Kamara- és kórusműveinek előadásával, valamint magyar népzenék ihlette dalciklus ősbemutatójával is tiszteleg a 135 éve született és fél évszázada elhunyt Kodály Zoltán zeneszerző, zenepedagógus előtt a Budapesti Tavaszi Fesztivál (BTF)
Európa kezd arra berendezkedni, hogy háromnaponta történik egy terrorcselekmény – jelentette ki Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő az M1 Ma reggel című műsorában
Múlt héten debütált a Skoda Vision E, azaz a csehek első elektromos SUV-jának koncepciója. Most már beltere is látható - állítólag ilyenek lesznek a jövő Skodái.
Nemzetgazdasági szempontból is kiemelkedő kutatásaiért Magyar Arany Érdemkereszttel tüntették ki Szabó Tibort, a Magyar Kertészeti Szaporítóanyag Nonprofit Kft
Hiteltelenek és nem meggyőzőek az Egyesült Államoknak a szíriai légi támaszpont elleni támadást igazolni akaró érvei - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szombaton a Sigmar Gabriel német külügyminiszterrel folytatott telefonbeszélgetésben
A nagy többség már éppen kezdte volna elfelejteni, hogy van az eurózónában egy csőd szélén tántorgó, 7 éve segélyből élő ország, amikor felröppent a hír: Görögország ismét határán van annak, hogy ne tudja törleszteni hiteleit. A lélegeztetőgépet üzemeltető nemzetközi hitelezők egyre nehezebben tudnak megállapodni egymással arról, mit is követeljene
Orosz szerverre mennek a magyar kormány nemzeti konzultációs kérdőívét kitöltők bizonyos adatai, pedig az oldal adatkezelési szabályzatában az szerepel, hogy a kitöltők adatait nem használják fel és nem továbbítják harmadik félnek.
A tejben finom szaftosra párolódik a hús, a vajtól pedig igazán ropogós lesz a bőre. A bőr alá rejtett sajtszeletek pedig még szaftosabbá, finomabbá tették a combokat.
Hat hét alatt ötvenöt helyszínen háromszáz tudományos, ismeretterjesztő, kulturális, sport- és szórakoztató programra várják az érdeklődőket az Egyetemi Tavasz rendezvénysorozatán Szegeden.
A Civil Összefogás Fórum (CÖF) és a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) vezetőségének közlése szerint a két szervezet 2015-ben törvényesen és bizonyíthatóan 55 millió forintból gazdálkodott
Idén is világszínvonalú előadókkal várja az érdeklődőket a Fesztivál-akadémia Budapest. A június 10–16. közötti időszakot épp ezért a nagy találkozások hetének tekinti Kokas Katalin és Kelemen Barnabás hegedűművész. A házaspár által alapított fesztiválakadémia ebben az évben Kodály Zoltán és Kocsis Zoltán életműve előtt tiszteleg.
A háromszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Kínai Nagydíjat vasárnap, ezzel beérte a pontversenyben a most másodikként záró Sebastian Vettelt, a Ferrari négyszeres vb-győztes német versenyzőjét
A teafaolajt évezredek óta antibakteriális, gombaölő, és fertőtlenítő szerként használják. Ajánlott sebek kezelésére, hiszen felgyorsítja a gyógyulási folyamatot.
A háromszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Formula-1-es Kínai Nagydíjat vasárnap, ezzel beérte a pontversenyben a most másodikként záró Sebastian Vettelt, a Ferrari négyszeres vb-győztes német versenyzőjét.
Egyre súlyosbodó gyomorpanaszokkal és étvágytalansággal szállították a Honvéd kórházba Törőcsik Andrást, ahol az intenzív osztályon kezdték meg a kivizsgálását.
A háromszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Kínai Nagydíjat vasárnap, ezzel beérte a pontversenyben a most másodikként záró Sebastian Vettelt, a Ferrari négyszeres vb-győztes német versenyzőjét
Demonstráció miatt forgalomkorlátozásokra kell számítani Budapesten vasárnap délután 16 óra 30 perctől várhatóan 19 óra 30 percig - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) az MTI-vel
A háromszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Kínai Nagydíjat vasárnap, ezzel beérte a pontversenyben a most másodikként záró Sebastian Vettelt, a Ferrari négyszeres vb-győztes német versenyzőjét.
A tavalyi kimagaslóan jó szezon meghozta a szarvasgombagyűjtők kedvét, a várakozások szerint az idén tovább nőhet a jól jövedelmező, ám korántsem egyszerű tevékenységgel foglalkozók köre. Ahhoz, hogy valaki legálisan gyűjtögethessen, naplót kell vezetnie a talált példányokról, a dokumentumot pedig minden évben, így idén is érvényesítenie kell. Erre
Demonstráció miatt forgalomkorlátozásokra kell számítani Budapesten vasárnap délután 16 óra 30 perctől várhatóan 19 óra 30 percig - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) az MTI-vel.
Vajon meddig él a méhészborz? vagy a macska, esetleg az óriás japán rák, vagy a sellőkagyló... Alábbi infografikánk érdekes böngésznivalóval szolgál az állatvilág iránt érdeklődők számára:
A háromszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Kínai Nagydíjat vasárnap, ezzel beérte a pontversenyben a most másodikként záró Sebastian Vettelt, a Ferrari négyszeres vb-győztes német versenyzőjét.
Demonstráció miatt forgalomkorlátozásokra kell számítani Budapesten vasárnap délután 16 óra 30 perctől várhatóan 19 óra 30 percig - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) az MTI-vel.