Az év első hét hónapjában több gyermek született, csökkent a halálozások száma, így mérséklődött a természetes fogyás az előző év azonos időszakához képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal kedden az MTI-vel.
Véget vetnének a nemzetközi nagyvállalatok adóelkerülési gyakorlatának a G20 pénzügyi vezetői, akik hétvégi, ausztráliai értekezletükön tárgyalták meg az OECD erre vonatkozó javaslatait; a törekvések nem csak az olyan vállalatokat érinthetik majd, amelyek az elmúlt időszakban az adóelkerülés elleni küzdelem célkeresztjében szerepeltek – mint az Apple, a Google és a Starbucks -, hanem számos…
Újabb mérföldkőhöz érkezett a duális mérnökképzés azáltal, hogy megnyílik a Zalaegerszegi Duális Képző és Innovációs Központ - jelentette be szeptember 20-án a város vezetősége Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkárral közösen.
Egy Ajka méretű város környezete gazdaságának is motorja lehet a 2014 és 2020 közötti uniós ciklusban - jelentette ki a Fidesz alelnöke hétfőn Ajkán, a párt által szervezett lakossági fórumon.
Lehet-e reális bérigényt megfogalmazni, ha nem ismerjük korlátainkat és lehetőségeinket? Miért van az, hogy míg Ausztriában már az álláshirdetésben feltüntetik a fizetéseket, addig hazánkban a legtöbb embernek elképzelése sincs, hogy az adott pozícióban mennyi a reális bérigény? Mitől függ az, hogy mennyi fizetéssel vagyunk elégedettek?
Az előző évekénél gyengébb minőségű és kisebb szőlőtermésre számítanak az idén a szekszárdi borvidéken, ahol a napokban elkezdték a kékfrankos szüretét a termelők.
A forint együtt erősödött a régiós devizákkal, amikor azonban elfogyott a lendület, Varga Mihály adott még egy lökést - a 310-es szint közelében az euró, az ostromra azonban még várni kell.
"Előre nem fogadunk el pénzt", "lopni az tud, aki profi a szakmájában, az amatőr az megbukik" - ezt mondta a Magyar Nemzet tudósítása szerint a VII. kerület egyik balliberális képviselő-jelöltje egy hangfelvételen. A lap úgy véli: Garabits Károly arról is beszélt: meg fogja rugdosni azokat, akik a zömében romák lakta körzetéből nem mennek el szavazni.
Be kellett zárni hat iskolát kedden Kalifornia északi részén a két hete tomboló tűzvész miatt, amely a helyi tűzoltóság szerint mostanra az év egyik legpusztítóbb erdőtüzévé vált. Eddig több mint háromezren kényszerültek otthonuk elhagyására.
A tűzszünet ellenére továbbra is feszült a helyzet a kelet-ukrajnai Donyeckben: a város repülőtérét ostromló szakadárok újabb támadást indítottak, a város lakóövezeteiben becsapódó lövedékek egy civil halálát okozták
Fegyházbüntetés kiszabását kérte az ügyészség a Szegedi Törvényszéken kedden arra az osztrák férfira, aki a vád szerint 2012. október 11-én Apátfalván Hummer terepjárójával szándékosan halára gázolta Kenéz Imre motoros rendőrt.
Az amazonasi esőerdő megóvásában játszott kulcsszerepe ellenére Brazília nem fogja támogatni azt az erdőirtás elleni globális kezdeményezést, amelyet a kedden kezdődő ENSZ-klímacsúcson készülnek bejelenteni, mert a dél-amerikai országot - állítása szerint - kihagyták a nyilatkozat előkészítéséből
Az egykor a West Hamben, mostanság a Chivas USA-ban játszó angol középpályás, Nigel Reo-Cocker kisebb összetűzésbe keveredett a Toronto braziljával, Jacksonnal. Utóbbi egy pofont is kiosztott neki.
A Málaga szerda este az FC Barcelonával fog megmérkőzni a La Liga ötödik fordulójában, és az andalúziaiak portugál játékosa, Duda szerint nem is várhatna rájuk nehezebb feladat.
200 millió forint alaptőkével megalapították az MNB-Biztonsági Zrt, írja a Napi.hu. A cég induló létszáma száz fő lesz, feladata pedig az MNB székhelyének és telephelyeinek őrzése, a pénz és az értékek szállításának biztosítása. Vagyis csupa klasszikus jegybanki feladat.
A fizetési mérleg többlete 809 millió euró volt az idei második negyedévben, kisebb, mint az egy évvel korábbi 824 millió és a tavalyi negyedik negyedévi 917 millió euró - jelentette kedden a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
A fizetési mérleg többlete 809 millió euró volt a második negyedévben, kisebb, mint az egy évvel korábbi 824 millió és a tavalyi negyedik negyedévi 917 millió euró – jelentette be az MNB. Korábbi évekhez képest ez még eléggé magas érték.
Nyílt levélben fordult az Országgyűlés Igazságügyi bizottságának elnökéhez a testület egyik szocialista tagja, kezdeményezve a legfőbb ügyész meghallgatását.
Az osztrák Raiffeisen Bank International vezére, Karl Sevelda szerint 50 és 500 millió euró közötti veszteséggel zárhatják az évet - számolt be a Reuters. Sevelda azután nyilatkozott az idén...
Húszezernél is többen lehetnek az Ebola-vírussal fertőzöttek november elejére, ha nem történnek lépések a nyugat-afrikai járvány megfékezése érdekében - figyelmeztetett kedden közzétett tanulmányában az Egészségügyi Világszervezet (WHO).
Az elmúlt évtized határozottan a különböző online – azon belül is az e-mail, chat – alkalmazások fejlesztéséről és bevezetéséről szólt a hazai ügyfélszolgálatokon. Az utóbbi időben mégis ismét a személyes kiszolgálás, telefonos, azaz élőhangos ügyintézés felé terelődik a figyelem, annak ellenére, hogy az online megoldások népszerűsége továbbra is töretlen.
Magyar járműfejlesztést mutat be a MÁV Csoport a kedden kezdődő InnoTrans nemzetközi vasúti kiállításon: a vasúttársaság a MÁV-Start saját fejlesztésű és gyártású IC+ személykocsiját mutatja be Berlinben, a legjelentősebb vasútszakmai összejövetelen.
A használtautó értékesítéssel foglalkozó AAA Auto Csoport tapasztalata szerint a vevők többsége 800 ezer és egymillió forint közötti áron vásárol autót, a cég fóti telephelyén eddig megfordult használt autók átlagára 1,674 millió forint volt.
Nem csak az oktatás és kutatás színvonalán kellett javítani ahhoz, hogy a Semmelweis Egyetem száz helyet lépjen előre egy elismert nemzetközi rangsorban, elengedhetetlen volt a kommunikációs tényezők javítása is - mondta az intézmény rektora.
A tűzszünet ellenére továbbra is feszült a helyzet a kelet-ukrajnai Donyeckben: a város repülőtérét ostromló szakadárok újabb támadást indítottak, a város lakóövezeteiben becsapódó lövedékek pedig egy civil halálát okozták.
Radnóti özvegye házaséletük éveinek eseményeit rögzítette, a monumentális mű nemcsak az irodalomtörténet, de a holokausztkutatás és a feminista irodalom szempontjából is jelentős lehet
Már a harmadik hete mutat stagnáló átlaghozamot az állampapírpiacunk rövid szegmense, és ezt a mai aukció is megerősítette, tehát úgy tűnik: nincs ennél lejjebb. Ma egyébként az elmúlt heteknek...
Franciaország nem tárgyal az Algériában szélsőségesek által túszul ejtett francia turista fogva tartóival, és folytatja az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet elleni légicsapásokat Irakban - jelentette ki kedden Manuel Valls francia miniszterelnök.