"Örülök, hogy a kormány végre összeszedte a bátorságát, és meghozta a döntést Budapest újranyitásáról. De azt kérem, továbbra se vegyék félvállról a védekezést, és külön figyeljenek oda a kórházakra, ahol - április végéig - többen kapták el a fertőzést, mint ahányan kigyógyultak belőle, és sokkal többen betegedtek meg, mint a szociális intézményekb
Párizs közelében elfogták a ruandai népirtás egyik gyanúsítottját, Felicien Kabugát, akit azzal vádolnak, hogy pénzügyi támogatást nyújtott a mintegy 800 ezer ember életét kioltó hutu milíciáknak - közölte a francia igazságügyi minisztérium.
Lassan haladnak a kereskedelmi tárgyalások az Európai Unió és az Egyesült Királyság között, amely a koronavírus járvány miatt mostanáig háttérbe szorult.
Megérkezett pénteken a Wizz Air századik repülőgépe, amely Kína és Magyarország között szállított egészségügyi védekezéshez szükséges eszközöket Budapestre - közölte a külgazdasági és külügyminiszter közösségi oldalán szombaton.
Egy húsz fős felügyeleti testület létrehozásáról döntött a Facebook május elején, ami a közösségi platform tartalomkontrolljának legfelsőbb bíróságaként fog működni. Számos kritika érte a testület összetételét, például világnézeti elfogultság szempontjából, de felmerül az a kérdés is, hogy egyáltalán milyen jogon próbálhatná meghatározni a vélemény
Fel kell készülni egy téli második járványhullámra a WHO szerint. Ez legalább annyira súlyos helyzetet okozhat, mint az első. Az európai országoknak fel kell készülniük a koronavírus-fertőzések második hullámára - mondta...
„Köszönet, tisztelet és elismerés”: egy láda almát minden államtitkárnak! Törvényjavaslatot nyújtottam be az államtitkárok megbecsüléséről. - írja Szabó Tímea szerkesztőségünknek eljuttatott közleményében.
Aleksandar Vucic szerb államfő azért döntött így, hogy a katonák a helyi lakosság biztonságát és vagyonát óvják az illegális migránsoktól - közölte a szerbiai közszolgálati televízió (RTS).
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentést tesz ma 16.15-kor, az M1 hírcsatornán – közölte az MTI. Az eseményről a Portfolio élőben tudósít.
"A Jobbik elvárja a kormánytól, hogy ezentúl fordítson még nagyobb figyelmet a budapesti lakosokra és az egészségük megóvására! Fontos lenne az is – de ezt Orbán rendre nem veszi figyelembe –, hogy az országos gyógyintézetekben folyamatosan teszteljék a pácienseket, hiszen ezeknek a többsége Budapesten található és állami fenntartású. Teszteljenek
Vezetett túrákat hirdetett meg májusra több nemzeti park, miközben egy kormányrendelet szerint semmilyen tömegrendezvényt nem szabad tartani a koronavírus-járvány miatt, sőt a természetjáró szervezetek is arra biztatják a tagjaikat, hogy csak egyedül vagy a családtagjaikkal menjenek ki az erdőbe. Utánajártunk ennek az ellentmondásnak.
A szerb-horvát határhoz rendelte a szerb hadsereget Aleksandar Vucic szerb államfő azért, hogy a katonák a helyi lakosság biztonságát és vagyonát óvják az illegális migránsoktól - közölte a szerbiai közszolgálati televízió (RTS) szombaton.
Vasárnap éjfélig tart a kijárási korlátozás a fővárosban. Eltörlik a kijárási korlátozást Budapesten, mert a napokban többen gyógyultak meg, mint ahányan megbetegedtek- mondta Gulyás Gergely az M1-en, miután Orbán Viktor is...
A Pesti úti idősotthon koronavírusos lakói heteket töltöttek kórházban. Eddig csak az otthonukról esett szó, most megmutatjuk, kik gondozzák, segítik őket, és milyen is az ő közösségük.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter tett bejelentést ma 16.20 körül az M1 hírcsatornán, ismertetve a Budapesten hétfő 0 órától érvényes szabályokat. Ezek megfelelnek a két héttel korábbi vidéki lazítás szabályainak, így például minden üzlet megnyithat, és a vendéglátóhelyek teraszai és kerthelyiségei lesznek használhatók hétfőtől. 2
Vasárnap éjfélig tart a kijárási korlátozás a fővárosban. Hétfőtől ugyanazok az intézkedések lépnek életbe, mint május negyedikén vidéken. Eltörlik a kijárási korlátozást Budapesten, mert a napokban többen gyógyultak...
A kanadai Waterloo Egyetem és a Fokvárosi Egyetem kutatói öt pontban összefoglalják, hogy az éghajlatváltozás korszakában a globális gazdasági modell újragondolásának lehetőségeként nagyobb szükségünk van a társadalmi összefogásra, mint korábban bármikor.
Az elmúlt napokban Budapesten is sokkal többen gyógyultak meg, mint ahányan megbetegedtek, így az aktív fertőzöttek száma a fővárosban is csökkent. Erről Gulyás Gergely kancelláriaminiszter beszélt szombat délután.
Most a belföldön a legbiztonságosabb nyaralni, a balatoni szolgáltatók felkészültek, és bíznak abban, hogy a magyar vendégek hozzájárulnak a hazai turisztikai szektor megmentéséhez, és jól alakulhat az induló szezon - mondta Hoffmann...
Jövő hétfőtől az ország újabb területei lépnek át a védekezés enyhítésének nulladik fázisából az egyes fázisba, amely további lazításokat tesz lehetővé.