2024-ben összesen 6 372 lakástűz keletkezett, 81-el kevesebb, mint 2023-ban. Az év folyamán 113 ezer négyzetméternyi épített terület égett le, 2 ezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban - olvasható a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság mai közleményében.
Már több mint félmillióan látták Herendi Gábor romantikus vígjátékát, a Futni mentem című filmet – közölte a gyártó-forgalmazó, a Vertigo Média az Mti-vel. A filmet november 21-i bemutatója óta 500.248 néző tekintette meg – tájékoztattak. Hozzáfűzték, hogy a hétvégén 53.636 néző látta az alkotást, amely így bemutatása nyolcadik hétvégéjén ismét a
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
A klímagázokról szóló 2024. évi Lxxxvii. törvényben foglalt módosítások hatálybalépésével megváltozik az energiahatékonysági kötelezettségi rendszer. Az energiahatékonyságról szóló törvény módosításai az Ekr kötelezettjei számára megemelik a végső felhasználók körében elérendő megtakarítás mértékét, érintik az energetikai auditra kötelezettek körét
A Fidesz sikeresen mozgósított a dombóvári időközi országgyűlési választáson, és országos jelentőségű sikerként ünneplik jelöltjük győzelmét. A Mi Hazánk és a DK bebizonyította, hogy számolni kell velük 2026-ban. A Tisza Párt nem indult el a választáson, Magyar Péter minden egyes otthon maradónak örülhetett.
Tavaly az év utolsó hónapjában is kitartott az ingatlanpiac lendülete, decemberben 10 231 lakóingatlan cserélt gazdát, ami az előző hónaphoz képest 9 százalékkal alacsonyabb érték, ám majdnem 31 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál – közölte a Duna House hétfőn az MTI-vel.
Az üvegházhatású gázoknak a gazdasági tevékenységből és háztartásoktól származó kibocsátása 3,4 milliárd tonna szén-dioxid-egyenértéket tett ki tavalyelőtt, ami 7 százalékos csökkenést jelent az előző évhez, és 18 százalékos visszaesést 2013-hoz képest - olvasható az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat hétfőn közzétett jelentésében.
A Fidesz sikeresen mozgósított a dombóvári időközi országgyűlési választáson, és országos jelentőségű sikerként ünneplik jelöltjük győzelmét. A Mi Hazánk és a DK bebizonyította, hogy számolni kell velük 2026-ban. A Tisza Párt nem indult el a választáson, Magyar Péter minden egyes otthon maradónak örülhetett.
Magyar Péter azt állítja: a kormány a Tisza Párt nyomására a zöldségek és gyümölcsök áfakulcsának csökkentését tervezi. Megkérdeztük az Agrárminisztériumot, mutatjuk a választ.
A következő 36 óra során egyre inkább ez az anticiklon határozza meg a Kárpát-medence időjárását, emiatt éjszakára már a legtöbb helyen kiderül az ég, nyugalomba jut a légkör, és hajnalra erősen lehűl a levegő.
A hazai turizmus új rekordéve volt a tavalyi, soha ennyien nem utaztak Magyarországra külföldről, soha nem pihent ennyi hazai vendég az országhatáron belül és soha nem keletkezett ennyi bevétel a szálláshelyeken - mondta Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) elnöke a turizmus 2024. évi előzetes eredményeit értékelő sajtótájékoztatón
Csaknem 47 tonna kokaint foglaltak le a francia kábítószerellenes szolgálatok 2024 első tizenegy hónapjában, kétszer annyit, mint 2023-ban - jelentette be hétfőn Bruno Retailleau belügyminiszter. A kereskedők számára a kokainkereskedelem rendkívül nyereséges: egy kiló kokain nagykereskedelmi árához képest akár több, mint tízszereséért is történhet
Jelentősen csökkent tavaly a meghirdetett új pénzügyi munkahelyek száma a londoni Cityben, mivel a pénzügyi szolgáltató cégek a nehéz gazdasági körülmények közepette költségcsökkentésekbe kezdtek - áll az egyik vezető globális pénzügyi munkaerőpiaci adatszolgáltató és tanácsadó cég hétfőn Londonban ismertetett friss felmérésében.
Idén január 17-20. között immár 22. alkalommal kerül sor az Országos Sasszinkronra, a hazánkban telelő ragadozómadarak éves számlálására. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a nemzetipark-igazgatóságokkal és civil szervezetekkel együttműködve végzi a felmérést. A munkában olyan szakemberek vonnak be, akik képesek a repülő madarak
A minisztérium MTI-nek eljuttatott közleménye szerint a tárcavezető bejelentette, hogy az elektromos motorok egyik legfontosabb alapegységének gyártása terén piacvezető Xinzhi úgy döntött, hogy hazánkban építi fel a következő üzemét. Tájékoztatása szerint az ötvenmilliárd forint értékű beruházás majdnem kilencszáz új munkahelyet hoz létre Hatvanba
Az Egis Gyógyszergyár Zrt. bejelentette, hogy a Gazdasági Versenyhivatal hatósági bizonyítványának birtokában megvásárolta a Teva Gyógyszergyár Zrt. Magyarország egyik közismert, bőrön alkalmazható helyi hatású termékcsaládját, annak érdekében, hogy erősítse pozícióját a magyarországi vény nélkül kapható termékek piacán.
Múlt hétre már csak két rész maradt a Házasság első látásra című műsorból, de azzal a két résszel taroltak is. Mondjuk ez igazából papírformának számított, inkább az volt a nagy kérdés, hogy megállja-e a helyét a Pokoli rokonok a nézettségi versenyben. A korábbi héthez hasonlóan január 6. és 12. között is meglehetősen szoros volt a
A Honor egyedülálló kezdeményezést indított Európa-szerte – egy idősek által működtetett, költségvetési tippeket adó forródrótot –, amely összekapcsolja a fiatalokat a takarékossághoz jól értő nyugdíjasokkal. A Magyarországon sajnos nem elérhető szolgáltatást egy ettől függetlenül érdekes új kutatás nyomán hozták létre, amelyből kiderült, hogy a f