Bár mindenki az évszázad viharára számított az Egyesült Államokban, egyelőre a vártnál enyhébb az idő. Az átlagosnál azonban több csapadék esett: helyenként 60 centiméter magas, vagyis már térdig ér a hó.
Az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) történetében először tartják Magyarország határain kívül a fizika, földrajztudományok és matematika (FiFöMa) szekció ülését.
A román országos útügyi vállalat kiválasztotta azokat a cégeket, amelyek megépítik az észak-erdélyi autópálya Aranyosgyéres (Campia Turzii) és Marosvásárhely (Targu Mures) közötti szakaszát.
Három 20-22 éves diák halt meg Indiában, amikor különösen vagány szelfit akartak csinálni egy közeledő vonat előtt. Négyesben próbálták megcsinálni az új profilképet, szóval egyikőjük túlélte. (Times of India.)
Az Alkotmánybíróság (Ab) alaptörvény-ellenesség miatt megsemmisítette kedden a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság (FKMB) döntését, amely az MNB Pénzügyi Stabilitási Tanácsának határozatával összhangban 3 millió forintos bírsággal sújtotta a napi.hu-t egy a Mollal összefüggő félrevezető információ közlése miatt, amelyet a tanács piacbefolyásolásnak minősített.
Jelentem, hiába pletykálnak politikai háttéralkukról, egyelőre még van politikai blokk az RTL híradójában. Második kerületi ingatlanmutyi-gyanúról, és kajmán-szigeteki letelepedési kötvényes cégről is beszéltek.
Ez maga a pokol: mocskos, büdös, undorító lakásban kellett élnie két gyermeknek, mert szüleik annyira elmerültek az alkoholizmusban, hogy már meg sem látták hol élnek.
Magyarország — Az eddigi 40 perc helyett két-három órán át utazhat orvosi vizsgálatra Bodnár Sándorné Jolika (68), ha valóban átszervezik az egészségügyi ellátást.
Panosz Kammenosz, a Független Görögök pártjának (ANEL) vezetője első látásra szöges ellentéte az új görög miniszterelnöknek, Alekszisz Ciprasznak: újdonsült baloldali koalíciós partnerével szemben Kammenosz pártja a jobboldalról gyűjti szavazóit, és ehhez - a bevándorlás- és EU-ellenesség mellett - az antiszemita felhangoktól sem riad vissza.
A szlovén Krim Ljubljanának vissza kell fizetnie 7000 eurót (2,1 millió forint) a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának, mert jogtalanul kért átigazolási díjat tavaly a horvát Jelena Grubisicért - döntött az európai szövetség (EHF) bírósága.
Magyarországi mozdonygyártásra hamarosan létrejövő magyar-román vegyesvállalat alapításáról írt alá dokumentumot Horváth László, a L.A.C Holding elnök-vezérigazgatója és a Ionel Ghita, a román Softronic mozdonygyár vezérigazgatója kedden a CER Hungary megrendelésére Romániában gyártott Transmontana mozdony átadása alkalmából tartott sajtótájékoztatón, Budapesten.
Ötletrohama van valakinek, gyorsan orvost! – kiálthatnánk, ha éppen nem az egészségügyről felröppent likvidációról lenne szó. Magam is csak remélni tudom, amit Pusztai Erzsébet (MoMa) szakpolitikus, hogy nem költségvetési célú ötleteléssel állunk szemben, hanem össznépi gondolkodás kezdetéről.
Új vezetője van a Zala Megyei Rendőr-főkapitányságnak, mert 35 év szolgálati idő után 2015. január 27-én nyugállományba vonult Szukics Ferenc r. dandártábornok.
A New York-i magyar főkonzulátuson eddig nem kért segítséget magyar állampolgár a keleti partvidéken leesett hó miatt. A főkonzul az InfoRádiónak elmondta: még a havazás előtt korlátozták a légiforgalmat, így leginkább ott lehetnek fennakadások.
Ma van a holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapja. 70 éve, 1945. január 27-én szabadult fel az auschwitz-birkenaui náci haláltábor. A hírhedt bejáratánál tartottak kedden nemzetközi megemlékezést, amelyen több száz túlélő is részt vett, köztük magyarok is.
Magához képest szokatlanul bátor és progresszív lépésre szánta el magát a Nemzetközi Olimpiai Bizottság: kategorikusan visszautasította azt a szaúdi ötletet, hogy a férfi olimpiát Szaúd-Arábia rendezné, a nőit pedig a szomszédos, (ilyen ügyben) valamivel liberálisabb Bahrein. Thomas Bach NOB-elnök azt … Folytatás
Senki nem tudja, hogy pontosan miért, de egy fiatal férfi úgy döntött, megleckézteti a barátnőjét. Mindehhez horrorba illő dolgot választott: lelocsolta benzinnel, majd meggyújtotta.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) kategorikusan visszautasította azt a szaúdi elképzelést, miszerint az ország úgy pályázna olimpiai rendezésre Bahreinnel közösen, hogy Szaúd-Arábiában csak férfi, Bahreinben pedig kizárólag női versenyeket rendeznének.
Több körös egyeztetés történt már a kormány nevében eljáró Lázár János és az RTL Klub anyavállalatának régióért felelős alelnöke és vezérigazgatója között a hazai csatornát terhelő adót illetően -...
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 61,29 pontos, 0,36 százalékos emelkedéssel, 16 952,24 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 6,6 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A komplex átalakítást több mint húsz éve várja a szakma - mondta az InfoRádiónak az Országos Alapellátási Intézet főigazgatója arra a sajtóhírre, miszerint már készül az új alapellátási törvény. Az előterjesztés szerint az alulfinanszírozottság, az orvosi kar elöregedése, és az ellátás hozzáférésének egyenlőtlenségei a legfőbb gyengeségek a rendszerben. A főigazgató azt mondta: az egyik legégetőbb…
A Gazprom vizsgálja a lehetőséget, hogy orosz földgázt magyarországi földalatti tározókban tartson - írta a Rosszijszkaja Gazeta című orosz kormánylap kedden.
Emlékeznek még nemrégiben megjelent összehasonlító tesztünkre, amelyben a kompakt kategória derült égből villámcsapásként piacra érkezett újonca, a Nissan Pulsar rögtön a kategória legjobbja, vagyis a Volkswagen Golf ellen szállt ringbe? A páros hallatán elöljáróban bizony nem sokan fogadtak volna az európai igények alapján megtervezett japánra, viszont a teszt meglepő konklúzióval zárult, hiszen…
A szocialisták szerint Hende Csaba honvédelmi miniszter legfrissebb kijelentései nyomán ismét bebizonyosodott: a honvédelem politikai vezetése képtelen biztosítani a Magyar Honvédség működőképességét.
A férfiak ritkábban, de többet költve kényeztetik magukat élvezeti cikkek vásárlásával, s - ellentétben a hölgyekkel - utólag sem érzik felesleges pénzkidobásnak az elköltött forintokat. A Nielsen szerint hosszú évek után újra nő az üzletág hazai forgalma.