2019. február 11. hétfő

febr. 11
0:00
Undorító, ahogy Sala halálán gúnyolódtak a szurkolók meccs közben (Blikk)
Először lépett pályára Emiliano Sala holttestének megtalálása után a Cardiff City a Southampton ellen. Az ellenfél drukkerei azonban túlzásba estek, Sala halálán gúnyolódtak. ezért előállította őket a rendőrség
febr. 11
0:04
Patkányokkal dobálták a Real kapusát a városi rangadón (Blikk)
Nem akármilyen fogadtatásban részesítették az Atlético Madrid labdarúgócsapatának szurkolói volt játékosukat, a belga Thibaut Courtois-t (26) a Real Madrid elleni városi derbin!
febr. 11
0:08
Dárdaiék óriási sikere a Bundesligában: ezt mondta a győzelem után az edző (Blikk)
Berlini pályafutása egyik legnagyobb győzelmét aratta a Hertha futballcsapatának élén Dárdai Pál (42): a német bajnokság 21. fordulójában a fővárosi együttes 3-0-ra nyert a dobogós Mönchengladbach vendégeként.
febr. 11
0:12
Ezt mondta a Veszprém edzője a Barcelona elleni, fantasztikus győzelem után (Blikk)
Fantasztikus győzelmet aratott a Telekom Veszprém férfikézilabda-csapata a Bajnokok Ligája A csoportjának 11. fordulójában. A veszprémiek 29-26-ra verték a vendég Barcelonát, amely korábban csak egy vereséget szenvedett el, ám továbbra is magabiztosan vezet.
febr. 11
0:16
Hirtelen összeesett verseny közben a hosszútávfutó, újra kellett éleszteni (Blikk)
A pályán esett össze Kemoy Campbell jamaicai hosszútávfutó, kórházba kellett szállítani.
febr. 11
0:20
Megsérült Baji Balázs, ugrott a szezonja (Blikk)
Baji Balázs világbajnoki bronzérmes atléta edzésen megsérült, emiatt kihagyja a fedettpályás szezon hátralévő részét.
febr. 11
0:24
„Pokolból a mennybe!” – 532 nap után talált be a drámai végjátékban a Fradinak Simon Krisztián (Blikk)
Simon Krisztián (27) számára alighanem örökké emlékezetes marad a 225. derbi, holott a hosszabbítással együtt mindössze hét percet tölthetett a pályán: az Újpest focistája csereként beállva, a 93. percben szerzett góljával mentette döntetlenre a Szusza Ferenc stadionban a Ferencváros elleni mérkőzést (1-1).
febr. 11
0:28
Fucsovicsnak nem jött össze a bravúr, kikapott a döntőben (Blikk)
Fucsovics Márton két szettben, 6:4, 6:3-ra kikapott a harmadik helyen kiemelt orosz Danyiil Medvegyevtől az 524 ezer euró (166 millió forint) összdíjazású szófiai keménypályás férfi tenisztorna vasárnapi fináléjában.
febr. 11
0:32
Márton Anita formája javul sérülése után (Blikk)
Idei legjobb eredményét érte el Márton Anita a Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) budapesti nyílt versenyén: fedett pályás világbajnok súlylökőnk 18,64 méteres dobással jelentkezett a BOK csarnokban rendezett viadalon.
febr. 11
6:12
Miféle masinába bújt bele nyakig Shane Tusup? (Blikk)
Shane Tusup nem viccelt, amikor bejelentette, hogy megpróbálkozik a golffal. Katinka egykori edzője kőkeményen belevetette magát a sport sűrűjébe.
febr. 11
6:33
Óriási sikert aratott Dárdai, mégis felhúzta magát (Ripost)
Nyafogás helyett gála és bosszúság. Tíz éve nem látott bravúrt ért el a csapata, de a magyar edzőt kihozták a sodrából.
febr. 11
7:12
NBA: remekelt a nagy trió, de így is épp csak nyert a Warriors (She)
Sorozatban a negyedik mérkőzését is megnyerte a Golden State Warriors az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA), ám nem volt könnyű dolga vasárnapi ellenfelével: a Kevin Durant (39 pont), Klay Thompson (29), Stephen Curry (25) trió tagjai az együttműködésük harmadik legponterősebb meccsét zárták (93), de a bajnokcsapat így is csak
febr. 11
7:18
NB II: a Siófok rutinos, élvonalbeli játékost szerződtet (She)
Az NB II-es BFC Siófok labdarúgócsapatánál folytatja pályafutását az első osztályú Kisvárdától távozó Jánvári Gábor.
febr. 11
7:24
Visszaadta a gólja Simon Krisztián életkedvét (BorsOnline)
Az utóbbi években a poklok poklát járta Simon Krisztián, aki a Fradi ellen a 93. percben mentett pontot.
febr. 11
7:30
Eldugta a bíró a labdát Aguero elől, hogy egyszer végre ő is szerepelhessen a hírekben (444.hu)
6-0-ra nyert a City, Aguero mesterhármast lőtt, de Mike Dean akarta kihozni a legtöbb lájkot a meccsből, ezért akcióba lépett.
febr. 11
7:36
NHL: 55 védéssel ünnepelte születésnapját a Rangers-kapus (She)
Kapusa remek teljesítményének is köszönhetően a New York Rangers hazai jégen 4–1-re győzött a jó passzban lévő Toronto Maple Leafs ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján.
febr. 11
7:36
Fájdalmas képsorok, Ronaldo nem kímélte a csapattársát (Ripost)
A Juventus a portugál klasszis góljának is köszönhetően 3-0-ra győzött a Sassuolo ellen az olasz labdarúgó-bajnokságban.
febr. 11
7:42
Légióskörkép: Dzsudzsák két gólpassza is kevés volt korábbi csapata ellen (She)
Ahogy olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!
febr. 11
7:48
Rangers-győzelem a születésnapját ünneplő kapus bravúrjaival (m4sport.hu)
A floridai derbit a Tampa húzta be.
febr. 11
8:00
Golden State-győzelem 19 pontos hátrányból az NBA-ben (m4sport.hu)
A Philadelphia 143 pontot szórt a Lakersnek.
febr. 11
8:18
Brutális jelenetek egy hazai futballmeccsen (Infostart)
Három kiállítást hozott a mérkőzés, az egyik játékos súlyosan megsérült.
febr. 11
8:24
Infarktusból lábadozik Gedó György (BorsOnline)
Budapesten, a  Bajcsy-Zsilinszky kórház kardiológiai osztályán kezelik Gedó Györgyöt, az 1972-es müncheni olimpia ökölvívóbajnokát. Szerencsére nincs nagyobb ok az aggodalomra. – Lábon kihordtam egy hátsófali szívinfarktust – mondta Gedó a Borsnak. – A bal szememmel volt gond, mert egyre nehezebben láttam. A Mária utcai klinikán tüzetesebben meg
febr. 11
8:30
Foci, tenisz, hoki és alpesi sí az étlapon (Infostart)
Az angol foci kedvelői Wolverhampton-Newcastle United összecsapást láthatnak, míg a német másodosztályban Hamburg-Dynamo Dresden mérkőzés lesz.
febr. 11
8:30
Légiósok: újabb európai élcsapatok vinnék Szoboszlait – sajtóhír (She)
A Sport Bild a Calciomercato értesüléseire hivatkozva hozta le a hírt, mely szerint Szoboszlai Dominik  a Bayern München kiszemeltjei között is szerepel, de az Arsenal, az Atalanta és az Inter is képben van.
febr. 11
8:42
Év sportolója gála: Micsoda mezőny! (She)
A hatszoros győztes és címvédő Hosszú Katinka két kihívója, Babos Tímea és Kozák Danuta a parasportolóknál a három éve győztes Gyurkó Alexandrának van esélye duplázni.
febr. 11
8:48
Gyász: Sala pilótáját is megtalálnák, újra gyűjt a család (She)
Újabb kutatás indulhat Emiliano Sala repülőgép-balesete kapcsán, miután a lezuhant roncsban a futballista testét ugyan megtalálták, a pilótáét viszont nem. David Ibbotson családja most közösségi finanszírozásban próbál pénzt gyűjteni, hogy másodszor is újrainduljon a keresés.
febr. 11
8:54
Birkózás: két arannyal nyitott a magyar edzőtrió (She)
A Nemzetközi Birkózó-szövetség nívós, zágrábi rangsorversenyén sikerrel debütált a kötöttfogású válogatott élén a Sike András, Bácsi Péter, Módos Péter edzőtrió.
febr. 11
8:56
Salára emlékezve különleges mezben lépett pályára a Nantes (She)
Vasárnap a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban először lépett pályára a Nantes azóta, hogy hivatalosan is megerősítették, a klub korábbi játékosa, Emiliano Sala életét vesztette egy repülőgép-szerencsétlenségben. Az argentin futballista emlékére fekete mezben léptek pályára a „kanárik”.
febr. 11
9:00
Kezdődnek az F1-es bemutatók – ez vár ránk a héten! (m4sport.hu)
Hétfőn két csapat is bemutatkozik, többen már pályára is viszik 2019-es autójukat az előttünk álló napokban.
febr. 11
9:06
Női kézi: Talán lehetséges – Nze Minko a győri folytatásról (She)
A Siófok meggyőző teljesítménnyel, csoportjában mind a hat meccsét megnyerve jutott be a női kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjébe. A Metzingen elleni 32–25-ös győzelem után beszélgetett az NSO Tv Estelle Nze Minkóval és Mireya Gonzálezzel. Nze Minko azt is elmondta, el tudná-e magát képzelni a Győri ETO színeiben.
febr. 11
9:12
Női kézi EHF-kupa – „Most jön a neheze, csak orosz csapatot ne kapjunk” (She)
.
febr. 11
9:14
MU: Solskjaer szerint megtalálták az új C. Ronaldót (She)
Ole Gunnar Solskjaer úgy érzi, Anthony Martial karaktere nagyban hasonlít a fiatal Cristiano Ronaldóéhoz, ugyanakkor a francia szélsőnek még sokat kell dolgoznia, hogy valóban el is érje a portugál klasszis szintjét.
febr. 11
9:24
Tenisz: Londero nyerte meg az argentin házidöntőt (She)
Juan Ignacio Londero nyerte meg az 590 ezer dollár (164 millió forint) összdíjazású, az argentínai Córdobában rendezett salakpályás tenisztornát.
febr. 11
9:26
143 pontot dobott, simán verte a Lakerst a Philadelphia (She)
Parádés támadójátékkal és 143 dobott ponttal jelentkezett a kissé átalakított Sixers a Los Angeles Lakers ellen az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján, LeBron Jamesék nem tudták felvenni a kesztyűt ellenfelükkel. A címvédő Golden State nagyon megizzadt a Miami ellen, a Portland egy ponttal kikapott Dallas
febr. 11
9:30
Két magyar diadal Zágrábban, a kötöttfogású ranglistaversenyen (m4sport.hu)
A magyar küldöttség három éremmel zárta a tornát.
febr. 11
9:36
Tenisz: Fucsovics Márton kilenc helyet javított a világranglistán (She)
Fucsovics Márton kilenc helyet javítva 38. a férfi teniszezők világranglistáján. Az élen továbbra is a szerb Novak Djokovics áll.
febr. 11
9:36
Közmunkája második felét is teljesítette Verstappen (m4sport.hu)
Több bíró vette őt körül szombaton, mint bármikor!
febr. 11
9:42
NB I: Rebrov újra felfedezte – ő produkálta a derbi legjobb számait (She)
Ha részletesen szemügyre vesszük az mlsz.hu-n a szombati Újpest–FTC (1–1) mérkőzés főbb statisztikai mutatóit, akkor azt láthatjuk, hogy két összevetésben a lilák, másik kettőben a zöldek „nyerték meg” a rangadót – innen nézve az 1–1-es döntetlen igazságosnak mondható. Az InStat-elemzőrendszer adataiból azt is megtudhatjuk, hogy a statisztikák alap
febr. 11
9:42
Tragikus hírt kaptunk: meghalt a közkedvelt sportoló (Ripost)
Salvatore Bellomo nagyon népszerű volt a rajongók körében. Rákban halt meg az egykori pankrátor.
febr. 11
9:42
Fucsovics kilenc helyet javított a világranglistán (m4sport.hu)
Sokat hozott a konyhára a szófiai finálé.
febr. 11
9:44
Kézi BL: Grimsbö és Mikler nagyot védett, Háfra csodagólt lőtt (She)
Az európai szövetség szokás szerint megválasztotta a hétvége legjobbjait a kézilabda Bajnokok Ligájában: a férfiaknál Mikler Roland védése került be a legjobb ötbe, míg a nőknél Háfra Noémi bombagólja és Kari Aalvik Grimsbö parádés reflexmozdulata is előkelő helyen szerepel a listán.
febr. 11
9:48
Kép: Sorry, Sarri – Guardiola tekintete mindent elárul (She)
Huszonöt perc után a Manchester City már 4–0-ra vezetett a Chelsea ellen a Premier League vasárnapi játéknapján. A negyedik gól után Pep Guardiola tekintete Maurizio Sarrira szegeződött,  s mintha azt gondolta volna: Sorry, Sarri!
febr. 11
10:00
NB II: az ETO és a Vasas után Nyíregyházán a védő (She)
A Nemzeti Sport Online értesülései szerint az NB II-es Nyíregyháza labdarúgócsapatánál folytatja a pályafutását a legutóbb a Vasasnál futballozó, bal oldali védőként és középpályásként bevethető Rokszin Ádám.
febr. 11
10:00
Durva: három fogát is kiütötték a magyar focistának (ATV)
Parázs hangulatú meccset játszott a Tiszakécske a Mosonmagyaróvárral. Az NB II-es meccsen három kiállítás is történt.
febr. 11
10:12
Cardiff: a csapat különleges pihenőt kap Sala tragédiája után (She)
A Cardiff City menedzsere különleges módszerrel szeretne javítani a csapat öltözőjében Emiliano Sala balesete óta uralkodó hangulaton és segíteni futballistáinak továbblépni: kihasználva az egyhetes bajnoki szünetet, Tenerifére vinné a játékosokat családjukkal együtt.
febr. 11
10:12
Alonso Wokingban járt – beveti-e őt a McLaren? (m4sport.hu)
A McLaren gyárában járt Fernando Alonso, és ezzel csak erősítette a téli F1-es tesztjével kapcsolatos találgatásokat. A csapat sportigazgatója is nyilatkozott a spanyolról.
febr. 11
10:42
Barcelona: ritkán látható önkritika a katalánoknál (She)
Marc-André ter Stegen három nagy bravúrt is bemutatott az Athletic Bilbao ellen, így nem túlzás azt állítani, főszerepet játszott abban, hogy az FC Barcelona legalább az egyik pontot megcsípte a 0–0-s döntetlent hozó találkozón. A katalán együttes nem hagyott sok kérdést afelől, ki volt a mérkőzés legjobbja, hivatalos Twitter-csatornáján csak két v
febr. 11
10:45
Megjött a figyelmeztetés: Hosszú Katinka rengeteg pénztől eshet el (Ripost)
A magyar úszóbajnok szerint az új liga miatt az olimpia idővel háttérbe szorulhat. Ez a helyzet az állami támogatást is érintené.