Orbán Viktor miniszterelnök előtt Semjén Zsolt, a KDNP elnöke mondott rövid beszédet a Fidesz eredményváróján nem sokkal azelőtt, hogy elkezdi közölni az NVI a végeredményeket.
Rendkívül magas részvételi arány mellett zajlott le a 2018-as parlamenti választás. Két fővárosi szavazókörnél akkorára nőttek a sorok az átjelentkezések miatt, hogy a szokásos 7 óra helyett este 10 óra után tudták csak lezárni...
Az országosan leadott szavazatok 69,14 százalékának összesítése után az egyéni választókerületi eredmények a következők a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
A Nemzeti Választási Iroda vasárnap késő este az utolsó urnák lezárása után elkezdte közölni az eddig feldolgozott szavazatok alapján a 2018-as országgyűlési képviselő-választás eredményeit.
Az országosan leadott szavazatok 69,14 százalékának összesítése után az egyéni választókerületi eredmények a következők a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
Még nem százszázalékos a feldolgozottság, de olyan fölénnyel vezetnek, hogy biztosan nyernek a fideszes jelöltek. Szombathelyen Hende Csaba, Sárváron Ágh Péter, Körmenden V. Németh Zsolt tartja meg a képviselőhelyét.
Az országosan leadott szavazatok 69,14 százalékának összesítése után az egyéni választókerületi eredmények a következők a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
Az országosan leadott szavazatok 69,14 százalékának összesítése után az egyéni választókerületi eredmények a következők a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
Heves megyében jó eredményre számítottak a jobbikosok, de nem nyernek egyéni mandátumot a mostani állás szerint. Egerben Nyitrai Zsolt, Gyöngyösön Horváth László (itt 2. Vona), Hatvanban Szabó Zsolt szerezhet képviselői helyet.
Az országos listákra leadott szavazatok 88 százalék feletti feldolgozottságánál sima Fidesz-győzelem / ellenzéki vereség lesz a végeredmény, akár a kétharmad is újra összejöhet a kormánynak.
Az országosan leadott szavazatok 69,14 százalékának összesítése után az egyéni választókerületi eredmények a következők a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
Az országosan leadott szavazatok 69,14 százalékának összesítése után az egyéni választókerületi eredmények a következők a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
Az országosan leadott szavazatok 69,14 százalékának összesítése után az egyéni választókerületi eredmények a következők a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
Az országosan leadott szavazatok 69,14 százalékának összesítése után az egyéni választókerületi eredmények a következők a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
Nagyot nyert a Fidesz, óriási az ünnepség a Bálnánál, a kormánypárt eredményváróján. Zúg a Ria-Ria-Hungária, csak az ellenzék által nyert körzeteknél tör ki a pfújolás.
A külképviseleteken 88,9 százalékos volt a részvétel az országgyűlési képviselők választásán - közölte a Nemzeti Választási Iroda az MTI-vel vasárnap este.
Szabó Sándor (MSZP-P) vezet Bartók Csaba (Fidesz) előtt 94 százalékos feldolgozottságnál Csongrád 1-es körzetében. (Itt ő nyert 2014-ben is.) A város másik körzete várhatóan a fideszes B Nagy Lászlóé lesz, ez 2014-ben is fideszes körzet volt. Nincs változás.
Ferenc pápa kinevezte Szocska A. Ábelt, a görögkatolikus Nyíregyházi Egyházmegye apostoli kormányzóját az egyházmegye püspökévé - közölte Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkársága szombaton az MTI-vel.
Győztünk - ezzel indította értékelését a miniszterelnök. Magyarország ma győzelmet aratott. Most kell szerénynek lenni, mert most van mire - folytatta a választás eredményeinek értékelését Orbán Viktor. Gratulált a választópolgároknak....
Nem számított az örökségbotrány. Hajdú-Bihar megyében mind a hat egyéni mandátumot a Fidesz viszi (Kósa Lajos, Pósán László, Tasó László, Vitányi István, Bodó Sándor, Tiba István).
"Győztünk" - ezzel kezdte beszédét orbán viktor, miután kiderült, hogy a szavazatok több, mint 80 százalékos feldolgozottságánál jelentős többsége, csaknem kétharmada van a parlamentben a Fidesz-KDNP pártszövetségnek.