Az Európai Bizottság elnöke bejelentette, hogy akár 137 milliárd eurónyi befagyasztott forrás felszabadítására tesznek majd javaslatokat a lengyel kormány törekvései miatt.
A Semmelweis Egyetem és a BioTechUSA-cégcsoport együtt küzd az evészavarok ellen: elindult az első magyarországi ingyenes önsegítő program családok részére.
A káposztafélék késő tavaszig jól tárolhatók, ennek ellenére vannak, akik áprilisban már szívesebben fogyasztanák a frissen szedett fejes és kelkáposztát vagy a karfiolt.
Az amerikai legfelsőbb bírósághoz fordult egy indianai katolikus házaspár, miután a hatóságok elszakították tőlük fiukat, méghozzá azért, mert Mary és Jeremy Cox a magát lányként azonosító fiúgyermeküket nem voltak hajlandók új, választott nevén szólítani és nőnemű névmásokat használni vele kapcsolatban.
Zsemle vagy zsömle? Mindegy, a lényeg, hogy császár legyen! Bár a mintázata miatt eggyel bonyolultabb elkészíteni, mint a sima vizes változatot, érdemes nekifutni, mert nagyon mutatós lesz a végeredmény - íme a tuti recept, és némi videós segítség!
A Gurulj be lassítva is! podcast legfrissebb adásában Berkesi Judit és Hajdú B. István az FTC csütörtökön záruló európai kupaszereplését boncolgatja. Nem sok esély volt a továbbjutásra.
Az áfabevételek már januárban elmaradtak nemhogy a céltól, de még a pocsék tavalyi évtől is. A bérekhez kapcsolódó költségvetési bevételek megugrottak – ám csak a tavaly év végére előre hozott fizetésemelések miatt. Az uniós programok jelentősen javították az egyenleget – ám csak mert eddig alig írtak ki pályázatokat. Az államadósság finanszírozásá
Gediminas Simkus, az Európai Központi Bank Kormányzótanácsának tagja jelezte annak lehetőségét, hogy az EKB már nyáron enyhíthet a monetáris szigoron, miután az euróövezeti infláció közelít a céltartományhoz. Simkus azonban továbbra is óvatos megközelítést támogatva, és azt állítja, hogy a korlátozó politikának fenn kell maradnia a robusztus béreme
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,18 pontos nyitás után emelkedett pénteken délelőtt. A BUX 11.30 órakor 66 356,93 ponton állt, ami a csütörtöki záróértékéhez képest 1,71,56 pontos, 0,26 százalékos emelkedés, a pénteki nyitásnál 171,38 ponttal magasabb. A részvénypiac forgalma délelőtt 2,6 milliárd forint volt, a vezető részvények az
Európa legnagyobb távközlési vállalata, a Deutsche Telekom AG árbevétele és korrigált adózott eredménye kisebb volt a tavalyi utolsó negyedévben az egy évvel korábbinál, de a korrigált működési teljesítménye (EBITDA AL) enyhe növekedést mutatott. A cég arról jelentett, hogy korrigált működési teljesítménye, azaz a kamatok, adófizetés és értékcsökk
Könyvelés, bérszámfejtés, adminisztráció és egyéb pénzügyek – egy vállalkozás életében számos tennivaló akad. A kockás füzet már a múlté, szükség van a folyamatok automatizálására, digitalizációjára, hiszen így rengeteg időt takaríthatunk meg. Egy jó szoftverrel és erős szakmai háttérrel sokkal kevesebb energiát fogunk felhasználni, amit így inkább
A Rába Járműipari Holding Nyrt. 13,2 százalékkal 72,9 milliárd forintra növelte árbevételét tavaly 2022-höz képest, míg adózott eredménye 27,4 százalékkal 1,2 milliárd forintra csökkent - közölte a győri székhelyű járműgyártó vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
i A cégalapító szolgáltatás segítségével minden szükséges ügyintézés online elvégezhető az MBH csoport BUPA platformjáról, a megújult szolgáltatásplatform azonban jóval több, mint a vállalkozás indításához szükséges funkciók gyűjteménye – közölte az MBH Bank . Az online platformon minden olyan funkció és kényelmi szolgáltatás egy helyen elérhető. A
Paul D'Amato, aki a Jégtörőkben Tim "Dr. Hook" McCracken szerepét alakította, 76 éves korában hunyt el, miután progresszív szupranukleáris bénulással küzdött.
Először beszélt a sajtó előtt Lewis Hamilton a hónap elején bejelentett ferraris szerződéséről, ami azóta is a Forma-1 legfőbb beszédtémáját szolgáltatja. A brit nagy kihívást lát abban, hogy visszajuttassa a maranellói csapatot a csúcsra.
Az Allianz lakásbiztosítási szokásokat vizsgáló kutatásában megkérdezettek több mint 85 százalékának van lakásbiztosítása. A felmérés alapján a döntő többség (85,7%) elsősorban amiatt köt lakásbiztosítást, hogy az ingatlanát és a benne lévő értékeket biztonságban tudja. A kitöltők csaknem 46 százaléka bérbe adja a lakását, ezért számukra kiemelt cé
Az elmúlt években a magyar kormány egyik legnépszerűbb önajnározó témája volt, hogy mennyi mindent tesznek a magyar mézért és a méhészekért. Aztán jött a hidegzuhany és az ukrán agrártermékek behozatali tilalma alól egyszer csak kikerült a méz.
Az illatoknak varázslatos tulajdonságai vannak, de talán túlzás lenne azt állítani, hogy a feromonos parfümök illatfelhőjétől idegenek beléd szerethetnek. Vagy még sem? Cikkünkből kiderül!