„Gyurcsány Ferenc miniszterelnök csak vesződséggel tudja megtartani tisztségét" - írja a Die Presse. A konzervatív osztrák napilap a magyar kormány szerkezet-átalakítási programját három oldalon keresztül elemzi.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) azt ajánlja minden közoktatásban dolgozónak, hogy lehetőség szerint az adott intézményben működő szakszervezetekkel együttesen szervezzenek december 17-ére sztrájkot, s a helyi körülményektől függően határozzanak annak hosszúságáról - közölte Kerpen Gábor elnök csütörtökön.
Orbán Viktor és Torgyán József tanúkénti meghallgatását is kérte Szabadi Béla ügyvédje a másodfokú büntetőper első napján, csütörtökön; a Fővárosi Ítélőtábla várhatóan jövő héten dönt a bizonyítási indítványokról.
Megdőlt az áramfogyasztási rekord múlt héten szerdán és csütörtökön. A magas fogyasztáshoz hozzájárultak a karácsonyi díszkivilágítások is - közölte a MAVIR Zrt. országos diszpécser szolgálatának vezetője. Kapás Mihály szerint vannak még megfelelő tartalékok, így üzemzavarra nem kell számítani, jövőre viszont új erőművek építésére van szükség.
Világszinten is egyedülálló találmánnyal rukkolt elő egy magyar cég, mely nagyban javíthat a könnyűzenei élet szereplőinek az elmúlt években igencsak nehézzé vált helyzetén.
Megdöbbentek a horvát állategészségügyi hivatal dolgozói, amikor lakossági bejelentésre átkutattak egy rijekai lakást. A szemétkupacokkal teli, első emeleti otthonban ugyanis 150 macskatetemet találtak hűtőszekrényekbe zsúfolva.
A nők még mindig kénytelenek elviselni a hátrányos megkülönbözetést a munkahelyeken - mutatták ki egy nagyszabású felméréssel brit kutatók. A nők időben többet dolgoznak, mivel ők végzik az otthoni munka oroszlánrészét, többek közt a takarítást, és főleg ők nevelik a gyerekeket is - olvasható a Cambridge-i Egyetem munkatársainak jelentésében.
Véget ért a BoE kamatdöntésével kapcsolatos találgatás. A BoE 25 bázisponttal 5,50%-ra csökkentette a kamatot. Nagy bizonytalanság övezte a döntést, és a közgazdászok csak 50%-ra tették a csökkentés esélyét. A GBP-USD-t 2,0178-on jegyzik, és 100 pipet vesztett. Ha 2,0213 alá megy az árfolyam, visszaesés várható 2,0150-ig, vagy 2,0100-ig. in-GFX
13.45 órakor teszik közzé az EKB kamatsöntését, ahol változatlan 4,00%-os alapkamattal számolnak. 14.30 órakor kezdödik a döntést kísérö sajtókonferencia. Az EUR-USD-t 1,4546-on jegyzik. Ha 1,4556 alá megy az árfolyam, megközelíthetik az 1,4526-os és az 1,4409-es értéket. Töretlen a csökkenö trend. In-GFX
A biztosítók a fantázianevek mellé adjanak olyan neveket is a befektetési egységekhez kötött (unit linked) életbiztosításaik eszközalapjainak, amelyekből a kockázatra is következtetni lehet - egyebek ...
A karácsony békéjét nem zavarják meg a LIGA Szakszervezetek, arra az időre felfüggesztik a sztrájkot – tudta meg a Lánchíd Rádió az érdekképviselet elnökétől. Gaskó István hozzátette: a munkabeszüntetés december 17-én már az egészségügyi törvény végszavazásának napján elkezdődhet.
BUDAPEST – Palotás Petra (32) álma beteljesült: várandós. A műsorvezető egy évvel ezelőtt ismerkedett meg külföldi párjával, Mirkóval, akivel szerelmük egyre inkább kiteljesedik a sok-sok kilométernyi távolság ellenére.
Az Irakban szolgálatot teljesítő amerikai katonák egészségügyi ellátása többe kerül, mint amennyit a katonai akciókra költöttek - ezt állapítja meg egy jelentés. Az összeg rémisztő: 650 milliárd dollárt (1,12 billió forintot) emésztett fel eddig.
BUDAPEST – Mindez már csak a múlté – mondják, akiknek évtizedeken keresztül mindennapos programot jelentett betérni a budai Skálába. Ma már csak az emlékek és a munkagépektől hemzsegő, lepusztított telek maradt. Új bevásárlóközpont épül, új boltokkal, új árukkal
Állatok a múzeumban címmel jelent meg gyermekeknek szóló művészeti, ismeretterjesztő könyv, amelynek főszereplője két egér, akik múzeumban sétálnak esténként - nem rongálás, hanem művelődés céljából.
Az oroszok több mint fele szívesen venné a szovjet típusú gazdaság visszatérését, és úgy véli, hogy a demokrácia feláldozható a rend fenntartása érdekében.
Elismerését fejezte ki Szilvásy György, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító miniszter, Laborc Sándor dandártábornokhoz, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) megbízott főigazgatójához írt levelében, a szolgálat azon tisztjeinek, akik először adtak jelzést a hazai és a külföldi bűnüldöző szerveknek az uráncsempészek várható felbukkanásáról.
Az EKB kamatdöntése elött 1,4544-en jegyzik az EUR-USD-t. A devizapár árfolyama 1,4619 és 1,4527 között mozog. A piacot az foglalkoztatja, hogy az amerikai jelzálogpiaci krízis némi késéssel eléri az EU-t is. Az elmúlt hetek nagy nyereségei után ezért nagy eladási nyomás alá került az euró. 1,4489-ig folytatódhat a technikai korrekció, ahol az augusztusi emelkeö trend fut. Ha 1,4527 alá megy az…
A polgári nemzetbiztonsági szolgálatokért felelős tárca nélküli miniszter továbbra is kiáll amellett, hogy Laborc Sándor legyen a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) vezetője; Szilvásy György erről egy kérdésre válaszolva beszélt a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón, Budapesten. Jelenleg is tart Laborc Sándor nemzetbiztonsági ellenőrzése, amelyet nem a polgári, hanem a katonai nemzetbiztonsági…
Aggodalomra ad okot az oroszországi választások lebonyolítása és előkészítése. Magyarország sajnálatosnak tartja, hogy nemzetközi szervezetek nem, vagy csak erősen korlátozott létszámban vehettek részt a választások megfigyelésében - mondta Daróczi Dávid csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.
Magyarországon szükség van az államháztartás reformjára ahhoz, hogy az ország visszanyerje elvesztett versenyképességét - áll a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) legújabb jelent...
Jövőre a vállalkozói körben a felére csökken a benyújtandó bevallások száma - mondta a pénzügyminiszter. Az Adótanácsadók Országos Egyesületének elnöke ugyanakkor azt hangsúlyozta: szeretnék elérni, hogy tovább szűküljön a bevallásokban kért adatok mennyisége.
Az Országgyűlés a jövő héten kedden szavaz a költségvetési törvényjavaslathoz és az egészségbiztosítási előterjesztéshez érkezett módosító javaslatokról - mondta Szili Katalin házelnök a csütörtöki házbizottsági ülés után újságíróknak.
A kormány döntött arról, hogy a szakállamtitkárok az év végén legfeljebb két havi jutalmat kaphatnak - jelentette be Daróczi Dávid csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján. Daróczi Dávid emlékeztetett arra, hogy a miniszterelnök korábbi döntése alapján sem a miniszterek, sem az államtitkárok nem kapnak év végi jutalmat.
Ötpárti egyeztetést kezdeményez a kormány az iratok titkosítási rendszerét teljesen átalakító új titokvédelmi törvényjavaslatról, amelyet szerdán tárgyalt meg a kormány - jelentette be a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón.
Oroszország nem akarja növelni katonai erőit európai területén, miután felfüggeszti az Európai Hagyományos Fegyverzetek korlátozásáról szóló CFE-szerződést. Ennek az a feltétele, hogy a NATO sem próbálja növelni katonai jelenlétét Európában.
Jó úton halad a kiigazítás, a korábban elveszett bizalom jelentős részét sikerült visszanyerni - mondta Kákosy Csaba szerdán kinevezett gazdasági miniszter.
Tommy Lee Jones helyett Kevin Spacey lesz az egyik műsorvezetője a december 11-i Nobel-békedíj koncertnek - jelentették be szerdán az esemény szervezői.
Ötpárti egyeztetést kezdeményez a kormány az iratok titkosítási rendszerét teljesen átalakító új titokvédelmi törvényjavaslatról, amelyet szerdán tárgyalt meg a kormány - jelentette be Szilvásy György, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón. A Fidesz jelezte: valószínűleg támogatni fogja a törvényjavaslatot.
Az Eötvös Károly Intézet évek óta szorgalmazza az igazságügyi tájékoztatás törvényi szabályozását, az alkotmányos követelményekhez és a kor elvárásaihoz igazítását.
A Jogászokkal a Demokratikus Jogállamért Egyesület tiltakozik a bírósági tárgyalás nyilvánosságát korlátozó valamennyi olyan bírói intézkedés ellen, amely túllépi a törvény kereteit. A bíróságok működésének nyilvánosság által történő ellenőrzése a jogállamiság egyik alapvető biztosítéka.
Kovács Ágnes megtisztelőnek tartja az iránta megnyilvánuló hatalmas médiaérdeklődést, a megannyi megkeresést, de megértést kér, és a sajtószereplés helyett az egy hét múlva kezdődő debreceni rövidpályás Eb-re szeretne koncentrálni.
Megjelent a decemberi Felvi magazin. Az elsősorban középiskolákban és könyvtárakban elérhető ingyenes magazin mostani száma a decemberi jelentkezési időszak tudnivalóit részletezi mindazoknak, akik már tudják, hogy hol szeretnének továbbtanulni és azoknak, akik még csak gondolkodnak rajta, hogy mit válasszanak.
A polgári nemzetbiztonsági szolgálatokért felelős tárca nélküli miniszter továbbra is kiáll amellett, hogy Laborc Sándor legyen a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) vezetője; Szilvásy György erről egy kérdésre válaszolva beszélt a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón, Budapesten.
Kitálalt meglehetôsen kalandos szexuális életérôl a nyolcvanas évek topmodellje, Janice Dickinson. A sötéthajú szépség ágyában olyan sztárok fordultak meg, mint Sylvester Stallone, Mick Jagger, Bruce Willis vagy Dolph Lundgren.
A mobilmarketing az egyik legperspektivikusabb eszköze a jelenlegi reklámszakmának, ugyanakkor még nemzetközi szinten is kevéssé használják ki a lehetőségeit - így foglalhatóak össze a második alkalommal megrendezett Mobilkonferencia főbb tanulságai. A Mobil és a reklám című rendezvényen kommunikációs, hírközlési és kreatívszakemberek beszéltek a mobil, a reklám, a fogyasztók és a tartalom…
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) azt ajánlja minden közoktatásban dolgozónak, hogy lehetőség szerint az adott intézményben működő szakszervezetekkel együttesen szervezzenek december 17-ére sztrájkot, s a helyi körülményektől függően határozzanak annak hosszúságáról - közölte Kerpen Gábor elnök az MTI-vel csütörtökön.
Ötezer éves mezopotámiai szobrocska kelt el 57 millió dolláros (9,87 milliárd forintos) rekordáron a Sotheby,s aukciósházban. A nőstényoroszlánt ábrázoló apró mészkőszobor mindössze 8,3 centiméter magas. Egyike azon kevés ötezer éves műtárgynak, amelyek magánkézben vannak - hívta fel a figyelmet az aukciósház.
Háromméteres repülőgép-szárnydarabra bukkantak munkások egy indonéz reptér egyik pályáján, ám nem találják a hozzávaló gépet. A kifutót általában belföldi járatok használják, bár külföldi úticélú teherrepülők is. A lemez a szárnyon az egyik motort volt hivatott befedni.