Európa gázszállítási infrastruktúrájáról, valamint az Oroszország és Magyarország közötti energetikai együttműködésről tárgyalt csütörtökön Moszkvában Alekszej Miller, a Gazprom orosz állami gázipari konszern vezérigazgatója és Balla János, Magyarország oroszországi nagykövete.
A csütörtöki nap is fontos a görög krízisben, ugyanis az előzetes tervek szerint Alekszisz Ciprasz ma estig bemutatja a részletes görög reformjavaslatokat. Közben délelőtt már kiszivárogtak a...
Az év eleje óta több mint 1100 kiskorút toborzott az Iszlám Állam (IÁ) nevű dzsihadista szervezet Szíriában - tájékoztatott csütörtökön az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja (OSDH).
A cseh Zdenek Stybar győzött a Tour de France országúti kerékpáros körverseny hatodik szakaszán, amelyen a német Tony Martin megőrizte az összetettben élen állónak járó sárga trikót, de hatalmasat bukott, végül nem tudta vállalni a folytatást. Chris Froome gesztust tett felé, és nem veszi fel az immár neki kijáró sárga mezt.
Athén és Brüsszel vitájában az a bizarr, hogy elvben egyik sem akarja a Grexitet, de közben egyre valószínűbb, hogy ez lesz a vége. A szakítás mindkét oldalnak nagyon fájna, de már annyira összevesztek, hogy nagyon nehéz lesz méltósággal együtt folytatni. A biztonságra vagy a holnapi választásokra figyelnek majd jobban?
Nem került be az uniós szerzői jogi szabályozás reformját előkészítő, nem kötelező érvényű európai parlamenti (EP-) állásfoglalásba az a passzus, amely az alkotók engedélyéhez kötötte volna középületekről és köztéri alkotásokról készült fényképek kereskedelmi felhasználását.
A Debrecen továbbjutott a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének első fordulójából: Kondás Elemér együttese csütörtökön 2-0-s vereséget szenvedett a montenegrói Sutjeska Niksic otthonában, de hazai háromgólos győzelmének köszönhetően 3-2-es összesítéssel továbblépett.
A spanyol játékos pályafutása legnagyobb sikerét elérve bejutott a wimbledoni nyílt teniszbajnokság női versenyének fináléjába, miután a 21 éves játékos - aki karrierje során eddig csak egyetlen tornán diadalmaskodott - a csütörtöki első elődöntőben a 2012-ben döntős lengyel Agnieszka Radwanskát győzte le három játszmában. Ellenfele az a Serena Williams lesz, akit a tavalyi Roland Garroson…
Akár ezer köbméter fa is kidőlhetett Budapesten, további kétszáz köbméter ág szakadhatott le – mondta a Főkert igazgatója az állami hírtévében. A legnagyobb károkat a IX., a X., a XVI., a XVIII. és a XIX. kerületben okozta a vihar. Több parkot … Folytatás
Egyelőre nem sikerült áttörést elérni az iráni atomprogramról szóló nemzetközi tárgyalásokon, amelyek így éjjel is folytatódnak - jelentette ki csütörtökön Bécsben John Kerry amerikai külügyminiszter.
Kidőlt fák, leszakadt vezetékek, beázások, megrongálódott tetők: szerda délután hatalmas erővel csapott le a hőhullámot enyhítő vihar Magyarországra, amely szinte minden településen okozott kisebb-nagyobb károkat. A Generali Biztosítóhoz csütörtök kora délutánig nagyságrendileg 2300 bejelentés érkezett, a károk becsült összértéke meghaladja az 500 millió forintot.
Luxembourgi informális találkozójukon az EU-országok belügyminiszterei megállapodtak abban, hogy 20 ezer olyan menekültet betelepítenek az unió területére, akiknek a menedékkérelmét az ENSZ korábban már jogosnak ismerte el - közölte csütörtökön Luxembourgban Thomas de Maiziere, a német, valamint Bernhard Cazneuve, a francia belügyi tárca vezetője.
Óriási pusztítást okozott a tegnapi vihar, nagyon megrohanhatják a biztosítókat az ügyfelek, ráadásul rekordösszeget kell majd kifizetnie a pénzintézeteknek. A kár egyelőre felbecsülhetetlen, az igényeket azonban legkésőbb három napon belül be kell jelenteni. Az átlagosnál jóval több vitás eset is lehet, ezek intézése lassabban zajlik majd.
Miskolc — Futótűzként terjedt a hír a Borsod megyei városban: egy helyi lottózóban adták fel az 5 milliárdos szelvényt, ráadásul a helyiek közül nyerte meg valaki minden idők második legnagyobb lottónyereményét.
Játékfilm helyett dokumentumfilm készült a volt német kancellár, Helmut Kohl tragikus sorsú néhai feleségéről, akinek életét az eredeti tervek szerint kétrészes tévéfilmben mutatta volna be Raymond Ley rendező.
Jogszabályok és az Országos Mentőszolgálat is részletesen és szigorúan szabályozza, kiből lehet mentősofőr - mondta az InfoRádióban Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője. A témával részletesen a Paragrafus című jogi magazin műsor foglalkozik .
Eltanácsolta a brit állampolgárokat Tunézia felkeresésétől csütörtökön kiadott állásfoglalásában a brit külügyminisztérium, utalva arra, hogy fennáll egy újabb terrortámadás veszélye.
Megtörtént a szakértők által régóta előre jelzett demográfiai fordulat Kaliforniában a hivatalos adatok szerint, és immár a latin-amerikai származásúak alkotják az Egyesült Államok legnépesebb államának legjelentősebb etnikai csoportját.
A Videoton középpályása már a walesi The New Saints ellen készül, azaz a Bajnokok Ligája-selejtező második körére, ahol persze továbbjutást vár csapatától.
4-1-es győzelmet aratott a Ferencváros a holland Go Ahead Eagles csapata ellen, így 5-2-es összesítéssel jutott be az Európa Liga 2. selejtezőkörébe, míg az MTK 3-1-re kikapott Szerbiában, így ugyanilyen aránnyal kiesett az európai kupaküzdelemből
Moszul — Fegyverekkel a megrakott tálak között dőzsölnek az Iszlám Állam harcosai a közösségi étkezéseken. Erről maguk a terroristák töltöttek fel képeket a Twitterre.
A Debrecen továbbjutott a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének első fordulójából: Kondás Elemér együttese csütörtökön 2-0-s vereséget szenvedett a montenegrói Sutjeska Niksic otthonában, de hazai háromgólos győzelmének köszönhetően 3-2-es összesítéssel továbblépett
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) két és fél év tizedes fennállása során több mint 3500 versenyfelügyeleti eljárását zárta ügyzáró döntéssel, összesen mintegy 70 milliárd forint bírságot szabott ki, és tevékenységével jelentős megtakarítást eredményezett a fogyasztóknak - közölte csütörtökön az MTI-vel a GVH, megalapításának 25 éves évfordulója alkalmából.
A jelenlegi becslések szerint 800-1000 köbméternyi fa dőlhetett ki a fővárosban és körülbelül 200 köbméternyi ág szakadhatott le a szerdai vihar miatt - mondta Szabó József, a Főkert Nonprofit Zrt. vezérigazgatója az M1 aktuális csatornának csütörtökön.
Több milliárd forint lehet a szerdai vihar okozta károk mértéke - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten. A sajtótájékoztatón szóba került a görög helyzet is, amellyel kapcsolatban Lázár János tudatta: Orbán Viktor miniszterelnök részt vesz az Európai Tanács Görögországgal foglalkozó vasárnapi ülésén. Az adóhivatal vezetését firtató kérdésre a tárcavezető arról…