A kedd reggeli szinthez képest az MNB délutáni ülése után erősödött, majd visszaesett, végül újból lendületet vett a magyar deviza. Mozgalmas napja volt ma a forintnak. Kedd reggel 414 körül járt a forint, majd Virág Barnabás MNB-alelnök sajtótájékoztatója alatt az euróval szemben 412-es szinthez közeledett. Ehhez képest délutánra a forint euróval
Jani egy fiatalító elixírt szerzett, ami garantáltan gyorsan hat, és akár 12 évet is lehet vele fiatalodni. A szérumból mindkét műsorvezető ivott, íme az eredmény!
Jövőre is a nemzetközi klasszikus és könnyűzenei színtér, valamint a magyar kulturális élet kiemelkedő előadóival várja a nézőket a Müpa, amely október 26-án kezdi a jegyek értékesítését.
A Nemzetközi Versenyhálózat (International Competition Network, ICN) irányító testületének nyilatkozata szerint a tisztességes és nyílt verseny fontos a gazdasági válság leküzdéséhez - közölte az MTI-vel kedden a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).
Szlovák tőkebefektetés segítségével terjeszkedhet külföldön a magyar alapítású Green Fox Academy - közölte az informatikai képzéseket szervező vállalkozás kedden az MTI-vel.
Hiába reménykedett, kereste, már csak holtan találkozhatott szeretett bátyjával, Kabai Lóránt költővel a testvére, Csaba. A Blikk tegnap írt arról, hogy a fiatalember a testvére eltűnése után plakátokat kiragasztva kérte az emberek segítségét a VII. kerületben. Már késő volt...
Románia államháztartási hiánya elérte a bruttó hazai termék (GDP) 3,04 százalékát a harmadik negyedév végén - közölte kedden a román pénzügyminisztérium.
Mit lehet csinálni akkor, ha úgy érezzük, hogy elkapkodtuk a nyugdíjigényünket és inkább meggondolnánk magunkat és visszacsinálnánk az egészet? Van lehetőség egy ilyen döntés megváltoztatására és módosítására? Mi lenne ha inkább egy évvel később mennék nyugdíjba, több nyugdíjat kapnék akkor? Az adó.hu szakmai blogjának elemzéséből minden nyugdíjas
A hírekben szinte másról sincsen szó, csak az energiaválságról. Arról azonban kevesebb szó esik, hogy milyen – közel sem magától értetődő – praktikákkal védekezhetünk az elszálló rezsiárak, különösen a fűtésköltségek ellen. Ezzel kapcsolatban hoztunk most néhány tippet.
10 millió forintnyi szabadfelhasználású hitellel 1,4 millió forint profitra lehet szert tenni, ha után állampapírba teszi valaki a pénzt - ezt számolta ki a Bankmonitor.
A napjainkban is használatos gyógynövények között Európában igen elterjedt a hárs nemzetség. Több fajtája is fellelhető főként Közép- és Dél Európában. Ennek egyik oka virágzásakor szinte bódító illata, és hogy jól tűri a meleget, viszont vízigényes, nem szereti a száraz talajt.
Anticiklon határozza meg egyre inkább időjárásunkat, így lényegi változás nem várható a következő bő egy hétben. Azonban a hajnali órákban köd, illetve rétegfelhőzet képződik, így emiatt a látási viszonyok átmenetileg rosszabbak lehetnek.
A jegybank 25 millió forint bírságot szabott ki a Duna Takarék Bank Zrt-re a csalásmegelőzési rendszer az informatika és más területeken feltárt problémák miatt – közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB). A közleményben kiemelték, hogy a feltárt hibák nem érintik a bank megbízható működését. Az MNB a csalásgyanús esetek nyomon
Pár évtizede még biztosan utópisztikus gondolatnak hittük volna, hogy egy mesterséges intelligencia-alapú elemzés segíthet az embereknek az egészségtudatos életmód kialakításában. Ma már azonban nem annyira meglepő, hogy az orvostudomány a mesterséges intelligenciát (MI) hívja segítségül. Olyannyira nem, hogy a hazai magánegészségügyben egyedülálló
Nem véletlen, hogy hat héttel uralkodása után Károly király még mindig nem adta meg Harry herceg és Meghan Markle gyermekeinek, Archie-nak és Lilibetnek a királyi címeket, de a sussexi herceg és hercegné címei veszélyben lehetnek.
Ugyanezen a napon, október 26-án, az 1997-es Európa Nagydíj (Jerez) 48. körében Jacques Villeneuve kevesebb mint egy másodperccel volt lemaradva Michael Schumacher mögött. Megpróbálta megelőzni Schumachert az éles, jobbra ívelő Dry Sac kanyarban. A belső kamerás felvételeken látható volt, hogy a német Villeneuve felé mozdította a kormányt. A nemzet
A Big Picture konferencia előtt számos kisinterjút készítettünk, amelyek először a Márkamonitor magazin októberi számában jelentek meg, most pedig online is közöljük őket. Mai (kis)interjúalanyunk Kolosi Péter vezérigazgató-helyettes, programigazgató, Rtl Magyarország. Téged mindenki televíziósnak ismer, de eredetileg jogot tanultál. Felmerült b
Szinte mindenhol kétszámjegyű emelkedés után 560 ezertől 1,2 millió forintig ível a használt téglalakások átlagos négyzetméterára Budapesten, ami az egy évvel ezelőttihez képest majdnem húsz százalékos drágulást jelent. A paneleknél még ennél is nagyobb az áremelkedés mértéke. Az Otthon Centrum legfrissebb körképe a fővárosi ingatlanárakról.
Egy seattle-i gasztroenterológus három olyan élelmiszertípusra hívja fel a figyelmet, amelyekről ismert, hogy egészségtelen bélmikrobiomot hoznak létre, és amelyek mindegyike komoly egészségügyi problémákkal áll összefüggésben.
A Toyota mintegy negyed évszázaddal ezelőtt, a világ első öntöltő hibrid elektromos autójának bemutatásával indította útjára a mára az egész ipart átformáló elektromos forradalmat. Az évszázad legkomolyabb átalakulása ma is zajlik az autóiparban, a Toyota pedig ismét nagy előzésre készül.
Akár 18 milliárd euró támogatást is kaphat jövőre Ukrajna az Európai Unió tagállamaitól, annak függvényében, hogy mennyi ideig tart a háború. Erről Ursula Von Der Leyen beszélt az Ukrajna újjáépítéséről szóló nemzetközi konferencián. Az Európai Bizottság elnöke szerint azonban minden juttatás befektetést jelent a demokratikus értékekbe.
Kizárással fenyegetés, trükközés a szabadedzésen, oda-vissza feltartás, botrány, majd rögtönzött buli, végül dühös vádaskodás. Zanzásítva ez is lehetne 1997. október 26-ának F1-es vonatkozású sztorija, de azért kár lenne ilyen röviden elintézni a történteket. 25 évvel ezelőtt, ezen a napon Michael Schumacher sokak szemében alighanem egy életre megb
A legjobb gimnáziumok végzőseinek egyharmada külföldön tanul tovább, derül ki az Eduline felméréséből. Az előző tanévben már több mint 16-ezer magyar hallgató járt külföldi egyetemre. A Milestone Intézet társalapítója szerint a brexit óta a legtöbb magyar középiskolás Hollandiába vagy Amerikába jelentkezik továbbtanulni.
Magyarországon az egy főre jutó átlagos vásárlóerő közel 15 százalékos növekedéssel 8.751 euróra emelkedett, ami az európai átlag közel 54 százalékának felel meg. Ezzel idén is a 30. helyen állunk az európai összehasonlításban.
Ahogy a régi vicc mondja, abból élünk, hogy zárva tartunk. Soha nem volt ennyire aktuális az effajta fanyar humor, mint manapság. Patinás éttermek adtak hírt a bezárásról, például Sopronban, a nyugati határszélen is – jóllehet, némelyik optimistán kiírja a netre, hogy átmenetileg szüneteltetik a tevékenységüket. A válság egyes ágazatokat sújtó hatá
A gyerekek és a felnőttek körében is egyre többen küzdenek felső légúti panaszokkal. A szakértők szerint ennek az lehet az egyik oka, hogy már nincs kötelező maszkviselés. A híradónknak nyilatkozó orvosok arra számítanak, hogy idén erőteljesebb lehet az influenza szezon, ezért azt javasolják, hogy aki tudja, oltassa be magát influenza ellen.
A Ups bejelentette, hogy 2022 harmadik negyedévében 24,2 milliárd dollár konszolidált bevételt ért el, ami 4,2 százalékos növekedést jelent 2021 harmadik negyedévéhez képest. A konszolidált üzemi eredmény 3,1 milliárd dollár volt, ami 7,5 százalékos emelkedés az előző év azonos időszakához hasonlítva, kiigazított alapon pedig 6,0 százalékos növeked