Van amerikai pénz a Mindenki Magyarországa Mozgalom által az elbocsátott kölcseys tanároknak felajánlott fejenként egymillió forintban. Erről Márki-Zay Péter, az ellenzék volt miniszterelnök-jelöltje beszélt az ATV Egyenes beszéd című műsorában.
Naponta legalább öt óra alvás csökkentheti számos krónikus betegség kialakulásának kockázatát 50 év felett - derült ki egy hosszú távú, nagy léptékű új kutatásból, amelyről a Bbc közölt összefoglalót a honlapján.
Folytatódik a szépkorú Bagi Ferenc kálváriája a DK-s vezetésű hivatallal. Hiába fizetett a férfi az életjáradéki szerződés felbontásakor, a lakás nem került vissza a nevére, a 19 millióját pedig egyelőre bottal ütheti.
A Szentatya egy konferenciát is javasolt a tárgyalások után, amelyre az ukrán és orosz fél mellett az Egyesült Államok és az európai országok képviselői is hivatalosak lennének.
22 ezer forinttal, havi 196 ezerre nőhet az átlagnyugdíj januártól. Jelenleg több mint 500 ezer nyugdíjas részesül 100 ezer forint alatti havi ellátásban, ha bekövetkezik a 13 százalékos emelés, akkor 200 ezerrel csökkenhet ez a szám - nyilatkozta Farkas András nyugdíjszakértő az RTL-nek.
Az Adidas felbontotta a szponzori szerződést Kanye West Grammy-díjas amerikai rapperrel annak közelmúltban tett antiszemita kijelentései és más szélsőséges, gyűlölködő megnyilvánulásai miatt.
Napelemparkot adtak át a Hajdu Hajdúsági Ipari Zrt. téglási telephelyén kedden; a 180 millió forintos beruházás egy több mint 1,6 milliárd forintos fejlesztés részeként valósult meg, amelyhez a Nagyvállalati Beruházási Támogatási Program keretében összességében csaknem 780 millió forint támogatást nyújtott a kormány - közölte a Pénzügyminisztérium
Újabb energiatakarékossági intézkedéseket vezettek be a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE), az év végén és 2023 első hetében az épületek többségét bezárják - tette közzé tájékoztatóját a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága kedden.
Mérséklődik a pánik az irodapiacon, bár az üzemeltetési költségek átlagosan legalább húsz százalékkal emelkednek majd, a bérlők és a bérbeadók együtt dolgoznak az irodaházak energiafogyasztásának csökkentésén.
Nem tervezi a budapesti fürdők bezárását a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (Bgyh), energiaválság-forgatókönyvvel készülnek a télre és mindent megtesznek, hogy egyetlen fürdőt se kelljen bezárniuk a magas energiaárak miatt - írta a Turizmus.com online portál keddi cikkében.
Tudomásul kell venni, hogy az Európai Uniónak nincsenek első- és másodosztályú tagjai. Ezért nem szabad ellenségként vagy eretnekként kezelni azokat, akik jogosan tesznek fel kérdéseket a közösség működéséről.
Több mint 260 millió forintos fejlesztési forrásból épül kerékpárút Villány és Villánykövesd között a következő hónapokban - tájékoztatott a Baranya megyei önkormányzat.
Jelentősen csökkent a szlovén villamosenergia-fogyasztás szeptemberben az egy évvel korábbihoz képest, miután a múlt hónapban a legtöbb szlovén vállalat csökkentette termelését a dráguló energia miatt - közölte kedden a szlovén kormány makrogazdasági elemzésekkel és fejlesztésekkel foglalkozó hivatala (IMAD).
Hozzátette, hogy az ágazat extraprofitadója is a nehéz helyzetbe került háztartások támogatását segítené elő. Mint mondta, az általános fiskális segítségnyújtás nem lehetne ennyire hatékony, mert az növelné az inflációt és az energiaárakat, és gyengítené a gazdaságot.
2022. október 21-én exkluzív divatbemutató keretein belül mutatta be új színes termékpalettáját és környezetbarát ECO Stone termékcsomagját a Bácska-Logistik Kft.
A jelenlegi árakon számolva csaknem nettó tízmilliárd forinttal nő jövőre Debrecenben az önkormányzati intézmények, nonprofit szervezetek energiaszámlája, ezért a kiadások csökkentésére intézkedéscsomagot dolgoztak ki - jelentette be a város polgármestere csütörtökön sajtótájékoztatón.
A budapesti tőzsdén jegyzett Richter Gedeon Nyrt. törzskönyvezés iránti II-es típusú változtatási kérelmet nyújtott be az Európai Gyógyszerügynökséghez (EMA)a Ryeqo készítmény alkalmazása érdekében az endometriózis kezelésére - jelentette be a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján a gyógyszercég.
Mintegy ezerhétszáz éves, római kori aranypénzre bukkantak a napokban Törökszentmiklós határában a szolnoki Damjanich János Múzeum régészei és önkéntesei- közölte Kovács Péter, a múzeum régésze kedden az MTI-vel.