Nyáron hajlamosak vagyunk jobban “figyelni” a szobanövények vízellátására is. Ez abban nyilvánul meg általában, hogy nagyobb mennyiséget zúdítunk rájuk, esetleg gyakrabban is - viszont könnyű túlzásba vinni az öntözést, ami miatt a túl sok vízre érzékeny növények el is pusztulhatnak. Hogyan akadályozhatjuk ezt meg?
3 x 3 méteres árnyékfelületével a Marbella Plus napernyő már nemcsak kis, hanem nagyobb kertekben is tekintélyes szeletet tud kihasítani a tűző nap rabságából. A Jardinico cég minőségi napernyői közül nem véletlenül lett ez az egyik legkedveltebb darab. Felszereltségével, szépségével és kivételes funkcióival azonnal megnyerte a nemzetközi közönsége
Az Európai Bizottság jóváhagyta a klímasemleges gazdaságra való átállás előmozdítása érdekében a stratégiai ágazatok beruházásainak felgyorsítására irányuló, 2,36 milliárd euró (mintegy 880 milliárd forint) összegű magyar programot - tájékoztatott a brüsszeli testület pénteken.
Lezárult a "Kapj rá!" halfogyasztást ösztönző kampány, amelynek hatására legalább 20 százalékkal nőtt a halak és haltermékek iránti fogyasztói kereslet az országban 2015-höz képest - közölte az Agrármarketing Centrum pénteken az MTI-vel.
Az idén 100 éves dr. Körmendi István 1950-ben szerezte orvosi diplomáját, 33 évig körzeti háziorvosként dolgozott, nyugdíjazását követően, jelenleg is háziorvosként praktizál. Azt mondja, régóta problémát jelent a háziorvoshiány, a betöltetlen praxisok növekvő száma. Fontos lenne a fiatalok ösztönzése, illetve vissza kellene szerezni a szakma tekin
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
A Nógrád megyei Bér mellett tartanak hiphop-, techno- és hagyományőrző fesztivált is, de a legnagyobb vihart a polgármester hoteljénél rendezett offroad rendezvények kavarják. A falu vezetője szerint ezek Bér és a környék javát szolgálják.
A mai világban szerencsére egyre többen foglalkozunk azzal, mi viszünk be a szervezetünkbe, azonban ez gyakran továbbra is csak az élelmiszerekre vonatkozik. Belegondoltál már valaha abba, hogy vajon mi történik a testeddel, ha véletlenül fogkrémet nyelsz le fogmosás közben? Nem véletlenül van ráírva a dobozára, hogy ne nyeld le, de most azt is elá
Az angyalföldi klub ezzel a gesztussal tiszteleg a Szőke Szikla emléke előtt, aki 2022. november 21-én, életének 82. évében hunyt el. A vasárnapi eseményen Nagy Miklós, a Vasas Fc sportigazgatója átad egy bekeretezett Vasas-mezt Bardi Gyöngyinek, Mészöly özvegyének és két fiának, ifjabb Mészöly Kálmánnak és Mészöly Gézának, ezután felnőtt játékos
A szombati nap csodás lehet, de csak ha tudunk valóban a jó dolgokra összpontosítani, és felülemelekedni azon, ha valaki feszültséget provokál. Napi horoszkóp.
A nyugati hadieszközök javíthatósága rendkívül alacsony, különösen a terepen, és a karbantartás nagyon erőforrásigényes – állapították meg orosz szakemberek.
A tragikus buszbaleset 2019. november 13-án történt Nyitragerencsér (Nitrianske Hrnčiarovce) község kataszterében. A karambolban a busz tizenkét utasa, köztük iskolából hazatérő öt tinédzser vesztette életét. Az áldozatok közül kilencen a magyarok által sűrűn lakott Kolon községből (Kolíňany) származtak. Az autóbusznak egy teherautó ütközött neki,
A legkedveltebb szériának az HBO Max The Last of Us című produkciója bizonyult, a második helyet a Sarolta királyné – Egy Bridgerton-történet szerezte meg, a bronzérem pedig az Éjjeli ügynök című thrillersorozatnak jutott. Közzétette a 2023-as év legnépszerűbb tévésorozatait összegző listáját a Magyar Filmadatbázis. Az első helyen az HBO Max poszta
Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (Efsa), az Európai Bizottság (Eb) és partnereik az Európai Unió (Eu) tagállamaiban elindítják a #PlantHealth4Life kampányt. A kampány célja, hogy a növényegészségügyre, és annak mindennapi életünkkel való kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A növények egészségéért össztársadalmi szinten is sokat tehetünk, mel
Az észak-koreai vezető pénteken fogadta azt a magas rangú kínai párt- és kormánydelegációt, amely Phenjanba látogatott, hogy megünnepelje a koreai háború lezárásának 70. évfordulóját.
A nyaraink egyre melegebbek és szárazabbak, amit sok régóta honos növény nehezen visel, viszont a mediterrán vidékekről érkezett kultúrák jól bírnak, sőt.
Az igazságügyi szakértő emlékeztetett: májusig csaknem 400 személyi sérüléssel járó baleset történt, amelynek oka az ittasság volt. Az orvosszakértő szerint egy pohár bor vagy sör még nem befolyásolja a közlekedési magatartást, ám ennek ellenére sem változtatna a szabályon.