Széles választék, visszafogott kereslet és minimális áremelkedés jellemezte az idén az első negyedévben az ingatlanpiacot – közölte az ingatlan.com szerdán az MTI-vel. Az ingatlanhirdetési portál a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) első negyedéves adatai és több mint 250 ezer lakáshirdetés alapján rámutatott, hogy az év első három hónapjában több
A magyar válogatott középpályás kezdőként kapott lehetőséget és 75 percet töltött a pályán a Szingapúrban rendezett, 4–3-as német győzelemmel végződő Liverpool – Bayern München felkészülési mérkőzésen.
Hozamcsökkenés mellett értékesített 6 hónapos diszkont kincstárjegyet szerdai aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). A heti rendszerességgel tartott 6 hónapos diszkontkincstárjegy-aukción az ÁKK 10 milliárd forintért vitt piacra állampapírt. Az elsődleges forgalmazók 27,9 milliárd forintnyi ajánlatából az ÁKK 10,0 milliárd forintot fogadot
Teljesen új köntösbe öltöztette a Hungária örök klasszikusát T. Danny: a Csókkirály újragondolt verziójában a népszerű magyar rapper múltjára is fény derül. A dalhoz készült videóklipben pedig az eredeti Csókkirály, Fenyő Miklós is szerepet kapott.
Magyarország tizennégy reformintézkedésre és tizennégy beruházás megvalósítására tehet javaslatot a Helyreállítási és Ellenállóképességi Terv újabb, önálló energetikai fejezetében - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) pénteken az MTI-vel.
Idén az aszús-fügés-mézes Spicces füge respektus nevű sütemény nyerte el a Magyarország tortája címet. A torta közel 400 cukrászdában, továbbá augusztus 19-én a Magyar Ízek Utcájában is fogyasztható lesz.
A mérgező munkahelyi környezet és a szexuális zaklatás vádja mellett a keresetben vallási és faji megkülönböztetés, hamis fogva tartás, a várható gazdasági előnyökbe való beavatkozás és más vádak is szerepelnek.
Közreadta az almatermeléssel kapcsolatos prognózisát a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács. Röviden úgy lehet összegezni, hogy a tavalyi katasztrofális év után ismét jó termés ígérkezik a hazai almaültetvényekben.
Ganxsta Zolee is Barbie-lázban ég! Az új film Margot Robbie és Ryan Gosling főszereplésével emberek milliót mozgatja meg, és veszik a jegyeket a moziba, sőt a legtöbben rózsaszínbe is öltöznek. Most a rapper a Facebook-oldalán mutatta meg, hogy ő, milyen lenne Barbie világban.
Kijev nem kommentálta a hírt, azt azonban megerősítette, hogy a háború tavalyi kirobbanása óta több mint 215 ezer orosz halt meg. Ezt az adatot azonban még Kijev legfőbb támogatója, az Egyesült Államok is cáfolja.
A nigériai fővárosban kedden lezuhant egy kisrepülőgép: szinte zuhanórepülésben tarolta le az utcát majd ki is gyulladt, az utasainak azonban csodával határos módon nem esett bántódása – írja az RTL.
Súlyos fertőzés terjed több országban, a Salmonella Senftenberg elnevezésű kórokozó életveszélyes ételmérgezést okoz. Úgy vélik, terjedése a koktélparadicsomhoz köthető.
A Kisbolygó ötödik adásában Nagy Réka arról beszélgetett Orbán Miklós MI-kutatóval, hogy a mesterséges intelligencia milyen segítséget tud nyújtani a fenntarthatóságban.
Júliusban országosan 6107 lakóingatlan-adásvétel történt, amely éves összevetésben 32 százalékos, az előző hónaphoz képest pedig 15 százalékos visszaesést mutat – közölte a saját adatain alapuló tranzakciószám becslését a Duna House szerdán az MTI-vel.
A beszámoló szerint Erdogan a beszélgetés során rámutatott: a legnagyobb kárt a gabonára szoruló, alacsony jövedelemmel rendelkező országok szenvedik el.
Recep Tayyip Erdogan török elnök telefonon közölte Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, hogy a fekete-tengeri gabonafolyosó hosszú időn át tartó leállítása senkinek sem használ - tájékoztatott a török államfői hivatal kommunikációs igazgatósága.
Augusztus második felében már a legtöbb család - ahol 6 évesnél idősebbek a gyerekek - a szeptemberi iskolakezdésre készül, amelynek szerves része az iskolatáska beszerzése. Főleg az elsősöknél okoz némi fejtörést a szülőnek, hogy mégis, milyen táska lenne a legjobb a legkisebbeknek? A jó és rossz iskolatáska kérdéséről Dr. Farkas Judit ortopéd-tra
A nyári szünet kezdetén Nico Hülkenberg és Carlos Sainz jövője kapcsán indultak be a találgatások. Belgiumban lezárta a száguldó cirkusz a 2023-as szezon első felét, így négy hetes szünetet tartanak az újabb hajrá előtt. A gyárak két hétig üzemelhetnek és készülhetnek az év második felére, míg a maradék időszakban kötelezően be kell zárniuk. A nyár