2019. március 3. vasárnap

márc. 3
17:45
Ligue 1: megjött a Lyon, rögvest potyogtak is a gólok (She)
Nem hozott sok gólt a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 27. fordulójának három vasárnapi korai meccse: csupán kétszer rezdült meg a háló, ebből egyszer saját kapuját vette be egy játékos.
márc. 3
17:45
Magyar bronzéremmel zárult a korosztályos vívó Eb (m4sport.hu)
Összesen 13 érmet szerzett a magyar küldöttség Foggiában.
márc. 3
17:57
NB II: a Vasas kiütötte a Nyíregyháza Spartacust (She)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a Vasas az újpesti Szusza Ferenc Stadionban hátrányból felállva 5–1-re kiütötte a Nyíregyháza Spartacust.
márc. 3
18:09
Légiósok: Guzmics Holmant váltotta, újra nyert a Slovan (She)
A svájci élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Super League) 23. fordulójában Kecskés Ákos és Vécsei Bálint csapata, a Lugano idegenben 1–0-ra legyőzte az FC Zürichet. Egyik magyar légiós számára sem alakult fényesen a meccs, Kecskés a 44. percben második sárga lapja miatt a kiállítás sorsára jutott, Vécsei pedig nem állt be.
márc. 3
18:11
a támadó sem értette, ebből hogyan lett gól (She)
Egészen döbbenetes gólt ünnepelhetett az Olympiakosz férfi vízilabdacsapata a Bajnokok Ligájában a Jadran Split elleni mérkőzésen. A görög csapat horvát játékosa, Paulo Obradovic lövése a kapufán csattant, majd a splitiek kapusa, Mate Anic megfogta a labdát. Aztán megmagyarázhatatlan módon mégis gól lett a szituációból…
márc. 3
18:15
La Liga: Sevillában győzött, és előzött a Getafe (She)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójában a Getafe 2–1-es győzelmet aratott a Real Betis otthonában, ezzel feljött a tabella negyedik helyére.
márc. 3
18:17
FFT: Thiago Alcántara hat érve az utcai foci mellett (She)
Hogyan lehet hasznosítani a grundon tanultakat a profi futballban? A Bayern München spanyol középpályása a FourFourTwo-nak elmondta.
márc. 3
18:21
A Vasas 0–1-ről ütötte ki a Nyíregyházát (m4sport.hu)
Az angyalföldiek a második félidőben 14 perc alatt négy gólt szereztek.
márc. 3
18:27
NB III: illusztris vendég Óbudán, kiütéses BKV- és PFLA-siker (She)
A BKV Előre 6–1-es sikerrel kezdte az NB III-as tavaszt. A Nyugati csoportban a Puskás Akadémia II is magabiztosan győzött: 4–0-ra a Dunaharaszti otthonában. Keleten a Nyírbátor, a Közép-csoportban pedig a Taksony lőtt négy gólt – mindkét csapat idegenben.
márc. 3
18:39
Vívás: bronzérmes a női tőrválogatott a junior Eb-n (She)
Az utolsó napra is jutott magyar érem a foggiai korosztályos vívó Európa-bajnokságon: a Hajas Nóra, Pöltz Anna, Szántay Anna, Hanzl Lilla Zsófia összeállítású junior női tőrválogatott a harmadik helyen végzett vasárnap.
márc. 3
18:45
Pályakerékpár-vb: kettős holland siker férfi sprintben (She)
Harrie Lavreysen nyerte a férfiak sprintversenyét a pályakerékpáros-világbajnokság zárónapján a lengyelországi Pruszkówban.
márc. 3
18:47
Férfi kézi BL: a Szeged döntetlennel zárta a csoportkört (She)
A Mol-Pick Szeged hazai pályán 26–26-os döntetlent játszott a PPD Zagrebbel a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában.
márc. 3
18:51
márc. 3
18:57
Olimpiai kvalifikációs versenyt nyert a karatés Hárspataki Gábor (m4sport.hu)
Nagyot lépett előre a tokiói ötkarikás ranglistán.
márc. 3
19:00
Kitört a Dárdai-vulkán: tombolt a magyar edző (Ripost)
Rendesen kiosztotta a játékosait, de szerintük is igaza volt. Hatott a hangos kritika.
márc. 3
19:09
NB II: a hajrában fordított a Gyirmót, fölényes ZTE-győzelem (She)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a listavezető Gyirmót FC Győr a hajrában fordított és ezzel megverte a Budafokot, míg a ZTE fölényes győzelmet aratott a Tiszakécske ellen.
márc. 3
19:09
Botlott a Kaposvár, meglépett a Gyirmót és a ZTE az NB II-ben (m4sport.hu)
Minden éllovas hátrányba került a 26. fordulóban, már nincs hármas holtverseny.
márc. 3
19:15
PL: krízisben Kloppék? A Liverpool elbukta vezető helyét (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójában a Liverpool erejéből csak gól nélküli döntetlenre futotta az Everton otthonában, így a Manchester City zárja az élen a hetet.
márc. 3
19:15
Bronzérmes lett a magyar páros vegyes váltóban az öttusa-vk nyitányán (m4sport.hu)
Jól kezdte a szezont a Réti Kamilla, Szabó Illés kettős.
márc. 3
19:17
Döntetlennel hangolt a BL-nyolcaddöntőre a Szeged (m4sport.hu)
A Wisla Plockkal találkozik a nyolcaddöntőben a magyar csapat.
márc. 3
19:21
Asztalitenisz ob: Szudi Ádám másodszor, Pergel Szandra először nyert (She)
Szudi Ádám és Pergel Szandra nyerte az egyes küzdelmeket az asztaliteniszezők országos bajnokságán, amelyet a Marczibányi téri Ormai László Csarnokban rendeztek péntektől vasárnapig.
márc. 3
19:23
Karate: olimpiai kvalifikációs versenyt nyert Hárspataki Gábor (She)
Hárspataki Gábor aranyérmet nyert a karate tokiói olimpiai kvalifikációs sorozatának salzburgi állomásán.
márc. 3
19:27
Öttusa-vk: bronzérmes a magyar páros vegyes váltóban (She)
Bronzérmet nyert a Réti Kamilla, Szabó Illés páros vegyes váltóban az öttusázók idei első világkupaversenyén, Kairóban.
márc. 3
19:33
A világ legkeményebb kutyaszánversenyével egy híres mentőakcióra emlékeznek (SzMo)
Már a kutyákat is ellenőrzik, kapnak-e doppingszert az 1600 kilométeres vágtára. Idén a hó is kevés volt, kamionnal kellett a helyszínre vinni.
márc. 3
19:39
Férfi kézilabda BL - Döntetlennel zárta a csoportkört a Szeged (Infostart)
A Szeged házigazdaként 26-26-os döntetlent játszott a horvát PPD Zagreb csapatával a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 14., utolsó fordulójában, vasárnap.
márc. 3
19:39
Női kézi EHF-kupa: Kobetic megszórta Lökééket, előnyben a Siófok (She)
Nagy lépést tett a továbbjutás felé a Siófok, mivel a tíz gólig jutó Andrea Kobetic vezérletével 31–24-re legyőzte idegenben a norvég Storhamart a női kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.
márc. 3
19:39
Kerekes Gréta három századdal maradt le az Európa-bajnoki dobogóról (m4sport.hu)
A női 60m gát fináléjában két magyarból csak egy tudott rajthoz állni.
márc. 3
19:41
Atlétikai Eb: Kerekes Gréta az ötödik helyen végzett 60 gáton (She)
A 35. fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságon a női 60 méteres gátfutás döntőjében Kerekes Gréta óriási csatában az ötödik helyet szerezte meg 8.03 mp-es idővel, a dobogóról mindössze három századdal lemaradva. A számot a holland Nadine Visser nyerte 7.87-tel a német Cindy Roleder és a fehérorosz Elvira Herman előtt.
márc. 3
20:03
EBEL: megcibálta az oroszlán bajszát az AV19, de csúnyán kikapott (She)
A osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) középszakaszának felsőházában vasárnap kora este a Fehérvár AV19 a listavezető Vienna Capitals otthonában szenvedett súlyos, 6–2-es vereséget, pedig a második harmad elején még 2–0-ra a vezetett.
márc. 3
20:03
Csodás magyar siker született Glasgow-ban (Ripost)
Féléves kihagyás után Eb-érem! Jó jósnak bizonyult, de még jobb versenyzőnek Márton Anita.
márc. 3
20:03
Nem lőtt gólt a Liverpool, ismét a Man. City áll a Premier League élén (m4sport.hu)
Kilenc forduló van hátra az angol bajnokságból, a címvédő sorsa a saját kezében van.
márc. 3
20:09
Serie A: három perc után vezetett, de 3–1-re kikapott a Fiorentina (She)
Az Atalanta egygólos hátrányból fordítva hazai pályán 3–1-re legyőzte a Fiorentinát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójában.
márc. 3
20:09
Meggyőző előnyt kézilabdázott össze a Siófok Norvégiában (m4sport.hu)
Fél lábbal már elődöntőben a Balaton-parti együttes.
márc. 3
20:11
Kerekes Gréta: Akkora pofont kaptam a harmadik gát felett... (m4sport.hu)
Az Eb-5. mindent egy lapra tett fel a 60 méteres gátfutás döntőjében.
márc. 3
20:21
Erste Liga: elsöpörte a DEAC-ot a Gyergyó, megint egál az állás (She)
A magyar élvonalbeli jégkorongbajnokság (Erste Liga) rájátszásának negyeddöntőjében a Gyergyói HK hazai pályán alapos verésben részesítette a DEAC-ot: 7–0-ra győzött, amivel ismét döntetlen (2–2) a párharc állása.
márc. 3
20:23
Serie A: Napoli–Juventus – élőben az NSO-n! (She)
Nápolyban találkozik az olasz labdarúgó-bajnokság két éllovasa, a Napoli és a Juventus. Ha a torinóiak nyernek, tizenhat pontra hízik az előnyük az élen, és ez szinte már behozhatatlan előny lenne. Tartsanak velünk, kövessék figyelemmel élő közvetítésünket, szóljanak hozzá, kommentálják az eseményeket!
márc. 3
20:27
Bundesliga: nem bírt egymással a Wolfsburg és a Werder (She)
A Wolfsburg hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Werder Bremennel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 24. fordulójában. John Brooks vezető találatára Max Kruse válaszolt a vendégektől.
márc. 3
20:29
La Liga: három perc alatt lerendezte a Sociedadot Morata (She)
Álvaro Morata duplájával győzött 2–0-ra az Atlético Madrid a Real Sociedad otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának vasárnap kora esti mérkőzésén. A Chelsea-től kölcsönkapott támadó az első félidő közepén három percen belül kétszer volt eredményes fejjel. A meccs krónikájához tartozik, hogy Kokét a 62. percben második sárga lappval
márc. 3
20:39
Vívás: a leány tőrcsapat bronzával zárult a junior Eb (She)
Bár a foggiai korosztályos vívó Európa-bajnokság zárónapján a vártnál többet bukdácsoltak fiataljaink, azért a végére megint fölfelé görbülhettek a szájak: a junior leány tőrcsapat bronzérmes lett, minek nyomán a mérleg tizenhárom dobogós helyezés. A szám a kabbalisztikában nem szerencsés, egy világversenyen kifejezetten az.
márc. 3
20:45
egy labdaszedő kigúnyolta Kloppot a 0–0 után (She)
Mint ismert, vasárnap este a Liverpool nem tudta legyőzni az Evertont a városi derbin a Goodison Parkban. A „vörösök” ezzel elbukták a vezető helyüket a Premier League-ben, már csak a második helyen állnak a Manchester City mögött. Természetesen a rivális Everton által delegált labdaszedők nem voltak szomorúak a 0–0-s döntetlen miatt – az egyik fiú
márc. 3
20:45
Fél méterről tapsolt Klopp arcába az Everton kárörvendő labdaszedője (m4sport.hu)
Nem egy ijedős fiú, az biztos.
márc. 3
21:03
Dopping miatt felfüggesztették a világranglistát vezető bridzsjátékost (444.hu)
Geir Helgemo mintáiban szintetikus tesztoszteront és klomifent találtak. Nem tudni, hogy ezeknek mi hasznuk a bridzsben.
márc. 3
21:09
Férfi röpi Extraliga: simán nyert a Kazincbarcika (She)
A Kazincbarcika az esélyeknek megfelelően simán, három játszmában győzött a MAFC vendégeként a férfi röplabda Extraliga vasárnapi mérkőzésén.
márc. 3
21:15
Liga 1: „barátságos” kolozsvári siker a Sepsi ellen (She)
A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Liga 1) 26. fordulójában Lang Ádám együttese, a CFR Kolozsváron 1–0-re legyőzte a Sepsi OSK-t. A magyar légiós a kispadról nézte végig a meccset.
márc. 3
21:15
EHF Kupa: biztosan nem jut a nyolc közé a Balatonfüred (m4sport.hu)
Néggyel kapott ki Csoknyai István csapata Franciaországban
márc. 3
21:21
Férfi kézi EHF-kupa: a Balatonfüred már nem juthat tovább (She)
A Balatonfüred 27–23-ra kikapott a Saint-Raphaël otthonában a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének negyedik fordulójában, ezzel eldőlt, hogy nem juthat a negyeddöntőbe.
márc. 3
21:21
A duplázó Morata három perc alatt döntött Baszkföldön az Atlético javára (m4sport.hu)
Emberhátrányban is jól tartotta magát a madridi csapat.
márc. 3
21:23
színészkedett CR, vagy jogosan állították ki Meretet? (She)
Néhány perc leforgása alatt sok minden történt az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójának rangadóján: a Napoli–Juventus mérkőzésen Cristiano Ronaldo a 25. percben eltolta a labdát a kifutó Alex Meret mellett, majd elesett, a hazai kapust pedig kiállították. Három perccel később a megítélt szabadrúgásból Miralem Pjanic remek
márc. 3
21:45
Emberhátrányban is megőrizte előnyét az Atlético Madrid a bajnokságban (Infostart)
Az Atlético Madrid begyűjtötte a három pontot a Real Sociedad otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában.
márc. 3
21:51
Ligue 1: Balotelli behúzta, szelfizett, az OM legyőzte a rekordert (She)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 27. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a kilencszeres bajnok Olympique Marseille hazai pályán 2–0-ra legyőzte a tíz aranyával rekordelső Saint-Étienne-t.