A Hajdú D. András fényképe után világhírűvé vált Glib 13 éves, és azt mondja: nem akarja, hogy a fotó alapján bárki is azt higgye, Oroszországot támogatja.
Novemberben a vártnál jobban alakult az ifo gazdaságkutató intézet német üzleti hangulatindexe elsősorban a kilátások javulásának köszönhetően, mert az aktuális helyzet megítélése közel két éve a legrosszabbnak bizonyult a gazdasági szereplők körében.
A program négy éve tart, közel 500 településen, nagyjából 43 ezer ember vizsgálatát végezték el. Idén 11 megyében 57 településen 77 szűrési napon át járták...
A korábbinál bizonytalanabb gazdasági környezet csökkentette a vevők számát, de az állami támogatásokkal kalkuláló vásárlók még mindig nagyobb arányban érdeklődnek nagyobb ingatlanok iránt.
A héten egy sor behatás éri a forintpiacot, de inkább a rossz irányba, ma három-öt forinttal drágább az euró, mint tegnap. A fő gond most is az EU-s pénzek sorsa. A BUX is alulteljesítő, az OTP és a Mol húzzák le. Száguld a Tesla, miután igazi nagyágyúk javítottak a megítélésén a sok esés után.
A 20 éves Ghanim Al Muftah egy ritka, 100 000 gyermekből 1-et érintő, genetikai betegséggel született, aminek következtében hiányzik a teste alsó része. A fiatal YouTuber ettől függetlenül megmászta a Közel-Kelet egyik legmagasabb hegyét, politikát tanul Loughborough-ban, mert diplomata szeretne lenni, és sikerült neki ezen felül, amit nem sok embe
Legalábbis ezt nyilatkozta a Baidu alelnöke a negyedéves eredmények közzétételekor. A vezető szerint az amerikai zárlat akár még jót is tehet a hazai iparágnak.
Bécs gyerekkorom óta a kedvenc városom. Dédnagyanyám élt itt valaha, és történeteiből egy csudavárost képzeltem el. Ültem a kis sámlin, hallgattam őt, miközben szemem előtt megelevenedett a Votivkirche, a legismertebb templom környéke, a híres utcák, a Feldgasse meg a Kapistrangasse, ahol a dédiék laktak, a lovasok a Praterben, és szinte hallottam
A fizikai függés A fizikai függés abból adódik, hogy a szervezete alkalmazkodott a nikotinhoz, aminek következtében szervezete törekszik helyreállítani a megszokott...
Cikksorozatunk előző részében ismertettük, hogy mit tekinthetünk kedvezményezett ingó értékesítésnek az szja-törvény rendszerén belül, mi minősül a magánszemély adóköteles bevételének, illetve mi mindent vehet figyelembe bevételcsökkentő tételként. Jelen írásban az ingóságok értékesítésének speciális formáit, speciális ingóságok értékesítésének sza
Magyarország energiaellátása jelentős mértékben függ a behozataltól, ezért a következő évek legfontosabb feladata az energiaszuverenitás feltételeinek megteremtése lesz - mondta az Országgyűlés gazdasági bizottsága előtt csütörtökön az energiaügyi miniszterjelölt.
Nemcsak a számítógépen, de a mobiltelefonon is szükséges védekeznünk az adatlopás, a hackerek vagy a nemkívánt tartalmak megjelenése ellen. Egy friss kutatás rávilágított, hogy bár a többség fontosnak tartja az adatbiztonságot, a válaszadók jóval kisebb hányada használ bármiféle adatvédelmi megoldást.
Az amerikai családok egyik legnagyobb, karácsony előtti ünnepét, a Hálaadást tartják csütörtökön az Egyesült Államokban, a szakértők szerint az ünnepi költségek mintegy ötödével növekedtek az elmúlt évben.
Szigorúbb adóellenőrzésekre számítanak 2023-ban a hazai vállalatok, a legkockázatosabb területnek a transzferárazást tartják – mutat rá az EY Adókonferencia több mint 250 résztvevője körében készített felmérés.
A 2022-es katari labdarúgó világbajnokságon tapasztalható szállásproblémák kapcsán a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) felhívja a szálláshely-szolgáltató vállalkozások és magánszemélyek figyelmét a sportszerű magatartásra. A GVH információi szerint ugyanis egyes szálláshelyszolgáltatók árrögzítésre utaló egyeztetéseket folytatnak a jövő évi budapesti
A magyarországi IKEA áruház máris meghirdette a nagy 2022-es karácsonyi fenyőfaakcióját, melynek keretén belül 8990 forintért juthatnak hozzá a szemfüles vásárlók a karácsonyi ünnep nélkülözhetetlen kellékéhez. A svéd bútoráruházban december 1, csütörtöktől lesznek kaphatóak a fenyőfák, amelyekért szó szerint kígyóztak a sorok tavaly.
Több név is kering a sajtóban, aki élénken érdeklődik a Manchester United iránt. Nem lesz olcsó, a klub 4,6 milliárd dollárt ér, de ennél jóval többet kell majd fizetni érte.