Kilenc szurkolót állítottak elő a rendőrök a Nyíregyháza-Debrecen NB I-es labdarúgó-mérkőzés előtt, alatt és után történt rendbontások miatt - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei főkapitányság sajtóügyeletese vasárnap az MTI-vel.
Az idegenforgalom fellendülését várják a helyiek, ha útlevél nélkül látogathatnának a turisták a Kopácsi rétre. Erről a magyar a horvát és a szerb köztársasági elnök a hónap elején már megegyezett, a döntésre azonban még várni kell.
Két lefejezett holttestre bukkantak Afganisztán egyik déli tartományában vasárnap. Megállapították, hogy annak a két volt rendőrnek a maradványai, akiket néhány napja iszlám szélsőségesek ejtettek foglyul, azzal vádolva őket, hogy "amerikai kémek".
Elhunyt Marcel Marceau, a világ talán legismertebb pantomim-művésze. A hírt egyik gyermeke jelentette be vasárnap délelőtt, Párizsban. Az előadóművész 84 éves volt.
Megjelent a kéknyelv-kór Nagy-Britanniában, ahol ezt az állatbetegséget eddig soha nem észlelték. A brit környezetvédelmi, élelmezési és vidékügyi minisztérium (Defra) szombat esti bejelentése szerint a vírust egy szarvasmarhában mutatták ki, a kelet-angliai Ipswich környékén.
Növelné szerepét az iraki helyreállításban az ENSZ. Ezt a világszervezet főtitkára mondta, hozzátéve, hogy ehhez a biztonsági intézkedések fokozása szükséges. Ban Ki Mun szerint eljött a nemzetközi összefogás és cselekvés ideje, és az ENSZ meg akarja erősíteni a partnerséget Irakkal.
Kilencvenezer fontért (32 millió forintért) adtak el egy aprócska kulcsot egy nagy-britanniai árverésen. Egyes feltételezések szerint, ha ez a kulcs a Titanicon lett volna 1912. április 14-én, akkor az óceánjáró túlélhette volna első útját.
A 2007-2013. évi Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében 19 pályázat már lezárult, 47 van még nyitva - közölte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) az MTI érdeklődésére.
A 71 éves politikust ma a kormányzó Liberális Demokrata Párt új elnökének választották. A parlamenti többségnek köszönhetően kedden minden valószínűség szerint őt nevezik meg és szavazzák meg kormányfővé.
Két lefejezett holttestre bukkantak Afganisztán egyik déli tartományában vasárnap. Megállapították, hogy annak a két volt rendőrnek a maradványai, akiket néhány napja iszlám szélsőségesek ejtettek foglyul, azzal vádolva őket, hogy "amerikai kémek".
Ingyenes egészségügyi szűrésekkel, tanácsadással és számos kikapcsolódási lehetőséggel hívják fel a figyelmet a szív- és érrendszeri megbetegedésekre vasárnap, Budapesten, a Millenárison a "Szívünk napja" rendezvényen. Hazánkban a halálozások felének oka e betegség.
Népszavazás kezdődött vasárnap reggel hat órakor a jelenleg Sátoraljaújhelyhez tartozó Széphalomban, a település szavazásra jogosult választópolgárai arról döntenek, hogy önállóvá váljon-e a lakhelyük, vagy továbbra is a zempléni város része maradjon.
Vesztességi rekordot döntött egy Puerto Ricó-i versenyló: 125-ször nem nyert versenyt "zsinórban". Ezzel a tartós teljesítménnyel maga mögé utasította a kategória eddigi csúcstartóját, egy ausztrál lovat, amely 124-szer volt egymás után eredménytelen, és amely 1983 óta tartotta nyeretlenségi világelsőségét.
Az ÉlőDuna Projekt keretében több mint 3200 facsemetét telepítenek az épülő Központi Szennyvíztisztító Telep területére. A kivitelezési munkálatok miatt kivágott fákat az eredetinél nagyobb számban, őshonos fafajták ültetésével pótolják a Csepel-szigeten 2009 nyaráig. Az újratelepítés előkészítési munkálati már elkezdődtek.
Disznó képeket alkottat disznókkal képzőművészdiákok egy csoportja Kínában. A sertéseket befestik mindenféle színűre, és aztán hagyják, hogy úgy csoportosuljanak, ahogy akarnak egy mezőn.
Az állam helyett egy gyógyszercég segít a rákos betegek kezelésében Szegeden. A klinikai központ új laborjában egy új berendezés segítségével október közepétől személyre szabottan állítják elő a rákbetegek gyógyszerinfúzióit. Az egészségügyi miniszté ...
A helyszínen életét vesztette egy 74 éves nő Kecelen, aki a kijelölt gyalogátkelőhelyen tolta kerékpárját és egy személygépkocsi szombat este elütötte - közölte vasárnap a rendőrség az MTI-vel.
A tandíj után újabb sarcokkal kell szembenézniük a felsőoktatásban tanuló diákoknak: nem kapnak ezentúl lakhatási- és tankönyvtámogatást. A Fidelitas vezetői szerint a Gyurcsány-kormány üzenete a fiataloknak az: „hogyha nem gazdag szülők gyermeke vagy, akkor ne akarj továbbtanulni”.
Lovasrendőrök oszlatták fel a verekedő szurkolókat a Nyíregyháza - Debrecen meccsen. Könnygázt is bevetettek. A korábbi hírekkel ellentétben nem 12, hanem 9 embert állítottak elő. Ötöt közülük őrizetbe vettek.
Finnország, Izland és Norvégia a három "legzöldebb ország", amiért egyszerre fordít gondot a környezetre és a népesség jólétére. Ugyanakkor viszont az afrikai országok kullognak a 141 államot felsoroló lista végén - derül ki a a Reader's Digest nemzetközi kiadásának legújabb számában közzétett jelentésből.
A külhoni magyarok kulturális életét mutatja be a Biennále fesztivál, amelynek programjait szeptember 25-től, keddtől tartják Budapesten és két vidéki városban, Gyulán és Szegeden - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.
Több mint 150 ország vezető politikusai vesznek részt azon a hétfői csúcstalálkozón New Yorkban, amit az ENSZ szervez a klímaváltozás elleni teendőkről. Előzőleg, a kanadai Montrealban "történelmi jelentőségűnek nevezett megállapodás" született az ózonréteget károsító anyagok kibocsájtásának megszüntetéséről.
Izraeli kommandósok Észak-Koreából származó nukleáris anyagot zsákmányolt egy szigorúan titkos szíriai katonai létesítményből. A szárazföldi akció után a zsidó állam légiereje bombázta a rejtett depót.
A rendőrség stratégia-váltásának tulajdonítja a budapesti főkapitány, hogy nem volt zavargás az őszödi beszéd évfordulóján. Tóth Gábor egy hetilapnak adott interjújában elmondta: nem vonultattak fel sok rohamrendőrt, mert az csak hergelte volna az erőszakra hajlamosakat.
A Külügyi Intézet tudományos főmunkatársa úgy véli: Hillary Clintonnak a legjobbak az esélyei az elnökjelöltség megszerzésére a demokrata pártban. Bár még 15 hónap van hátra az amerikai választásokig, az ő jelöltsége bizonyosnak látszik. Az ellenkező oldalon viszont nagyon kiélezett a küzdelem.
Megnyílt Emil Nolde (1867-1956) német expresszionista művész múzeuma Berlinben, ahol 1905 után szinte minden télen tartózkodott és amelynek életéből gyakran merített ihletet képeihez.
Magyar idő szerint vasárnapra virradó éjjel a perui fővárosba érkezett Alberto Fujimori, a dél-amerikai ország korábbi elnöke, akit az emberi jogok sorozatos, súlyos megsértése és korrupció vádjával állítanak hamarosan bíróság elé Limában.
Évente csaknem 40 milliárd forintos kárt okoznak a nemzetgazdaságnak azok, akik illegálisan töltenek le filmeket az internetről vagy dvd-re másolják azokat. A veszteség felét a felsőoktatásban tanuló filmkalózok okozzák, de az érdekvédők szerint az egyetemek, főiskolák nem igazán partnerek a szerzői jogok védelmében.
A Fidelitas arra szólítja fel az embereket, hogy a közelgő népszavazáson szavazzanak a tandíj ellen - mondta Koszorús László, a Fidelitas alelnöke a szervezet másik alelnökével, Ágh Péterrel tartott sajtótájékoztatón, vasárnap, Budapesten. "Mindenkit felhívunk arra, minden fiatalt, minden családot, minden gyermeket vállaló fiatal felnőttet, hogy a közelgő népszavazáson mondjon nemet a tandíjra" -…
Kamatdöntő ülést tart hétfőn a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa, az elemzők 25 bázispontos kamatvágást várnak. A testület az előző kamatdöntő ülésén a piaci várakozásoknak megfelelően változatlanul 7,75 százalékon hagyta a jegybanki alapkamatot.
Több mint húszezer tüntető vonult végig vasárnap Yangon utcáin Mianmar fővárosában. A buddhista szerzetesek kormányellenes tüntetéséhez ápáckák is csatlakoztak. A csaknem két évtizede uralmon lévő katonai vezetés ellen ez eddig a legnépesebb tüntetés.
A Volkswagennél új baba született, a Touareg hosszú idő után megkapta kistestvérét, a Tiguant. Kései gyerek, nehéz szülés, hiszen a versenytársaktól időben jelentősen lemaradva érkezik az összkerékhajtásos „apróság“, bár a gyári szakértők szerint ez csak a hasznára válhat, hiszen olyan kérdéseket is meg tudtak oldani az autón, melyeket a konkurensek csupán az első ráncfelvarrásnál javíthattak.
Nyolcadik lett 340 kilós összteljesítménnyel Kiss Attila a súlyemelők thaiföldi világbajnokságának vasárnapi versenynapján, a 94 kg-os kategória C csoportjában.
Hazai pályán verte 2-1-re a Barcelona a Sevilla gárdáját, a spanyol bajnokság 4. fordulójában szombat éjszaka. A hazai csapat vezéregyénisége az argentin Lionel Messi volt, aki alig hét perc alatt duplázni tudott. Messi parádés teljesítményére csak Frederic Kanoute tudott válaszolni a hosszabbításban.
"Észak-Koreából származó nukleáris anyagot" talált az izraeli kommandó abban a titkos szíriai katonai üzemben, amelyet az izraeli légierő később lebombázott szeptember 6-án.
A fővárosi tehergépjármű-forgalom radikális csökkentését kezdeményezi az MSZP Budapesti Tanácsa. Erről kamionstop 2008 feliratú piros pólóban Burány Sándor, a szervezet elnöke és Steiner Pál, a fővárosi önkormányzat MSZP frakciójának vezetője beszélt vasárnap az 1-es villamosnak a BRFK közlekedésrendészetével szemben lévő megállójában.
A Wipha tájfun pénteken érte el az ázsiai ország déli tartományait. A koreai állami televízió szerint több mint 450 milliméter csapadék hullott az elmúlt napokban.
A 63 kilós Sastin Marianna ugyan kikapott a nyolcaddöntőben, de ellenfele egészen a fináléig menetelt, így helyi idő szerint délután a vigaszágon folytathatja küzdelmét az olimpiai kvótáért a bakui birkózó-világbajnokságon. A másik magyar versenyző, Soós Rita első meccsét elvesztette, ezért ő kiesett.