Ciprusi bankokat minősített le kedden a Moody's Investors Service. A világ legnagyobb hitelminősítő csoportjának kedd esti londoni bejelentése szerint a lépés annak megnövekedett kockázatát tükrözi, hogy Görögország távozni kényszerülhet az euróövezetből.
Elemzők szerint egyelőre nem lehet megítélni a bankadó esetleges korábbi kivezetésének reálgazdasági hatásait, azonban abban egyetértenek, hogy a bankadó és a tranzakciós illeték párhuzamos jelenléte már meghaladná a bankok teherviselő képességét.
Életének 73. évében hétfőn elhunyt Géher István egyetemi tanár, József Attila-díjas költő, irodalomtörténész, műfordító, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Anglisztika Tanszékének professor emeritusa.
A román parlament kedden nyilatkozatot fogadott el, amelyben "felhatalmazta" Victor Ponta miniszterelnököt, hogy ő vegyen részt az Európai Tanács júniusi ülésén Traian Basescu államfő helyett, de Basescu vitatja a lépést.
A békefenntartó szervezet megfigyelőire lövéseket adtak le, a feldühödött tömeg kövekkel és fémrudakkal támadt rájuk, a lakosok pedig az autóik elé feküdtek, hogy ne juthassanak el Haffe városába, amit a hadsereg nehézfegyverekkel lő.
Július 1-jétől egy munkanappal rövidebb lesz a belföldi forint átutalás teljesítési ideje, és már néhány órán belül megérkeznek a címzetthez az elektronikusan benyújtott banki átutalások.
Hien nem a dekoltázsával, hanem érzelmes dalaival szeretné megfogni közönségét a 2012-es VIVA Comet- díjátadón. Két éve egy hernyóselyem ruhával lepte meg a közönséget, idén sem fog csalódást okozni.
Brüsszeli illetékesek arra számítanak, hogy a következő görög kormány a nemzetközi hitelprogram újratárgyalását követeli, és ez elől nem lehet majd kitérni - írta szerdán a Financial Times Deutschland (FTD). A vasárnapi görögországi választások egyik esélyesének tartott baloldali radikális Sziriza vezetője pedig úgy véli, hogy az uniós mentőcsomagot jövő héten már végleg el lehet felejteni.
Félnek a görögök az euró-zónából való kilépés esetleges katasztrofális következményeitől, ezért egyre több helyi veszi ki a pénzét a bankból, és tartja inkább otthon. Rendőrségi adatok szerint ezzel párhuzamosan megnőtt a betöréses lopások száma, a széfeket forgalmazó kereskedők pedig rekord forgalomról számolnak be.
Lengyel futballhuligánok Varsóban orosz szurkolókra támadtak, akik a lengyel-orosz mérkőzésre tartottak. Több tucat ember rugdosta, ütlegelte egymást, köveket, petárdákat dobáltak. A rendőrség vízágyút, könnygázt és gumilövedékeket is bevetett.
Befejeződnek ma az emelt szintű szóbeli érettségik: egy hét alatt csaknem 37 ezer vizsgát tartottak 65-féle vizsgatárgyból. A középszintű vizsgák június 18-án kezdődnek.
Hivatalosan Rosicky egészségi állapotáról eddig semmit nem közöltek, állítólag az Achilles-ina fájt a játékosnak, akire a szövetségi kapitány számít szombaton.
Elkerülhetetlen, hogy tovább emelkedjen a nyugdíjkorhatár Magyarországon is. Egy nemzetközi szervezet szerint nálunk csak a 70. életév betöltése után kellene öregségi járandóságot fizetni.
Egy hetven év körüli idős férfit vertek meg zsidó származása szerint pénteken Budapesten - számolt be az RTL Klub Híradója. A férfit elmondása szerint földre lökték és az arcát ütlegelték a támadói, akik zsidó származását hangoztatták. A BRFK közösség tagja elleni erőszak gyanúja miatt nyomoz.
Interjút kértünk a Fradi elnökétől, Kubatov Gábortól, de a klub kommunikációs osztályán két hét és többszöri érdeklődés után azt a választ kaptuk: most egy hétig vidéken van. Megoldottuk nélküle. Ím’ egy képzelt riport.
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjének első mérkőzésén az Oklahoma City Thunder a 36 pontos Kevin Durant vezetésével legyőzte a Miami Heatet, amely az első félidő után, még vezetett.
A tervezettnél egy évvel korábban kivezethetik a magyarországi bankadót Orbán Viktor szerint, aki brutálisnak nevezte az adó mértékét kedden Bécsben, az osztrák gazdasági kamara épületében tartott előadásán. A kormányfő szólt arról is, támogatja, hogy vasútvonalakat vegyen át a GYSEV a MÁV-tól.
A sörgyártás szinte egyidős az emberiséggel. Már a Kék-Nílus völgyében is készíthettek sört, ezt bizonyítja a szudáni ásatások során fellelt közel 7000 éves edény, melyben sör maradványait mutatták ki. Pontosan nem tudjuk, hogy mikor készítettek először sört a világon, de az bizonyos, hogy már az ókori egyiptomiak is foglalkoztak sörfőzéssel a Kr. e. V. évezredben. Ideje visszatérnünk az ősi…
Ciprusi bankokat minősített le kedden a Moody's Investors Service. A hitelminősítő bejelentése szerint a lépés annak megnövekedett kockázatát tükrözi, hogy Görögország távozni kényszerülhet az euróövezetből, a Moody's szerint az érintett bankok jelentős mértékben ki vannak téve a görög adóskockázatnak.
A Mol ma bruttó 8 és 6 forinttal csökkentette a 95-ös benzin és a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát. Ezzel a 95-ös benzin átlagára 422 forintra, a gázolajé 424 forintra esett vissza.
Már a tegnap sikerült az amerikai piacoknak korrigálni a hétfői botlást, annak ellenére sikerült 1 százalékot meghaladó mértékben emelkedniük a részvényindexeknek, hogy a Fitch Ratings 18 spanyol bankot leminősített.
Szerény mértékben erősödött a forint szerda délelőtt: az eurót tíz órakor 296,34 forinton jegyezték a bankközi deviza kereskedelemben, míg kedden délután négy órakor 297,30 forinton áll a jegyzés.
A magyar piacon kicsi, mindössze 4,8 milliárd forint volt a forgalom tegnap, amely betudható a hét végi görög választásoknak, mivel aki venni akart az már megtette, a többség pedig kivár. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,46 százalékkal 438 forintra emelkedett, forgalma 736,2 millió forint volt. Nézzük, érdemes-e foglalkozni a részvénnyel most!
Az orosz-lengyel találkozó előtt Varsó számtalan pontján ütötték-verték egymást a lengyel és az orosz drukkerek. Meg nem erősített hírek szerint egy szurkoló életét vesztette az összecsapásokban.
Tegnap lehetett megvásárolni a MOL-t az idei papíronkénti közel 455 forintos osztalék reményében. Ennek megfelelően a mai kereskedés nyitásában ceteris paribus ekkora mértékű árcsökkenésnek kellene...
Nagyobb lett a görög államháztartási hiány az idei első öt hónapban az előző év azonos időszakához képest, mivel a mély gazdasági recesszió visszavetette a bevételeket, miközben a kiadások emelkedtek. Május végéig a görög deficit a GDP 4,5 százalékára nőtt.
Egy németországi felmérésen a megkérdezett németek 69 százaléka nyilatkozott úgy, hogy szíve szerint kint látná a görögöket az euróövezetből. A németek pesszimisták az Európai Unióval kapcsolatban is, a harmaduk kilépne belőle.
Két lábon járó öröknaptár a kaposvári Kemény Gábor. A vasutas fiatalember bárki születési dátumából évszázadokra visszamenőleg azonnal megmondja: milyen napra esett.
Kedd hajnalban 6-1-re győzött az észak-amerikai profi jégkorongliga, az NHL döntőjének hatodik mérkőzésén a Los Angeles Kings a New Jersey Devils ellen, és ezzel megnyerte a négy nyertes meccsig tartó párharcot.
A befektetők rengeteg indikátort használnak a részvénypiacok irányának előrejelzésére. Ezek közül több is különböző nyersanyagokhoz, például az ipari termeléshez szorosan kötődő rézhez, vagy a...
Ciprusi bankokat minősített le kedden a Moody's Investors Service. A hitelminősítő bejelentése szerint a lépés annak megnövekedett kockázatát tükrözi, hogy Görögország távozni kényszerülhet az euróövezetből, a Moody's szerint az érintett bankok jelentős mértékben ki vannak téve a görög adóskockázatnak.
Az Európai Központi Bank (EKB) nem számít arra, hogy Görögország elhagyja az eurózónát, mivel az nagyon súlyos helyzetet teremtene az ország számára. Az EKB alelnöke szerint az uniós vezetők és a görögök is azt szeretnék, ha Görögország továbbra is az euróövezet tagja maradna.
Az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége (ASZSZ) azt javasolja, hogy az érdekképviseletek bevonásával kezdődjenek teljes körű és nyilvános tárgyalások a pályakezdők minimálbéréről, a minimálbérről, valamint a garantált bérminimumról.
Európa tegnap kétfelé szakadt, az északi országokban emelkedtek az indexek, míg a déliekben csökkentek. A nap emelkedéssel indult, de később a spanyol kötvénypiac, illetve az olasz részvény- és kötvénypiac miatt nyomás alá került. A befektetők inkább "partvonalról nézték a pályát", délutánra viszont enyhült a nyomás, és a nap enyhe növekedéssel zárult. A magyar piacon kicsi, mindössze 4,8 milliárd…
Cáfolta az olasz miniszterelnök, hogy Spanyolországhoz hasonlóan országa is segélyért folyamodna az Európai Unió pénzügyi támogatási alapjából. Az osztrák pénzügyminiszter tett meggondolatlan kijelentéseket, később ő is visszakozott.
A mozgássérült emberek sokszínűségére és a velük folytatott szakmai munka fontosságára hívja fel a figyelmet két fiatal zongorista, Vissi Barnabás és Radics Gerald közös jótékonysági koncertjével, amelynek bevételét a Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központja (MEREK) javára ajánlják fel.
Felmentését kérte az emberi erőforrások miniszterétől szerdán Szőcs Géza kultúráért felelős államtitkár. A miniszterelnök főtanácsadónak kérte fel a lemondott államtitkárt.