2019. március 9. szombat

márc. 9
18:17
La Liga: szinte mindent kihagyott, de nyert az Atlético (She)
Az Atlético Madrid szinte az összes helyzetét kihagyta a Leganés ellen a spanyol La Liga 27. fordulójában, Saúl Níguez még tizenegyest is hibázott, de a kipattanóból eredményes volt, és ez az egy gól elégnek bizonyult a BL-nyolcaddöntő visszavágójára készülő madridi csapatnak a három pont megszerzéséhez.
márc. 9
18:18
A döntő előtt kizárták Liu Shaolin Sándort a vb-n (BorsOnline)
Liu Shaolin Sándor a szófiai rövidpályás gyorskorcsolya világbajnokság férfi 500 méteres döntőjében 2019. március 9-én. A magyar versenyző a második rajtnál kiugrott, emiatt kizárták döntőből, így negyedik lett.
márc. 9
18:27
La Liga: Barcelona–Rayo Vallecano élőben az NSO-n! (She)
Ismét a bajnokságban van dolga a spanyol élvonalbeli pontvadászatot (La Liga) vezető Barcelonának: Ernesto Valverde alakulata ezúttal a forduló előtt a tizenkilencedik helyen álló Rayo Vallecanót fogadja a Camp Nouban. Kövesse a mérkőzést élő, szöveges tudósításunk segítségével!
márc. 9
18:33
Sílövő-vb: Johannes Bö Östersundban is verhetetlen (She)
Johannes Bö szerezte meg a világbajnoki címet Östersundban a sílövők sprintszámában. Az összetett világkupát fölényesen vezető norvég 13.7 másodperccel előzte meg az ezüstérmes orosz Alekszandr Loginovot.
márc. 9
18:45
Döntőbe jutott a magyar gyorskorcsolya-váltó (Infostart)
Liu Shaolin Sándor utolsó kanyarbeli bravúros előzésének köszönhetően döntőbe jutott az olimpiai bajnok férfi váltó a rövidpályás gyorskorcsolyázók szófiai világbajnokságának szombati napján.
márc. 9
18:51
Real Madrid: irány a Juventus? Marcelo Instagramon üzent! (She)
Mint arról beszámoltunk, olasz sajtóhírek szerint mindenben megegyezett a Juventus labdarúgócsapatával a Real Madrid bekkje, Marcelo. A brazil most Instagramon üzent.
márc. 9
18:57
Légiósok: Vadócz kettőt vállalt a hatból; Hidi bemutatkozott (She)
A Kitchee SC 6–0-s sikerrel távozott a Dreams otthonából a hongkongi Premier League 13. fordulójában. A vendégek első és utolsó gólját a végig a pályán lévő Vadócz Krisztián szerezte.
márc. 9
18:59
NB I: jól védtek a kapusok, döntetlent játszott a Honvéd Kisvárdán (She)
A labdarúgó NB I 24. fordulójában a Kisvárda hazai pályán 1–1-et játszott a Budapest Honvéddal.
márc. 9
19:01
NB I: kétszer kellett egyenlítenie a Vidinek Pakson (She)
A Paks kétszer is vezetést szerzett hazai pályán a Vidi ellen, de a bajnokságban második helyen álló fehérváriak kétszer is egyenlíteni tudtak a labdarúgó NB I 24. fordulójában. Bár a Paks előtt több lehetőség kínálkozott, mindkét csapat nyerhetett volna, azonban 2–2 lett a vége.
márc. 9
19:03
NB I: nyert a Loki a Mezőkövesd ellen a keleti rangadón (She)
A DVSC a Mezőkövesdet fogadta a labdarúgó NB I 24. fordulójában. Több kimaradt helyzet után a 37. percben Kinyik Ákos 16 méterről lőtt gólt a vendégeknek, és mivel több találat nem esett, végül ezzel nyert a Debrecen.
márc. 9
19:03
NB I: hihetetlen Haladás-fordítás az Újpest ellen (She)
A labdarúgó NB I 24. fordulójában hiába vezetett – Novothny Soma duplájának köszönhetően – két góllal az Újpest a szünetben, a Haladás a második félidőben öt perc leforgása alatt fordított, így 3–2-re megnyerte a mérkőzést.
márc. 9
19:05
NB I: a Diósgyőr elképesztő izgalmak után nyert odahaza (She)
A Diósgyőr szerezte meg a roppant fontos három pontot odahaza a szintén a kiesés elől menekülő, de a 93. percben büntetőt hibázó Puskás Akadémia ellen az NB I 24. fordulójában.
márc. 9
19:06
Csúnyán benézte ezt a labdát Király Gábor (444.hu)
A kapus szerencséjére - vagy egyéb erők hatása okán - a meccsen végül fordított a Haladás.
márc. 9
19:06
Bánhidi Ákos: Nagyon rossz ítéletek születtek, de nem csak minket sújtottak (m4sport.hu)
Kétszer is véleményes szituációban zárták ki Liu Shaolin Sándort, de a váltó megmentette a napot.
márc. 9
19:09
NB I: DVTK–Puskás Akadémia élőben az NSO-n! (She)
Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!
márc. 9
19:11
Ajánló: Hamburgerről egy szót se! – Wayne Rooney (She)
Sosem volt nádszálvékony, nem is a jóképűségéért szerették, mégis mindent elért. Wayne Rooney 120 angol válogatottsággal a háta mögött ezekben a hónapokban Amerikában áll helyt, és elárulta, hogyan kerüli el a helyi specialitást, a hamburgert.
márc. 9
19:12
Gyenge meccsen tartotta otthon a három pontot a Debrecen (m4sport.hu)
Egy gól elég volt a Mezőkövesd ellen.
márc. 9
19:18
Kétgólos hátrányból, öt perc alatt fordítottak a Haladás cseréi az Újpest ellen (m4sport.hu)
Egy újpesti védelmi hiba hozta helyzetbe a szombathelyieket.
márc. 9
19:20
Értékes pontokat veszített Pakson a MOL Vidi (m4sport.hu)
A címvédő kétszer is egyenlíteni tudott, a győzelmet azonban nem tudta megszerezni.
márc. 9
19:21
Fölényes győzelmet aratott az OSC a vízilabda bajnokságban (Infostart)
Az OSC 12-3-ra legyőzte a házigazda BVSC-t a férfi vízilabda ob I felsőházában, a középszakasz szombati játéknapján.
márc. 9
19:21
Ligue 1: a Lyon kétgólos előny elvesztésével hangolt a Barcára (She)
Hiába vezetett két góllal a Lyon, be kellett érnie a 2–2-es döntetlennel a Strasbourg otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 28. fordulójának szombat kora esti mérkőzésén.
márc. 9
19:24
Győzelmének köszönhetően ellépett a kiesőzónából a Diósgyőr (m4sport.hu)
Hatalmas csata várható a kiesés elkerüléséért. A Puskás Akadémia, a DVTK és a Kisvárda is küzd a bennmaradásért. Közben az utolsó Haladás is megtáltosodott.
márc. 9
19:30
A Honvéd sorozatban hatodik idegenbeli meccsén maradt nyeretlen (m4sport.hu)
Pályaválasztóként négy meccs óta először kapott gólt a Kisvárda.
márc. 9
19:33
Hat góllal győzött a Bayern – helycsere a tabellán (Infostart)
A Borussia Dortmund két, a Bayern München viszont hat góllal győzött a német labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának szombati játéknapján, így a két csapat helyet cserélt a tabellán, amelyet jobb gólkülönbségüknek köszönhetően immár a címvédő bajorok vezetnek.
márc. 9
19:33
MotoGP: Vinalesé az idény első pole pozíciója (She)
A Yamahával versenyző Maverick Vinlales szerezte meg a MotoGP-idény első pole pozícióját a katari Losailban. A vasárnapi villanyfényes versenyen a ducatis Andrea Dovizioso és a hondás vb-címvédő, Marc Márquez indul még az első sorból.
márc. 9
19:35
Az MTK megverésével kihasználta riválisa botlását a Fradi (She)
A Ferencváros idegenben is jobbnak bizonyult az MTK-nál a 215. örökrangadón, kihasználva a 3–1-es sikerrel a Mol Vidi FC botlását.
márc. 9
19:48
Kikapott Padovában az UVSE, a LEN Kupában folytathatja (m4sport.hu)
Pedig az első negyedben már hárommal ment a magyar csapat.
márc. 9
19:51
100 gólos lett Jamei Vardy a Leicesternél (Infostart)
A Leicester City a duplázó Jamie Vardy vezérletével 3-1-re nyert a vendég Fulham ellen az angol labdarúgó-bajnokság harmincadik fordulójának szombati játéknapján.
márc. 9
19:54
Magyar kézibotrány: durva részletek derültek ki, a rendőrség is nyomoz (Ripost)
Biztonságiak támadtak rá a debreceni szurkolókra Kisvárdán. A mérkőzést biztosító rendezők állítólag nyíregyháziak voltak.
márc. 9
19:57
Női vízi Euroliga: a LEN-kupában folytatja az UVSE (She)
A hazai döntetlen után egygólos vereséget szenvedett az UVSE női vízilabdacsapata a Padova otthonában az Euroliga negyeddöntőjének szombati visszavágóján, így nem jutott be a négyes döntőbe.
márc. 9
19:59
Női kézi BL: az ETO hét góllal nyert Norvégiában (She)
A Győri Audi ETO KC 33–26-ra nyert a Vipers Kristiansand otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában.
márc. 9
20:01
Férfi kosár NB I: a Szolnok véget vetett az Alba szériájának (She)
A Szolnoki Olaj véget vetett az Alba Fehérvár hármas győzelmi sorozatának: az éllovas bajnoki címvédő hazai pályán 76–66-ra felülmúlta a fehérvári csapatot a férfi kosárlabda NB I 21. fordulójának szombati játéknapján. A Körmend sorozatban harmadszor nyert – egyben ötös vereségszériába taszította vendéglátóját, a Szegedet –, zsinórban a negyed
márc. 9
20:06
Kikapott a Puskás Akadémia, csak döntetlent játszott a Vidi (ATV)
Öt mérkőzést lejátszottak az OTP Bank Liga 24. fordulójából.
márc. 9
20:06
Másodpercekkel a vége előtt mentett pontot a Szeged a Tatabánya ellen (m4sport.hu)
A Veszprém is megszenvedett a Fradi otthonában.
márc. 9
20:09
Bernek Péter: magyar influenza helyett floridai asztma (Infostart)
Asztmás tünetek törtek rá Bernek Péter úszóra a BVSC floridai edzőtáborában - mondta el az InfoRádióban maga a rövidpályás világbajnok úszó.
márc. 9
20:09
Férfi kézi NB I: pontot vesztett a Szeged, eggyel nyert a Veszprém (She)
A Szeged 25–25-ös döntetlent játszott Tatabányán, ezzel elvesztette százszázalékos mérlegét a férfi kézilabda NB I-ben. A Veszprém egyetlen góllal nyert a Ferencváros vendégeként. A Mezőkövesd és az Eger meccsén is egy találat döntött, míg Budakalászon a Gyöngyös, Csurgón a Dabas ért el döntetlent. A legsimább mérkőzése a Balatonfürednek volt a tov
márc. 9
20:18
Győzelemmel zárta a BL-középdöntőt a Győr (m4sport.hu)
Könnyed győzelem a csoport második helyezettjének otthonában.
márc. 9
20:21
Női kézi NB I: az MTK-nak és az Érdnek sem kedvezett a hazai pálya (She)
A női kézilabda NB I 17. fordulójának szombati játéknapján az MTK Budapest a Mosonmagyaróvár, az Eszterházi SC pedig az Alba Fehérvár ellen szenvedett vereséget hazai pályán.
márc. 9
20:23
Serie A: a Parma Kucka góljával nyert a Genoa ellen (She)
A Parma a szlovák Juraj Kucka góljával legyőzte a Genoát a Serie A 27. fordulójában.
márc. 9
20:24
Győzelemmel zárta a középdöntőt az ETO (Azenpenzem)
A címvédő Győr 33-26-ra nyert a norvég Vipers Kristiansand otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének hatodik, utolsó fordulójában, szombaton.
márc. 9
20:27
Győzött az Atlético (Infostart)
Az Atlético Madrid házigazdaként 1-0-ra legyőzte a Leganést a spanyol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombati játéknapján.
márc. 9
20:33
La Liga: 15. bajnokiján is veretlen maradt a Barcelona (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójában a Barcelona 3–1-re legyőzte a Rayo Vallecanót.
márc. 9
20:35
PL: Sterling 13 perc alatt triplázott, magabiztosan nyert a City (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójának szombati játéknapján a Manchester City Raheem Sterling mesterhármasával hazai pályán 3–1-re győzött a Watford ellen.
márc. 9
20:37
Tipsport Liga: kikapott Zólyomban a MAC Újbuda (She)
A MAC Újbuda a szlovák Tipsport Liga negyeddöntőjének első mérkőzésén 4–0-s vereséget szenvedett Zólyomban.
márc. 9
20:51
Bundesliga: megszakadt a tréner eddigi legrosszabb sorozata (She)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén a Borussia Mönchengladbach 1–0-ra nyert a Mainz otthonában.
márc. 9
20:54
Sterling-mesterhármassal győzött az éllovas Manchester City (m4sport.hu)
Túl a nehéz időszakon a City, és robog a címvédés felé.
márc. 9
20:57
Vidi: Nikolics a játékvezetőkre panaszkodott a Paks elleni iksz után (She)
Mint arról korábban beszámoltunk, a labdarúgó NB I 24. fordulójában a Mol Vidi 2–2-es döntetlent játszott a Paks otthonában. A mérkőzést követően a fehérváriak vezetőedzője, Marko Nikolics, és középpályása, Pátkai Máté is csalódottan értékelt.
márc. 9
21:00
Újabb győzelmével nem engedi közelebb a madridi riválisokat a Barcelona (m4sport.hu)
Nem tud hibázni a katalán csapat a bajnokságban.
márc. 9
21:27
Férfi vízi ob I: az OSC és a Fradi is hozta a kötelezőt (She)
A férfi vízilabda ob I középszakaszának 3. fordulójában az OSC könnyedén, 12–3-ra megverte a BVSC-t.
márc. 9
21:29
MLS: Nikolicsék emberhátrányban, a 95. percben mentettek pontot (She)
Megszerezte első pontját az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) 2019-es idényében a Nikolics Nemanját is a soraiban tudó Chicago Fire, amely 1–1-es döntetlent játszott az Orlando Cityvel.