2012. március 24. szombat

márc. 24
19:53
Férfi kosárlabda NB I: kétpontos debreceni siker Nyíregyházán (She)
A Debrecen 90–88-ra győzött a szintén a kiesés elől menekülő Nyíregyháza otthonában a férfi kosárlabda NB I 23. fordulójában.
márc. 24
19:54
Diósgyőrben kapott ki az Újpest (Metropol)
Az Újpest egygólos vereséget szenvedett a Diósgyőr vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójának szombati játéknapján.
márc. 24
19:54
2 milliót ér a 4-es az ötös lottón (Metropol)
Az ötös lottó televízióban közvetített számsorsolásán az alábbi nyerőszámokat húzták ki: 5 (öt), 44 (negyvennégy), 63 (hatvanhárom), 73 (hetvenhárom), 83 (nyolcvanhárom) Joker: 575203.
márc. 24
19:54
Az ötös lottó nyerőszámai (Alternatív Energia)
Az ötös lottó televízióban közvetített számsorsolásán az alábbi nyerőszámokat húzták ki:
márc. 24
19:56
Fegyverrel fenyegette a rendőröket egy ittas férfi Etyeken (Metropol)
Egy ittas, agresszív férfi azzal fenyegette meg a rendőröket Etyeken szombaton késő délután, hogy lelövi őket. Miután a járőrök többszöri felszólítása és egy figyelmeztető lövés ellenére a fegyvert továbbra is a rendőrökre szegezte, az egyik járőr célzott lövést adott le a férfi jobb felkarjára.
márc. 24
19:57
Új önkormányzati elszámolási rendszert sürgetnek (hirado.hu)
Az ÁSZ és a Megyei Jogú Városok Szövetsége szerint fokozatosan be kellene vezetni az eredményszemléletű számviteli rendszert az önkormányzatoknál, mert az valósabb képet adna azok vagyoni helyzetéről.
márc. 24
20:03
Nem volt könnyű a mallorcai kirándulás, de nyert a Barcelona (Agroinform)
Jó félórát emberhátrányban játszva is nyerni tudott a Barcelona a Mallorca otthonában a Primera Divisiónban.
márc. 24
20:05
A Roma elleni küzdelmes győzelemmel melegített a Barca ellen a Milan (Agroinform)
Ibrahimovic nem volt jó formában, mégis két gólt szerzett a rangadón, biztos jelentős előnyben marad a Milan az élen.
márc. 24
20:09
Playboy-villát vett a volt miniszterelnök (BorsOnline)
Igazi playboy-villát vett magának Silvio Berlusconi, volt olasz miniszterelnök. A politikus festői környezetben, a Comoi-tó partján vásárolta a 30 szobás házat, alig egy kőhajításnyira George Clooney villájától.
márc. 24
20:09
Óriási közönség előtt nyert a Diósgyőr az Újpest ellen (Infostart)
A Diósgyőr 9000 néző előtt verte 1-0-ra az Újpestet, a gólt a téli szerzemény, Fernando szerezte. A Siófok megyei rangadót nyert Kaposváron. A Videoton tovább folytatta jó idegenbeli szereplését. A Vasas a 92. percben szerzett góllal verte a szinte biztos kieső ZTE-t. A nap meglepetése a Pápa pontszerzése a tizenegyest is hibázó Debrecen otthonában.
márc. 24
20:09
Férfi vízilabda ob I: a Vasas zárta az élen az alapszakaszt (She)
Az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság utolsó, 22. fordulójában a Vasas idegenben 14–12-re verte meg a Szentest, s ezzel biztossá vált, hogy az élen zárja az alapszakaszt.
márc. 24
20:11
Simán nyert a Barcelona (Infostart)
A címvédő FC Barcelona simán, 2-0-ra nyert a Primera División 29. fordulójában a Mallorca otthonában.
márc. 24
20:11
Primera División: a Barcelona emberhátrányban nyert Mallorcán (She)
A Barcelona Thiago kiállítása miatt az 57. perctől emberhátrányban játszott, ám így is győzni tudott 2–0-ra a Mallorca vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában.
márc. 24
20:12
Fegyverrel fenyegette a rendőröket egy férfi - felkaron lőtték (Alternatív Energia)
Egy ittas, agresszív férfi azzal fenyegette meg a rendőröket Etyeken szombaton késő délután, hogy lelövi őket; miután a járőrök többszöri felszólítása és egy figyelmeztető lövés ellenére a fegyvert továbbra is a rendőrökre szegezte, az egyik járőr célzott lövést adott le a férfi jobb felkarjára - mondta el a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-nek.
márc. 24
20:13
Serie A: a Milan fordított és Ibrahimovic góljaival nyert a Roma ellen (She)
A Serie A 29. fordulójában a Milan megtartotta listavezető pozícióját, mert félidei hátránya ellenére is 2–1-re nyert a Roma ellen.
márc. 24
20:15
Pénzügyi szolgáltatókat bírságolt a PSZÁF (hirado.hu)
A Zee Capital Zrt.-nek négymillió, a New Chance Credit Zrt.-nek egymillió forintot kell fizetnie.
márc. 24
20:18
Fegyverrel fenyegette a rendőröket Etyeken – felkaron lőtték (ATV)
Egy ittas, agresszív férfi azzal fenyegette meg a rendőröket Etyeken szombaton késő délután, hogy lelövi őket; miután a járőrök többszöri felszólítása és egy figyelmeztető lövés ellenére a fegyvert továbbra is a rendőrökre szegezte, az egyik járőr célzott lövést adott le a férfi jobb felkarjára – mondta el a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-nek.
márc. 24
20:27
Ibra vezérletével győzött a Milan (Infostart)
A Barcelona B korábbi edzőjének csaspata elleni győzelemmel "melegített" az AC Milan a Barcelona elleni BL-mérkőzésre. Osvaldo ugyan az AS Romának szerzett vezetést, de Zlatan Ibrahimovic duplájával fordított.
márc. 24
20:27
Férfi kézi NB I: fölényes szegedi siker az FTC ellen, a Kecskemété a 8. hely (She)
A férfi kézilabda NB I alapszakaszának utolsó fordulójában a Pick-Szeged fölényes győzelmet aratott az FTC-PLER Budapest ellen. A Balatonfüred kecskeméti vereségével eldőlt az is, hogy hiába a Pécs tatabányai győzelme – amit amúgy vizsgál a szövetség –, a Kecskemét küzdhet az 5–8. helyért a rájátszásban.
márc. 24
20:29
Férfi kosárlabda NB I: a Sopron 13 ponttal legyőzte a Jászberényt (She)
A Sopron hazai pályán 87–74-re győzött a Jászberény ellen a férfi kosárlabda NB I 23. fordulójában.
márc. 24
20:30
Fegyverrel fenyegette a rendőröket, rálőttek (Blikk)
márc. 24
20:30
Emberhátrányban is nyert a Barcelona (Metropol)
A címvédő FC Barcelona Thiago Alcantara kiállítása miatt ugyan több mint fél órát emberhátrányban futballozottt, mégis Lionel Messi és Gerard Piqué góljaival 2-0-ra győzött a Real Mallorca otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szombati nyitómérkőzésén.
márc. 24
20:31
Eurofutball: nyolc gól és két mesterhármas a felvidéki derbin (She)
Ritka gólgazdag mérkőzést vívott egymással a Zlaté Moravce és a Ruzomberok a szlovák labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának szombati játéknapján: a vendég rózsahegyiek 5–3-ra nyertek.
márc. 24
20:32
Ibrahimovic nyerte meg a rangadót a Milannak (Metropol)
A címvédő és listavezető AC Milan ugyan hátrányban volt, ám Zlatan Ibrahimovic duplájával 2-1-re legyőzte az AS Roma együttesét az olasz labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szombati rangadóján.
márc. 24
20:33
Részeg fenyegetőzőt lőttek meg a rendőrök (hirado.hu)
Fegyverrel fenyegette meg a rendőröket egy ittas, agresszív férfi Etyeken; a rendőrök felkaron lőtték.
márc. 24
20:33
Videó: Messi szabadrúgásból, Piqué közelről talált be a Mallorcának (She)
Az élvonalbeli spanyol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában a Barcelona 2–0-ra nyert Mallorcán. A katalánok vezető gólját Lionel Messi szerezte meg a 25. percben, miután szabadrúgása senkit sem érintve pattogott a jobb alsó sarokba. A 79. percben az argentin aranylabdás ismét közel állt a gólhoz, de lövése a bal oldali kapufa tövéről kipattant, pontosan Gerard Piqué elé, aki közelről nem hibázott.
márc. 24
20:35
Fedőréteget kap a krasznahorkai vár (hirado.hu)
Ideiglenesen vízhatlan fóliával fedték be a leégett tetőszerkezetű krasznahorkai várat, hogy megvédjék az időjárás viszontagságaitól.
márc. 24
20:36
Amerikai professzor: tanulni a magyaroktól! (ProfitLine)
A magyar választási rendszert ajánlotta egy amerikai politológus Rick Santorum és Newt Gingrich elnökjelölt-aspiránsok figyelmébe, ha el akarják ütni a republikánus előválasztásokon éllovas Mitt Romney-t az elnökjelöltségtől.
márc. 24
20:37
Íme az ötös lottó nyerőszámai (hirado.hu)
márc. 24
20:39
Kevesebb dolgozót bocsátanak el a repteret üzemeltető cégektől (hirado.hu)
A korábban tervezett 250 helyett 52 dolgozóval kevesebbet bocsátanak el a repülőteret üzemeltető cégek a szombaton aláírt megállapodás értelmében.
márc. 24
20:39
A gólvadász Huntelaar feje a Leverkursent is megtréfálta (Agroinform)
A holland Klas-Jan Huntelaar két gólt szerzett a Leverkursen ellen, így a Schalke már BL-indulást érő helyen áll.
márc. 24
20:41
A jövő szombaton sötétségbe borul Budapest (hirado.hu)
Március 31-én a Természetvédelmi Világalap Föld órája elnevezésű rendezvényén egy órára világszerte kialszanak a híres épületek és sok millió háztartás fényei.
márc. 24
20:41
Egy-egy nagy gól, csak döntetlent játszott a Manchester City - videó (Agroinform)
Peter Crouch nagyon szép góllal szerzett vezetést a Stoke-nak, ami elég volt a pontszerzéshez a bajnokesélyes ellen.
márc. 24
20:45
Párját és kisfiát siratja Róbert (Blikk)
Balassagyarmat – Szörnyű balesetben vesztette életét egy édesanya és gyermeke pénteken Balassagyarmat közelében. B. Boglárka (22) és pici fia, a három hónapos Bálint autójukkal egy kamionnal ütköztek.
márc. 24
20:45
Cellulit? Le vele! (Blikk)
Becslések szerint a nők 80 százalékánál jelentkezik a cellulit. A narancsbőr megjelenését a kollagénrostok közé benyomuló zsírsejtek okozzák: a kötőszöveti rostok körülhálózzák őket, így kemény csomókká alakulnak.
márc. 24
20:45
Félmillió dollár felett keltek el a padláson talált ritka moziplakátok (Infostart)
Több mint félmillió dollárt hoztak a konyhára egy amerikai árverésen azok a ritka és értékes moziplakátok, amelyekre egy Pennsylvania állambeli padlásszobában találtak rá.
márc. 24
20:45
Pontokat veszített a Manchester City (Infostart)
A Manchester City csak döntetlent játszott a Stoke otthonában, így, bár megelőzte a tabellán az eddigi listavezető Manchester Unitedet, a vesztett pontokat tekintve hátránya hárompontosra nőtt.
márc. 24
20:45
NB II, Nyugat: a 94. percben mentett pontot a Paks II Gyirmóton (She)
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjának szombat esti mérkőzésén a Gyirmót 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Paks második együttesével. A hazaiak Ferenczi István találatával sokáig vezettek, ám a hosszabbításban Csizmadia Csabát kiállította a gyirmótiaktól a játékvezető, Berkó Ádám 94. percben szerzett találatával pedig pontot mentett a vendégcsapat.
márc. 24
20:47
Menekül a Vasas (Blikk)
Újabb vereségével lassan kilátástalan helyzetbe sodródik a ZTE
márc. 24
20:47
Bundesliga: Huntelaar duplájával nyert, és már harmadik a Schalke (She)
Klaas-Jan Huntelaar duplájával a Schalke 2–0-ra legyőzte a Leverkusent a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombat esti mérkőzésén.
márc. 24
20:48
Kivérezteti Esztergomot a kormány - 750 millió forint befizetésére kötelezik a várost (Alternatív Energia)
Az idei költségvetésről szóló törvény módosításához zárószavazás előtt a kormány nevében benyújtott módosító javaslatában Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter legalább 750 millió forint befizetésére kötelezné Esztergom önkormányzatát - áll a parlament honlapjára szombaton felkerült előterjesztésben.
márc. 24
20:49
PL: Crouch álomgólja után Y. Touré mentett pontot a Man. Citynek (She)
A Premier League 30. fordulójában a Stoke City hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Manchester City ellen. A vezetést még Peter Crouch szerezte meg egy zseniális lövéssel, ám Yaya Touré sistergős bombája egy pontot ért a vendégeknek.
márc. 24
20:51
Milliós büntetés himnuszért: Navracsics gyűjtésből fizetné (hirado.hu)
A politikus arra biztat: ne tartsák be az elfogadhatatlan szabályt.
márc. 24
20:51
Videó: Ibrahimovic elemében volt, büntetője után mesteri gólt szerzett (She)
Az élvonalbeli olasz labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szombati rangadóján az AC Milan Zlatan Ibrahimovic duplájának köszönhetően 2–1-re nyert hazai pályán az AS Roma ellen. A fővárosiak a 44. percben szereztek vezetést Pablo Osvaldo góljával, aki Daniele de Rossi távoli lövésébe tette bele a lábát. A második félidőben a milánóiak átvették a kezdeményezést, és előbb a svéd csatár büntetőjével…
márc. 24
20:57
Ibra kiküzdött két gólt és három pontot a Milannak - videó (Agroinform)
Zlatan Ibrahimovic két góljával 2-1-ra legyőzte a Milan a Romát a Serie A 29. fordulójának szombat esti mérkőzésén.
márc. 24
21:03
Katy Perry magához nyúlt a színpadon (BorsOnline)
Katy Perry berlini fellépése közben olyannyira elragadta a szenvedély, hogy bal mellét kezdte el markolászni.
márc. 24
21:03
Női kosárlabda NB I: a Diósgyőr ellen megtörtént a BEAC-csoda (She)
A BEAC hazai pályán az utolsó negyedben nyolcpontos hátrányt ledolgozva 70–68-ra győzött a DKSK ellen a női kosárlabda NB I 9–12. helyért zajló rájátszásában.
márc. 24
21:05
Videó: hadilábon állt az Újpest a szerencsével, Benczés a védelmet dicsérte (She)
A Diósgyőr labdarúgócsapata 1–0-ra legyőzte hazai pályán az Újpestet az NB I 21. fordulójának szombati találkozóján. A mérkőzés után a miskolciaktól Vági András és Benczés Miklós vezetőedző, míg a lila-fehérektől Zoran Szpisljak mester értékelt a Sport Televíziónak.
márc. 24
21:06
Premier League - Botlott a Manchester City (Metropol)
A Manchester City meglepetésre 1-1-es döntetlent játszott a Stoke City otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának szombat esti mérkőzésén.