A Nemzeti Választási Iroda (NVI) elnöke szerint törvénymódosítás kellene ahhoz, hogy az átjelentkezéssel szavazók sorban állását el lehessen kerülni a jövőben.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) elnöke szerint törvénymódosítás kellene ahhoz, hogy az átjelentkezéssel szavazók sorban állását el lehessen kerülni a jövőben.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) elnöke szerint törvénymódosítás kellene ahhoz, hogy az átjelentkezéssel szavazók sorban állását el lehessen kerülni a jövőben.
Az, hogy Gyurcsány Ferenc a választás általa tapasztalt nehézségeiről beszél az urnazárás után, azt vetíti előre, azt jelenti, hogy nem számít győzelemre – mondta Kiszelly Zoltán a Kossuth Rádióban. Az elemző szerint a magas részvételi arány miatt a DK akár aggódhat is.
A Demokratikus Koalíció elnöke abban bízik, hogy a Fidesz számára jelent hátrányt a magas részvétel, de az eredmények ismerete nélkül nem kíván jóslásokba bocsátkozni. Sajtótájékoztatója közben azonban elszólta magát, és kígyózó sorok helyett kígyókról beszélt. További részletek a videóban.
A tavalyi vb-ezüstérmes Michelisz Norbert az első futamon kiesett, aztán vasárnap előbb a hetedik, majd az ötödik helyen ért célba a túraautó-világkupa (WTCR) nyitóhétvégéjén, Marrákesben.
Rendkívül magas részvételi arány mellett zajlott le a 2018-as parlamenti választás. Két fővárosi szavazókörnél akkorára nőttek a sorok az átjelentkezések miatt, hogy a szokásos 7 óra helyett este 10 óra után tudták csak lezárni...
Botrányosra sikeredett a választás vége, 3 órával az urnazárást követően még tömött sorokban állnak az emberek a 11. és a 6. kerületben, ahol az átszavazók létszáma miatt növekedett meg az érdeklődés. Pálffy Ilonát kérdeztük a lehalt választási oldalról és személyes felelősségéről.
A Demokratikus Koalíció elnöke abban bízik, hogy a Fidesz számára jelent hátrányt a magas részvétel, de az eredmények ismerete nélkül nem kíván jóslásokba bocsátkozni.
A XI. kerületi Bocskai úton negyed tizenegy körül lezárult a szavazás, ám a VI. kerület egyik választókörében még sokan várnak, az utcán kígyózik a sor.
A független Ivanics Imre Andrást választották a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Csobaj polgármesterévé a vasárnapi időközi választáson - közölte Péterné Ferencz Zsuzsanna jegyző az MTI-vel.
Egyre több információ szivárog ki arról, hogy a fideszesek úgy tudják: stabil kormányzást remélhetnek, országosan a várakozásoknak megfelelően teljesítettek, Budapesten állítólag kétharmadot buktak, Lázár János pedig "visszahódította" Hódmezővásárhelyt – tudta meg az ATV főmunkatársa.
A független Ivanics Imre Andrást választották a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Csobaj polgármesterévé a vasárnapi időközi választáson – közölte Péterné Ferencz Zsuzsanna jegyző az MTI-vel.
Észak-Korea jelezte az Egyesült Államok felé, hogy kész tárgyalni a Koreai félsziget nukleáris leszereléséről Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető tervezett találkozóján - közölte vasárnap egy neve elhallgatását kérő amerikai tisztségviselő.
"Az első nem hivatalos eredmények alapján kijelenthető, hogy Veszprém 1-es választókerületben Ovádi Péter (Fidesz) nyeri a választást" - írta Kész Zoltán Facebook-oldalán.
Hamarosan megkezdődhet a hivatalos eredmények közlése az országgyűlési képviselők választásáról. A Bocskai úti szavazókör, ahol a több mint 10 ezer átjelentkező miatt óriási sorok alakultak ki, végül negyed tizenegykor bezárt, leszavazott az utolsó választópolgár is, aki este hétig beállt a sorba.