Megjelent a két különadóról szóló rendelet a Magyar Közlönyben, mindkét jogszabály május 1-jén lép hatályba. A különadókkal a bankok, illetve a nagybevételű kereskedelmi láncok 91 milliárd forinttal járulnak hozzá az államkassza bevételéhez, és ezáltal a koronavírus-járvány elleni védekezéshez.
A kormánynak vissza kellene fognia a magánszféra növekedését – mondja a Magyar Orvosi Kamara új elnöke. Kincses Gyulával beszélgettünk hálapénzről, a magán- és a közösségi ellátás egyensúlyáról és arról, hogy mikor jön el az a pont, amikor a hazai egészségügy rendbetételét nem odázhatja el a politika.
Donald Trump amerikai elnök bejelentette kedden Washingtonban, hogy leállítja az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének (WHO) nyújtott amerikai pénzügyi hozzájárulást, mert szerinte a szervezet nem megfelelően reagált a koronavírus-járványra. Az amerikai elnök a Covid-19 járvány elleni intézkedéseket összehangoló kormányzati munkacsoport szokásos nap
Vizsgálat indulhat egy magyar orvos ellen, aki egy nyilvános videón azt állította, hogy nincs világjárvány és nincsenek tömeges megbetegedések sem, hanem - idézet következik - „a médiapánik és a politikusok okozzák a legnagyobb bajt, nem a vírus”.
Sokszor foglalkoztunk már a kedvezményes lakásáfa visszaállítása, a magas építési költségek, valamint a jelentősen megdrágult szakmunka miatti lakáspiaci következményekkel, melyek egyike az új lakásépítési engedélyek visszaesése. A KSH legfrissebb, előzetes adataiből kiderül, hogy 2020 februárjában mennyivel esett vissza a kiadott engedélyek száma.
1579 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 12 beteg. Ezzel 134 főre emelkedett az elhunytak száma és 192-en már gyógyultan távoztak a kórházból.
A több mint 850 éves gótikus székesegyházban 2019. április 15-én a kora esti órákban csaptak fel a lángok, leégett a tetőszerkezet, leomlott a kúp alakú huszártorony.
Több mint kétmilliárd euró hitelt kap a német államtól a koronavírus-járvány miatti nehézségek áthidalására a világ egyik legnagyobb sportszergyártója, a német Adidas csoport, a megállapodást kedden jelentették be.
Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 1579 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 12 beteg. Ezzel 134 főre emelkedett az elhunytak száma és 192-en már gyógyultan távoztak a kórházból - írja a korovavirus.gov.hu.
Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 1579 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 12 beteg. Ezzel 134 főre emelkedett az elhunytak száma és 192-en már...
A légitársaságok idei árbevétele a tavalyihoz képest a korábban becsültnél sokkal jobban csökken majd. A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) előrejelzése szerint 252 milliárd dollár helyett 314 milliárd dollár lesz a csökkenés, ami a tavalyi teljes légitársasági árbevétel 55 százaléka – írja a ProfitLine.
Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (Covid-19), ezzel 1579 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 12 beteg. Ezzel 134 főre emelkedett az elhunytak száma és 192-en már gyógyultan távoztak a kórházból.
A 2014-ben alakult Logiscool hat év alatt a világpiacon is meghatározó oktatási franchise hálózattá nőtte ki magát. A koronavírus járvány kitörésekor éppen egy új iskola nyílt volna meg Taiwanon. Azonban alig száradt meg a festék a tantermek falán, máris át kellett állni az online oktatásra. Végül ez a kihívás mégis pozitív változásokat hozott a há
A Cmc Déli Klinikán zárt rendszerben végzett immunológiai vizsgálatok segítségével számszerűen meghatározható, hogy a vizsgált páciens szervezetében milyen típusú és mennyiségű ellenanyag termelődött az új koronavírus fertőzés ellen.
Kollár Lajos azt mondta, olyan beteget nem küldhetnek el a kórházakból, aki emiatt életveszélyes állapotba kerülne, vagy tartósan romlana az egészségi állapota.
Az Arsenal vezetői arra kérték a keret játékosait, egyezzenek bele a járvány idejére szóló fizetéscsökkentésbe. A futballisták nemet mondtak, vannak fenntartásaik, de nem utasították el végleg a megegyezést.
Donald Trump amerikai elnök bejelentette kedden Washingtonban, hogy leállítja az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének (WHO) nyújtott amerikai pénzügyi hozzájárulást, mert szerinte a szervezet nem megfelelően reagált a koronavírus-járványra. Az...
Versenyfelügyeleti eljárás indult az Ékszer TV egyik, kézfertőtlenítőt is értékesítő műsora miatt a műsort készítő Emporia Style Kft.-vel és a műsort közzétevő ATV Zrt.-vel szemben – írja a ProfitLine az MTI híre alapján.
Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 1579 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 12 beteg. Ezzel 134 főre emelkedett az elhunytak száma és 192-en már gyógyultan távoztak a kórházból.