Ez a napi műveltségi kvíz tökéletes kihívás, ha szeretnéd letesztelni, mennyit tudsz a világról. A hat helyes válasz már igazi bravúr, amit nem sokan érnek el. Készen állsz, hogy bebizonyítsd, mennyire vagy tájékozott?
Az őszi meleg napok után hirtelen lehűlés jön: a hétvégén hidegfront érkezik Magyarországra, amely vasárnapra már hajnali fagyokat hozhat. A HungarMet előrejelzése szerint a szél megerősödik, és az ország több pontján érezhetően beköszönt az igazi ősz.
A Tisza terveivel jobban járnának a szegényebb nyugdíjasok, a 14. havi nyugdíjnak viszont óriási politikai húzóereje van. A baj az, hogy a nyugdíjrendszer 2035-re már így is fenntarthatatlanná válik, pedig az unióban nálunk költik a legkevesebbet nyugdíjakra.
Idén ünnepli fennállásának tizennyolcadik évfordulóját az Oszkár Telekocsi, Magyarország egyik legnépszerűbb autómegosztó szolgáltatása. A cég a nagykorúvá válása alkalmából országos pályázatot hirdet általános iskolai osztályok számára, melynek keretében a kiválasztott osztályok költségmentesen juthatnak el a budapesti Csodák Palotájába. A progra
Az Árulók - Gyilkosság a kastélyban 4. évadának egyik győztese Torghelle Sándor lett. Sanyi a műsor során kimagasló megérzéseivel vált ismertté. Ártatlanként rendszeresen Árulókra szavazott a kerekasztalok során, így már-már talentumként kezelték a társai. Ismerd meg a focistát!
November 7-15. között rendezik meg a 23. MittelCinemaFestet, ahol 11 díjnyertes kortárs olasz filmet vetítenek Budapesten, eredeti nyelven, magyar felirattal. A fesztivált Mario Martone Cannes-ban debütált Odakint című filmje nyitja, mely egy börtönben újjászülető írónő történetét meséli el.
Ahogy anyává válunk, életünk egyszerre válik csodálatosan teljessé és időnként kimerítően zsúfolttá. Az anyaság a világ egyik leggyönyörűbb ajándéka, de vele együtt jár az állandó rohanás és az a véget nem érő érzés, hogy sosincs elegendő időnk magunkra.
A Magyar Posta a tervezett határidőre, vagyis október 15-re kézbesítette a nyugdíjas utalványokat a több mint 2,3 millió jogosult részére. Aki nem vette át még az élelmiszer-utalványt, sietnie kell. Mutatjuk, mit tegyen, aki sérült utalványt kapott. A nyugdíj témakörben minden friss információt megosztunk a Mosthir.hu oldalain. A Központi Statiszti
Budapesten találkozott Jászai Gellért, a 4iG Nyrt. elnöke, és Kam Ghaffarian, az Axiom Space társalapítója. A megbeszélésen a felek űripari és potenciális energetikai együttműködésekről egyeztettek - derül ki Jászai Gellért LinkedIn-posztjából.
Ahogy rövidülnek a nappalok és csökken a fényerő, a szobai kaktuszok életmódja is megváltozik. A nyári növekedési időszak után lassan pihenőre térnek, és ezzel együtt a vízigényük is minimálisra csökken.
A balatoni nyaralót is jó kezekbe helyezte a botrány kirobbanása után Somlai Bálint. Mi történt? Egy több mint 700 négyzetméteres balatoni nyaralótól is megvált Matolcsy Ádám barátja, Somlai Bálint néhány nappal az Állami Számvevőszék (ÁSZ) MNB-alapítványáról szóló kritikus jelentésének publikálása után. Az anyjának ajándékozta, de ezzel együtt hol
A Kobe Egyetem kutatói felfedezték, hogy az orchideák magjainak csírázásához olyan gombapartnerre van szükségük, melyek általában rothadó faanyagon élnek.
Súlyos baleset történt a Közép-Európa Rally első szakaszán, ahol a Junior WRC finn futamát nyerő ír Eamonn Kelly és navigátora, Conor Mohan esett Rally3-as Fordjával.
Egy balatonboglári étteremben kért segítséget néma jelzéssel egy bántalmazott nő – a pincér felismerte a helyzetet, és gyorsan értesítette a rendőröket, akik elfogták a férfit.
Friedrich Merz a Bundestagban egységes európai tőzsde létrehozását és a tőkepiaci unió felgyorsítását sürgette, hogy az európai vállalatok könnyebben és gyorsabban juthassanak forráshoz - írta meg a Financial Times.
A Debrecen-Nagykereki vasútvonal fejlesztése modernizációt jelent, amely biztosítja a kistelepülések elérhetőségét, miközben új gyorsforgalmi összeköttetést teremt Debrecen és Nagyvárad között, valamint támogatja a repülőtér bővítését és csökkenti a környék zajterhelését – számolt be a Világgazdaság.
A dubaji csokis őrület mindenkivel megszerettette a pisztáciakrém ízét, de itt az ideje kipróbálni a zöld aranyat sós fogásokban is. Legyen szó tésztáról vagy húsételekről, ezek a receptötletek garantáltan új dimenzióba emelik az élményt.
A magyarországi ipari beruházások környezetvédelmi aggályai között terjedő összeesküvés-elméletek egyike, hogy a gyárépítések során kitermelt értékes termőföldet külföldre szállítják. De mi is történik valójában a beruházások területéről származó humuszréteggel? Nem az, amire sokan gondolnának - tudósított a Telex.
"Azért nem lesz értelme belenyúlni a rendszerbe, mert ott lesz a rögzített, dokumentált eredmény minden választókörzetben, lefotózva, aláírva" – mondta Magyar.