Londoni elemzők helyzetértékelése szerint az egyiptomi zavargások nem elsősorban a nyersolaj, hanem az élelmiszerek árára gyakorolnak további felfelé ható nyomást
Immár hivatalosan is vége van az Európai Unió és a Kereskedelmi Világszervezet(WTO) közötti banánháborúnak, közel húsz évig tartó huzavona és többszöri szerződésmódosítás után.
Az OTP Bank tulajdonában lévő econet.hu részvények száma 7 millió 310 ezerről 60 ezerre csökkent egy szerdai adásvételi ügylet következtében, a 7 millió 250 ezer darab részvényt az MKB Bank vette meg - közölték a bankok a BÉT honlapján csütörtökön.
Egy észak-írországi pszichiátriai intézet zárt osztályáról szökött meg az a 26 éves férfi, akit később egy dél-franciaországi tanintézményben alkalmaztak…
Magyarország az Európai Szociális Alapból, a Kohéziós Alapból és a strukturális alapokból a 2007 és 2013 között rendelkezésére álló 25 milliárd eurónak több mint felét már lekötötte, és ennek több mint ötödét fizette ki támogatásként, ez a teljesítmény az uniós átlagnak felel meg - mondta Johannes Hahn, az Európai Bizottság regionális politikáért felelős tagja.
Reménytelen helyzetbe került a Jóreménység foknál az a fiatal magyar házaspár, aki vitorlásával a Föld megkerülésére vállalkozott. Rakonczay Viktória és Rakonczay Gábor WWF Panda nevű hajója ugyanis annyira megsérült, hogy bizonytalan időre kénytelenek megszakítani az útjukat.
Új tulajdonosa lesz az osztrák Bramac csoportnak; a luxemburgi székhelyű Monier Group megvásárolja a Bramac csoportban lévő 50 százalékos Wienerberger-üzletrészt, és ezzel tulajdonrésze 100 százalékra nő - közölte a Bramac magyarországi menedzsmentje az MTI-vel.
Gyermek-, ifjúsági és családi tévécsatorna lesz a Magyar Televízió kettes programja, amely oktatni, nevelni és szórakoztatni akar, de a korszellem megváltoztatását nem lehet várni tőle - mondta Süveges Gergő, az m2 intendánsa a Társadalmi Tanács a Gyermekbarát Televíziózásért beszélgetésén
A legfrissebb információk szerint egy ember életveszélyesen, három ember súlyosan, kettő pedig könnyebben megsérült abban a gázrobbanásban, amely csütörtök délután történt a Borsod megyei Mezőnyárádon, egy családi ház hátsó műhelyrészében, ahol egy vállalkozás működik.
Halálra vertek egy külföldit a kairói Tahrír téren - jelentette az AFP egészségügyi forrásokra és szemtanúkra hivatkozva. Közben fegyverropogás hallatszik az Abdel Monem Rijád tér felől is.
A külső eladósodás és a magas államadósság miatt Magyarország sebezhető és ezért a Nemzetközi Valutaalap "nagyon kockázatosnak" ítéli meg a magyar kormány gazdasági stratégiáját
Aki szereti a vörös és sötétkék gyümölcsöket, amelyek sok antocianint tartalmaznak, annak ritkábban kell vérnyomáscsökkentő tablettát szednie - állapították meg angol kutatók.
Az IFFHS szerint az évtized legerősebb bajnoksága az angol Premier League lett, megelőzve a spanyol, illetve az olasz ligát. A 26. helyet foglalja el a magyar pontvadászat.
Az angol Premier League lett az elmúlt évtized legerősebb európai bajnoksága a labdarúgás történetével és statisztikájával foglalkozó szervezet, az IFFHS szerint, a listán a 26. helyet foglalja el a magyar NB I.
Gyárfás Tamás, a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) elnöke nem tud arról, hogy szabálytalanul használták volna fel a hazai rendezésű úszó Európa-bajnokságra kapott állami forrásokat.
A "nagyon közeli jövőben" véget ér a 19 éve érvényben lévő szükségállapot Algériában - idézte az algériai állami hírügynökség Abdel-Azíz Buteflika elnököt
Közokirat-hamisítás gyanúja miatt folytat nyomozást a rendőrség a január 9-i, bödeházai polgármester-választással kapcsolatban - közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság
Szemtanúk szerint agyonvertek egy külföldit a téren, Omar Szulejmán alelnök az erőszakoskodók megbüntetését ígérte és továbbra is vadásznak a külföldi tudósítókra
Rosszul számolják a horoszkópokat – állítják a csillagászok, akik szerint a zodiákus jegyek más időpontban vannak, mint ahogy eddig gondolták. Az asztrológusok tiltakoznak.
A Fővárosi Közgyűlés hétfőn úgy döntött, hogy a vörösiszap eltakarításában részt vevő Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. nem adhat kedvezményt a Katasztrófavédelmi Főigazgatóságnak. A cég egyébként a devecseri önkormányzatnak küldött számlát az elvégzett munkáról. Ezt a helyi polgármester tévedésnek tartja. Toldi Tamás az InfoRádiónak azt mondta: a takarítás összköltségét - csaknem egymilliárd…
A Businesseurope elnökével tárgyalt Brüsszelben Orbán Viktor. A miniszterelnök és Jürgen Thumann, a 34 európai ország 40 munkaadói szervezetét tömörítő szervezet elnöke egyetértettek a gazdasági növekedés és a munkahelyteremtés fontosságában, valamint közös törekvésnek nevezték az európai versenyképesség növelését.
Az RFV bejelentése szerint az Erste Befektetési Zrt. február 2-i állapot szerint 5,68%-osra növelte a társaságban meglevő befolyását a korábbi 4,28%-ról. A közlemény szerint az Erste Befektetési...
Együttműködési megállapodást írt alá az Allianz a Mercedes GP Petronas Forma-1 csapattal. Az együttműködés hangsúlyozza az Allianz elkötelezettségét a közúti biztonság, a Forma-1, és az autóipar iránt....
Kétmillió embert, a lakosság több mint negyedét sújtja az aszály Szomáliában – jelentette be az ENSZ csütörtökön. A világszervezet szerint a biztonsági helyzet miatt nem tudnak segélyszállítmányokat eljuttatni a rászorulóknak.
Magyarország az Európai Szociális Alapból, a Kohéziós Alapból és a strukturális alapokból a 2007 és 2013 között rendelkezésére álló 25 milliárd eurónak több mint felét már lekötötte, és ennek több mint ötödét fizette ki támogatásként, ez a teljesítmény az uniós átlagnak felel meg - mondta Johannes Hahn, az Európai Bizottság regionális politikáért felelős tagja Budapesten
Mintegy kétszeresére nőtt világszerte a túlsúlyos emberek száma az elmúlt 30 évben, és számuk jelenleg már meghaladja a félmilliárdot - derült ki a The Lancet című orvosi folyóiratban megjelenő legújabb kutatásból
Az egyszerűsített honosítási eljárással kapcsolatban csak és kizárólag a külképviseletek és Erdélyben a Demokrácia Központok rendelkeznek naprakész, pontos információkkal - hívta fel ismét a figyelmet a nemzetpolitikai államtitkárság
Sejtelmes nyilatkozatot tett Cristiano Ronaldo nővére, Katia a focista kisfiával kapcsolatban. Azt mondta, nem igaz, hogy a gyermek anyja visszakéri a kicsit, mert a nő már meghalt.
Szuleimán közölte: a "nemzeti párbeszédbe", amely a tüntetőket támogató ellenzék pártjai és az újonnan felállított kormány között hivatott lezajlani, meghívták az ellenzék legszervezettebb erejét, a Muzulmán Testvériséget is
Az újonnan kinevezett alelnök a felelősöket nem nevezte meg, csak felsorolta, hogy külföldi érdekek, a Muzulmán Testvériség vagy üzleti körök állhatnak a háttérben
Érdekes nyilatkozatot tett a Pittsburgh Steelers egyik legkeményebb védője James Harrison, aki elmondta, hogy a ligát nem érdekli a játékosok testi épsége, csakis a pénz számít.
Folytatódtak a Hoszni Mubarak egyiptomi elnök távozását követelő tüntetők és az elnök hívei közötti összecsapások a kairói Tahrír téren és környékén csütörtökön, a megmozdulások tizedik napján: Hoszni Mubarak elnök hívei áttörték a szembenállókat szétválasztó katonai kordont, a két tábor kövekkel dobálta egymást, majd a hadsereg harckocsijai visszavonulásra késztették a kormánypártiakat.
A bluesnak vége, nemcsak Magyarországon, hanem az egész világon - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Földes László Hobó. Az előadóművész szerint a műfaj a hitelességről szól, nem pedig a könnyen megtanulható zenei körről.