2019. február 10. vasárnap

febr. 10
0:00
Rövidpályás gyorskorcsolya vk: kizárták a férfi váltót (Blikk)
A pénteki negyeddöntőben kizárták az olimpiai bajnok magyar férfi váltót a rövidpályás gyorskorcsolyázók világkupa-sorozatának utolsó, torinói állomásán, így veszélybe került végső sikere a pontversenyben.
febr. 10
0:00
Rebrov: „Megérdemelte az Újpest”; Vignjevics: „Hihetetlen élmény” (m4sport.hu)
Nikolics úgy érzi, fizet valamiért, Horváth Ferenc nehezen örül az egy pontnak, Radoki nem akar bírózni. Nyilatkozatok.
febr. 10
0:04
Újabb részletek: a pilóta próbálta elkerülni a tragédiát – Így csapódhatott a vízbe Emiliano Sala gépe (Blikk)
Bár már azonosították Sala holttestét, korántsem biztos, hogy a pilóta tényleg teljesen elveszítette az irányítást a gép fölött, mint ahogy azt eddig gondolták. Egy repülésoktató szerint a roncs állapota épp arra enged következtetni, hogy a pilóta megpróbálta elkerülni a vízbe csapódást.
febr. 10
0:06
„Ilyen gólról álmodtam” – Simon hét perc alatt meghálálta a bizalmat a Fradi ellen (m4sport.hu)
A támadó igazi derbispecialistának számít.
febr. 10
0:08
Ma este összecsap az Újpest és a Ferencváros: így készültek a meccsre a játékosok (Blikk)
Eljött a várva várt rangadó napja. Ma este 225. alkalommal is összecsap az Újpest és a Ferencváros labdarúgócsapata (M4 Sport, 19.30).
febr. 10
0:12
Rossz hír a Barca-drukkereknek: hetekig nem léphet pályára a csapat középpályása (Blikk)
Lesérült a Barcelona brazil középpályása, Arthur Melo.
febr. 10
0:16
Női kézilabda BL: fontos győzelmet aratott a Ferencváros (Blikk)
A Ferencváros 25-23-ra győzött a szlovén Krim Mercator Ljubljana otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének harmadik fordulójában, szombaton, ezzel nagy lépést tett a negyeddöntőbe jutás felé.
febr. 10
0:18
Az utolsó öt forduló alapján a Kisvárda vezetné a bajnokságot (m4sport.hu)
A következő ellenfél a Paks, nem teljesíthetetlen feladat a várdaiak számára.
febr. 10
0:20
Rövidpályás gyorskorcsolya vk: Liu Shaolin ezüstérmes 500 méteren (Blikk)
A férfi váltóval olimpiai bajnok Liu Shaolin Sándor ezüstérmet nyert szombaton az 500 méteres versenyben a rövidpályás gyorskorcsolyázók világkupa-sorozatának torinói záróállomásán.
febr. 10
0:24
Gólyahír: megszületett a Ferencváros sztárjának gyermeke, itt az első fotó (Blikk)
Kisfiúnak adott életet a Ferencváros kézise.
febr. 10
0:24
Szegények, gazdagok – Vincze András jegyzete (She)
A magyar futball nagy meccsei (rangadók) előtt vissza-visszatérő nyilatkozatmotívum, hogy vannak a szegény csapatok meg a gazdag csapatok. Az Új...
febr. 10
0:28
15,83 milliárdért vezeti Hamilton a Mercedest – Mutatjuk, mennyit keresnek a pilóták (Blikk)
A Forma–1 továbbra is az egyik legfényűzőbb sportág, ezt a pilóták 2019-es fizetése is tükrözi.
febr. 10
0:28
Barkó és simogatás – Malonyai Péter publicisztikája (She)
Beállt a 76. percben, hat perccel később győztes gólt lőtt a Bp. Honvéd ellen a ferencvárosi Böde Dániel. A vita pedig azóta is élénk, jól teszi...
febr. 10
0:32
Csúcsra vezetné a Chicagót Nemanja (Blikk)
Chicago − Harmadik szezonját kezdi az észak-amerikai profibajnokságban (MLS) Nikolics Nemanja (31).
febr. 10
7:00
NBA: az OKC legyőzte a Houstont, Westbrook félelmetes szériája (She)
Az Oklahoma City Thunder nyerte meg az NBA legutóbbi játéknapjának rangadóját, miután szoros mérkőzésen 117–112-re legyőzte a Houston Rocketset. Russell Westbrook, az OKC sztárja tripla duplát (21 pont, 12 lepattanó, 11 assziszt) jegyzett – az irányítónak ez volt sorozatban a kilencedik találkozója, amelyen tripla duplázott, ezzel beérte a leg
febr. 10
7:24
NB II: Szlovéniában bizonyíthat a ZTE támadója (She)
A labdarúgó NB II-ben szereplő ZTE FC támadója, Balázs Zsolt a szlovén másodosztályú lendvai csapat, az NK Nafta Lendava 1903 együtteséhez került kölcsönbe, míg a jobbhátvéd Kónya Kornél az NB III-as PMFC-ben futballozik kölcsönben tavasszal – adta hírül a zaol.hu.
febr. 10
7:36
Dunai Antal olimpiai emlékeiről mesélt Messinek (BorsOnline)
Fénykorában, az Ezüstcipő 1967-es párizsi átvételekor Kubala László, az FC Barcelona akkori trénere négyéves szerződéssel kecsegtette Dunai Antalt. Ám a kommunizmus éveiben ez bajosan sikerülhetett volna, mivel az Újpesti Dózsa focistája nem akart disszidálni. – Édesapám a fővárostól 162 kilométerre található szülőfalumban, Garán földműveléssel fo
febr. 10
7:42
NHL: kilencgólos meccsen nyert a ligaelső a Pens ellen (She)
A ligaelső Tampa Bay Lightning 5–4-re legyőzte a Pittsburgh Penguinst az NHL legutóbbi játéknapján, Sidney Crosbyék zsinórban már a negyedik találkozójukat bukták el. Hosszabbítás után kapott ki a címvédő Capitals, nyert viszont a Toronto és a San Jose – előbbi a negyedik, utóbbi sorozatban az ötödik sikerét aratta.
febr. 10
8:30
Neymar szerelmes, egy színésznőnek csapja a szelet (Ripost)
A brazil labdarúgó rendre szép hölgyek társaságában látható. Ezúttal egy színésznő mellett tűnt fel.
febr. 10
8:42
Magyar aranyérem a korosztályos karate-Európa-bajnokságon (m4sport.hu)
A 33 fős magyar küldöttség már három éremnél jár Dániában.
febr. 10
8:48
NB I: Rebrov igazi derbit, Vignjevics tűz helyett füstöt látott (She)
Az Újpest az utolsó pillanatban mentette 1–1-re a Ferencváros elleni rangadót a labdarúgó NB I 20. fordulójában. A mérkőzést a két csapat vezetőedzője másképp látta, abban viszont egyetértett, hogy a lilák megérdemelték a gólt és a pontot is.
febr. 10
8:54
Év sportolója gála: Egységben az erő (She)
Tavaly óta már a hagyományos csapatsportágakban és az egyéni sportágak csapatversenyeiben szereplők teljesítményét is díjazzák a sportújságírók.
febr. 10
8:56
Varga góljára Simon válaszolt – így lett döntetlen a derbi! (She)
Mint ismert, az Újpest majdnem kikapott odahaza a Ferencvárostól a 225. derbin, de a csereként beállt Simon Krisztián a 93. percben egyenlített a labdarúgó NB I 20. fordulójának záró mérkőzésén. Íme, a találkozó góljai videón!
febr. 10
9:30
NB I: sistergős bomba, óriási gólt lőtt a kisvárdai (She)
Mint szombaton beszámoltunk róla, a labdarúgó NB I 20. fordulójában a Kisvárda hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Debreceni VSC-t. A két kelet-magyarországi együttes mérkőzésén született meg a forduló talán legszebb gólja: Pavlo Lukjancsuk elképesztően nagy bombát küldött a debreceniek kapujába. Íme, a találat!
febr. 10
9:42
Liu Shaolin Sándor: Hergelnem kell magam, mert már nem tudok izgulni (m4sport.hu)
Saját bevallása szerint már-már túl nyugodt a döntők előtt.
febr. 10
9:48
Szegediként nagyobb volt a feszültség Veszprémben – Thiagus Petrus (She)
.
febr. 10
9:50
Juventus: C. Ronaldo édesanyja az életéért küzd – sajtóhír (She)
A The Mirror beszámolója szerint a Juventus labdarúgójának, Cristiano Ronaldónak az édesanyja az életéért küzd. Az angol bulvárlap szerint a 64 éves Dolores Aveirónak kiújult a mellrákja, ezért ismét sugárkezelést kap.
febr. 10
10:00
A Lakers után a Clippers is nyert Bostonban (m4sport.hu)
Apró reváns a Super Bowlért.
febr. 10
10:06
Férfi kézi BL: Szegediként nagyobb volt a feszültség Veszprémben – Thiagus Petrus (She)
A Telekom Veszprém hazai pályán 29–26-ra nyert az A-csoportot vezető Barcelona ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában. Az NSO Tv stábja a találkozó után a tavaly még a Mol-Pick Szegedben játszó Thiagus Petrusszal beszélgetett, aki a katalánok játékosaként nem érzett akkora nyomást a lelátóról, mint korábban. A B
febr. 10
10:18
NB I: Nehéz az érzelmekről beszélni, de megkönnyeztem a gólomat – Simon Krisztián (She)
Az Újpest FC majdnem kikapott odahaza a Ferencvárostól a vártnál gyengébb színvonalú derbin, de a csereként beállt Simon Krisztián a 93. percben egyenlített a labdarúgó NB I 20. fordulójának utolsó mérkőzésén. A találkozó után az NSO Tv stábjának Dibusz Dénes értékelt. A Ferencváros kapusa szerint győzelem esetén, 11 pontos előnynél sem dőlt volna
febr. 10
10:18
Összeesett a nyúl egy New York-i futóversenyen (444.hu)
A jamaicai Kemoy Campbell ezer méter után dőlt ki a versenyből, hordágyon vitték ki a stadionból. Állítólag már jobban van.
febr. 10
10:30
Meglepetés Milwaukee-ban; Irving megsérült; rangadót bukott a Rockets (She)
Az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) legutóbbi játéknapjának legnagyobb meglepetését az Orlando okozta azzal, hogy húsz ponttal nyert a nagy formában lévő, listavezető Milwaukee otthonában - közben a Bostonnál megsérült Kyrie Irving, a Celtics pedig 28 pontos előnyből kapott ki a Clipperstől. Az OKC rangadót nyert Houstonban, a Jazz simán v
febr. 10
10:32
La Liga: Sergio Ramos Griezmannt trollkodta a gólörömével – kép (She)
Mint beszámoltunk róla, a Real Madrid szombaton 3–1-re győzött a városi rivális Atlético Madrid otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójában. A mérkőzésen Sergio Ramos tizenegyesből volt eredményes, s gólörömével odaszúrt egyet az ellenfél egyik legjobbjának, Antoine Griezmann-nak.
febr. 10
10:36
Fantasztikus volt a hangulat a magyar fociderbin - galéria (Ripost)
Közel kilencezer néző szurkolt a Szusza Ferenc Stadionban a labdarúgó NB I csúcsrangadóján.
febr. 10
10:36
Szerb vízilabdázókra támadtak horvát huligánok Splitben (m4sport.hu)
Volt, aki a tengerbe menekült, és ki sem akart jönni onnan, míg nem ér oda a rendőrség.
febr. 10
11:00
Vízi: szerb pólósokra támadtak horvát huligánok Splitben (She)
A szerb Crvena zvezda vízilabdázóira támadtak horvát huligánok a közép-dalmáciai Split városában, a játékosok könnyebb sérüléseket szenvedtek – írta a Jutarnji List című horvát napilap vasárnap. A történteket a horvát kormány is elítélte.
febr. 10
11:12
Marko Nikolics: Mintha az elmúlt időszak sikereiért a futball most nyújtaná be a számlát (She)
Marko Nikolics, a Mol Vidi FC vezetőedzője csalódottan nyilatkozott a labdarúgó NB I 20. fordulóját követően, miután csapata odahaza nagy meglepetésre 2–1-re kikapott a Diósgyőrtől. Nézzük, hogyan értékelték a trénerek az összecsapásokat.
febr. 10
11:14
NB I: ködbe burkolózó derbi; a repülő Király – képgaléria (She)
Szombaton lejátszották a labdarúgó NB I 20. fordulóját, s több meglepetés született: a Mol Vidi FC hazai pályán kapott ki a Diósgyőrtől, míg a Kisvárda simán, 3–0-ra legyőzte a Debrecent. Később, a forduló rangadóján a Szusza Ferenc Stadionban csapott össze az Újpest és a Ferencváros (1–1). Tekintsék meg a Nemzeti Sport képgalériáját a mérkőzéseken
febr. 10
11:18
NB I: füstbe burkolózó derbi; a repülő Király – képgaléria (She)
febr. 10
11:30
Női kézi BL: nincsenek szavak Háfra csodagóljára (She)
Mint beszámoltunk róla, a Ferencváros női kézilabdacsapata nehézkes kezdés után 25–23-ra nyert a szlovén Krim Ljubljana otthonában a Bajnokok Ligája középdöntőjének 3. fordulójában. A mérkőzés – és könnyen lehet, hogy a teljes forduló – legszebb gólját Háfra Noémi szerezte: a zöld-fehérek átlövője elementáris erővel lőtte ki a bal felső sarkot az ö
febr. 10
11:36
Hová lett Sztyepanova bugyija? (BorsOnline)
Némi megütközést keltett a minszki jégtáncgálán az orosz Alekszandra Sztyepanova fekete kűrruhája. Táncospárjával, Ivan Bukinnal Alla Pugacsova dalára lírai programot adott elő, amit szájtátva figyelt a publikum. A szájtátiság érthető, hiszen többek szerint Alekszandra még bugyit sem húzott magára. – Remélem, nem túloztam, bár valóban szexis,
febr. 10
11:39
Nagy László nagyon fontos díjat kapott (Ripost)
A Veszprém 29-26-ra győzte le a Barcelonát a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, ezt követően adták át a díjat a csapatkapitánynak.
febr. 10
11:48
NBA: Eléri egy franchise-játékos szintjét – Nowitzki örül új társának (She)
Átfogó csereüzlet keretében hagyta ott New Yorkot Kristaps Porzingis, az NBA egyik nagyszerű, de sérült magasembere, aki sokra viheti Luka Doncic oldalán.
febr. 10
12:00
A ferencvárosi Bíró Blanka teljesítményén ámul a kézilabdavilág (m4sport.hu)
A legfontosabb pillanatokban hozta legjobbját.
febr. 10
12:06
Defibrillátorral mentették meg a jamaikai hosszútávfutó életét (m4sport.hu)
Szerencsére csak az ijedtség volt nagy, a futó már jobban van.
febr. 10
12:12
Jégkorong: unokatestvérek és egy apa-fia páros a válogatottnál (She)
Családi kör a jégkorong-válogatottunknál: szinte folytatva a történelmi hagyományokat, újabb famíliák párosai debütáltak a nemzeti csapatunkban a Bledben rendezett EIHC-tornán – lesz mit megbeszélni a következő rokontalálkozón.
febr. 10
12:12
Kicsi az esély Cavani játékára az Old Traffordon (m4sport.hu)
Verratti viszont pályára léphet kedden az MU–PSG BL-nyolcaddöntőben.
febr. 10
12:36
Eltűntek a nigériai drukkerek Oroszországban (BorsOnline)
Az orosz külügyminisztérium tanácstalan kétezer nigériai futballdrukker ügyében. A tavalyi vb előtt útlevelet és érvényes meccsjegyet sem kértek azoktól a külföldiektől, akik szurkolói személyazonosítót kérelmeztek, majd kaptak is. Ni­gériából ötezren érkeztek, és több mint fél évvel a torna után elvileg két­ezren még mindig a vb-t rendező orszá
febr. 10
12:42
Ezt látni kell, elképesztően nagy gól született az NB I-ben (Ripost)
Az ukrán Pavlo Lukjancsuk emlékezetes találatot szerzett a Debrecen ellen a labdarúgó NB I-ben.
febr. 10
13:00
Újpest: „Bödének esélye sem lenne a kezdőbe kerülni, Novothny sokkal jobb” (She)
Az Újpest és a Ferencváros derbije (1–1) előtt beszélgetett az NSO Tv néhány újpesti szurkolóval. Arra kerestük a választ, hogy mennyire elégedettek csapatuk eddigi teljesítményével, és ebben az idényben melyik meccsen láttak olyan futballt a liláktól, amilyet folyamatosan szeretnének látni. Emellett szóba került az is, hogy mi lett volna, ha annak