbajnokság után rendezték meg a Margitszigeten a műugrók nem olimpiai versenyszámában, 1 méteren az országos bajnokságot, amely Kormos Villő és Hajnal András sikerét hozta.
ápr. 29
14:36
Skócia: Vadócz Krisztián csalódott csapata döntetlenje miatt (She)
Gólgazdag meccsen játszott döntetlent Vadócz Krisztián (képünkön) csapata a skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában. A magyar középpályás újra végigjátszotta a meccset a Motherwellben, amely hazai pályán végzett 3-3-ra a Falkirk ellen.
ápr. 29
14:47
Atlétika, Hamburg Marathon: kenyai és etióp siker (She)
ápr. 29
14:53
Tenisz: Gisela Dulko sikere Budapesten (She)
A hatodik helyen kiemelt argentin Gisela Dulko nyerte a Gaz de France elnevezésű, budapesti salakpályás női tenisztornát, miután a döntőben három játszmában győzött a selejtezőből feljutott román Sorana Cirstea ellen, a Római Teniszakadémián.
ápr. 29
15:36
Atlétika, Bécs Marathon: kenyai dobogó, Teveli Petra ötödik helye (She)
ápr. 29
15:41
Hihetetlen izgalmak után a PSV megvédte bajnoki címét (Infostart)
Fehér Csaba együttese, a PSV Eindhoven labdarúgó-csapata nyerte a holland bajnoki címet.
ápr. 29
15:47
Szávay Ágnes: tornagyőzelem után érettségi, majd Roland Garros (Infostart)
Szávay Ágnes a cseh Vladimirova Uhlirovával megnyerte a Gaz de France elnevezésű, budapesti salakpályás női tenisztorna párosversenyét, miután a döntőben két játszmában győzött a Martina Müller, Gabriela Navratilova duó ellen.
ápr. 29
16:14
Műugró ob: férfi szinkronban egy pár indult, ők nyertek (She)
ápr. 29
16:34
Késelés után gólnélküli római örökrangadón (Infostart)
A Roma gólnélküli döntetlent játszott a Lazióval a római városi rangadón az olasz labdarúgó-bajnokság 34. fordulójában.
ápr. 29
16:46
Öt gólt kapott az MTK válogatott védelme! (Infostart)
A tabella második helyén álló MTK 5-3-ra kikapott a Fehérvár otthonában a labdarúgó NB I 26. fordulójában.
ápr. 29
16:52
Jégkorong, vb: gólzáporos cseh és finn győzelem (She)
A Moszkvában zajló 71. jégkorong-világbajnokságon a csoportkör második fordulójában gólzáporos győzelmet aratott a cseh és a finn együttes. Előbbiek az osztrákokat, utóbbiak a dánokat verték.
ápr. 29
17:47
Pálinger visszatért Győrbe (Infostart)
Pálinger Katalin, a magyar női kézilabda-válogatott kapusa két évre korábbi együtteséhez, a Győrhöz szerződött - jelentették be sajtótájékoztatóján, a vasárnap esti, Győr-Cornexi bajnoki mérkőzés előtt.
ápr. 29
17:57
Sakk: döntetlen a hetedik játszmája a Lékó-Kramnyik párharcnak (She)
A 7. partit játszották a Lékó Péter és Vlagyimir Kramnyik közötti nyolcjátszmás rapidsakk-párosmérkőzésen a Miskolci Nemzeti Színházban, vasárnap délután.
ápr. 29
17:57
Tenisz: Szávayék nyertek a páros döntőjében a Budapest GP-n (She)
Szávay Ágnes a cseh Vladimira Uhlirova oldalán megnyerte a női párosok versenyét a Gaz de France Budapest Grand Prix elnevezésű tenisztornán.
ápr. 29
18:51
Lékó Péter kikapott a világbajnoktól (Infostart)
A világbajnok orosz Vlagyimir Kramnyik 4,5:3,5 arányban megnyerte a Lékó Péter elleni miskolci rapidsakk párosmérkőzést. Az utolsó két parti egyaránt döntetlennel zárult.
ápr. 29
19:34
Kézilabda: Pálinger Katalin visszatért a Győr csapatához (She)
Pálinger Katalin, a magyar női kézilabda-válogatott kapusa két évre a Győri Audi-ETO KC-hoz szerződött - jelentették be sajtótájékoztatóján, a vasárnap esti, Győr-Cornexi rájátszásos bajnoki mérkőzés előtt.
ápr. 29
19:39
Tenisz: Rafael Nadal idén sem talált legyőzőre Barcelonában (She)
A címvédő Rafael Nadal (képünkön) nyerte a Barcelonában rendezett, 850 ezer euró összdíjazású salakpályás férfi tenisztornát, miután a döntőben két játszmában győzött az argentin Guillermo Canas ellen.
ápr. 29
19:39
Rali országos bajnokság: Benik Balázs nyerte a Miskolc-ralit (She)
A bajnoki címvédő Benik Balázs nyerte a Miskolc-ralit, a nyolcfutamos ob második versenyét.
ápr. 29
19:45
Kézilabda, férfi NB I: kétszeresen verte a Debrecen a Komlót (She)
A férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság, a Budapest Bank férfiliga rájátszásban az 5-12. helyért tartó küzdelem első fordulójában a Debrecen összesítésben 2-1-re verte a Komlót, miután a harmadik összecsapáson nyolc góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél.
ápr. 29
19:50
NB II: idegenben győzött a Felcsút és a Vecsés is (She)
A Mosonmagyaróvár összesen öt gólt hozó találkozón nyert a BKV Előre ellen a labdarúgó NB II Nyugati csoportjában.
ápr. 29
19:55
Cselgáncs Világkupa: Bor Barna bronzérmes Rómában (She)
ápr. 29
20:06
Tizenhárom góllal nyertek otthon a győriek, Pálinger visszatért (She)
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásában a címvédő győri csapat kiütéses, 13 gólos vereséget mért a Cornexi együttesére. Pálinger Katalin visszatért Győrbe.
ápr. 29
20:28
Olaszország: Angelo Peruzzi bejelentette visszavonulását (She)
Bejelentette visszavonulását Angelo Peruzzi, a Lazio labdarúgócsapatának kapusa az AS Roma ellen gólnélküli döntetlennel végződött bajnoki rangadó után.
ápr. 29
21:47
Női kosárlabda NB I: döntős a Pécs, a ZTE játszhat az 5. helyért (She)
Idegenben nyert a MiZo-Pécs csapata az első osztályú női kosárlabda-bajnokság elődöntőjén, és ezzel a Sopron után a mecsekaljaiak is bejutottak a szombaton kezdődő fináléba. A
ápr. 29
21:48
A Madrid négy gólt lőve parádézott, de a Barcelona vezet (Infostart)
Különleges fordulót zártak a spanyol élcsapatok: a bajnoki címre törő hármas, sőt, a Zaragozát "visszaelőző" Valencia is győzött. Így a helyzet nem változott: vezet a Barcelona, egy ponttal követi a Sevilla, s kettővel a Real Madrid.
ápr. 29
21:53
Női röplabda NB I: simán jutott a döntőbe a Nyíregyháza (She)
Bejutott a bajnoki döntőbe a Nyíregyháza női röplabda csapata, miután harmadszor is legyőzte a Vasast.
ápr. 29
22:19
Vízilabda, LEN Kupa: Sibenik-Kazany döntő, Vargáék búcsúztak (She)
A Kazany és a Sibenik vívja a döntőt a férfi vízilabda LEN Kupában.
ápr. 29
22:19
Franciaország: Fabien Barthez egy szurkolóval verekedett (She)
Fabien Barthez, a Nantes labdarúgócsapatának kapusa összeverekedett egy őt bíráló szurkolóval.