Ha egy orosz társaság részvényesei be akarnak kebelezni egy egész vállalatot, vagy el akarják zavarni a külföldi befektetőket, immár törvényes lehetőségük van erre.
A már visszavonult ügyvédet még május 5-én érte a halál, de szűk családi körben temették el június 1-jén a Farkasréti temetőben – adta hírül most a Pesti Ügyvéd című lap.
A cég árazása a piac kedvezőbb ajánlatainak egyike lesz, de jelentős az eltérés a Lidl saját alkalmazásán, valamint a weboldalán keresztül indított töltések esetében.
A rákterápiában már használt, de a fogászatban teljesen újnak számító módszerrel harcolnak a fogágybetegséggel a Semmelweis Egyetem munkatársai. A korábbiakkal ellentétben nem a baktériumokat célozza a terápia, hanem a szervezet saját immunválaszára építve szüntetik meg a gyulladást.
Három fő része lesz az idei Planet Budapest 2023 fenntarthatósági expó és élményprogramnak, amely szeptember 27-én kezdődik a Hungexpo területén - közölte a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kommunikációs igazgatója hétfőn a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. Az esemény fővédnöke Áder János volt köztársasági elnök.
Ezen a héten végre a mozikban az év egyik legviccesebb vígjátékának ígérkező Bazi nagy görög lagzi 3! Szeretnéd az elsők között látni Nia Vardalos filmjét, mely 7 évvel az előző rész után érkezik? Akkor csatlakozz a Mafab.hu és a film hazai forgalmazója, a UIP-Duna közös játékához, hogy a Tiéd lehessen az 5 darab 2 főre szóló mozijegy a film premie
A pazarlásmentes missziót folytató Dalmadi Júlia élelmiszer-futurista vállalkozó mutatkozott be Áder János podcastjában, amely meghallgatható a cikkben.
Elon Musk a világ egyik legbefolyásosabb embere, pedig senki nem szavazott rá. Az elmúlt évtizedekben nagyon jól helyezkedett, és olyan iparágakba csusszant be, amik egyrészt jövedelmezőek, másrészt kritikusak az emberi fejlődés szempontjából. Egyúttal viszont egy szeszélyes, stresszes ember, aki depresszióval küzd, és saját maga találja ki, milyen
Véget ért az olcsó gyógyszerek kora, nemcsak a járulékos költségek drágultak meg, de az extraprofitadó még feljebb srófolta az árakat, az állam pedig egyre kevesebb medicinát támogat azzal, hogy nem hajlandó növelni a gyógyszerkasszát.
Leszállítottak egy férfit az American Airlines egyik járatáról, miután többször is arról panaszkodott, hogy egy utastársa túl sok csomagot tett az ülések felett lévő poggyásztárolóba. Az incidensről videó is készült, mely azóta nagy népszerűségre tett szert az interneten.
Magyarországon nagyon ritka, hogy rendőri felső vezető korrupciós ügybe kerüljön és lecsapjon rá az ügyészség. Olyan súlyú üggyel, amit nemrégiben nyilvánosságra hoztak az ügyészek, pedig szinte soha nem találkozni.
A második negyedéves gyorsjelentési szezon lezárultával kiderült, melyik amerikai tőzsdén jegyzett cég jelentette a legnagyobb profitot. A listán nagyrészt megszokott nevek vannak, viszont a második helyre bekerült a svájci UBS bank a Credit Suisse felvásárlása következtében.
Véget ért a Gabonatermesztők Országos Szövetsége, a Vetőmag Szövetség és Terméktanács, valamint az Agrárkamara őszi búza és őszi káposztarepce posztregisztrációs fajtakísérlete. Az objektív felmérés eredményeit összefoglaló kiadványokban tették közzé.
Lassan indul be a kereskedés a tőzsdéken a héten, hiszen az USA-ban ma a munka ünnepe miatt kereskedési szünnap lesz, így a globális kereskedési volumen várhatóan visszafogott lesz. Az ázsiai piacok emelkedtek ma, részben az ingatlanrészvények felpattanásának köszönhetően, miután a problémákkal küszködő Country Garden engedélyt kapott rá, hogy elha
Egyes források szerint a korrupcióba keveredett minisztériuma miatt kell mennie Olekszij Reznyikov ukrán védelmi miniszternek, más források szerint londoni nagykövet lehet az exminiszterből. A helyére Zelenszkij egy krími tatárt, Rusztem Umerovot javasolja, a kinevezéséről már a héten szavazhat az ukrán parlament.
Magyarország Nagy-Britannia és Bulgária mögött a harmadik helyen végzett az éremtáblázaton az isztambuli utánpótlás kick-box Európa-bajnokságon, amelyen 38 ország több mint 1600 versenyzője indult.
Életbe lépett Oroszországban az a jogszabály, amely a Kreml által barátságtalannak minősített államok vállalatainak a vagyonát lefoglalhatja és orosz kézbe adhatja.