Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke Debrecenben zárta országjáró kampányát. Az elmúlt hetek eseményei után ott mondta el a választópolgároknak, hogy szerinte miért kiemelten fontos az április 12-ei országgyűlési választás. Az eseményt a helyszínen, valamint Magyar Péter Facebook-oldalán is nyomon lehetett követni.
A Liverpool FC fontos győzelmet aratott hazai pályán, miután 2-0-ra legyőzte a Fulham FC csapatát a Premier League-ben. A Vörösök ezzel megszakították rossz sorozatukat, és továbbra is őrzik a Bajnokok Ligája-indulást érő ötödik helyet.
Vasárnap Franciaország ellen játssza első meccsét a magyar női jégkorong-válogatott a budapesti divízió I/A-s világbajnokságon. A hatcsapatos torna első helyezettje jut fel a világleitbe. A HKB csatára az InfoRádióban azt mondta, az összes meccsen 60 percen át kell jól játszaniuk, mert nagyon jó, felkészült ellenfeleik lesznek, amelyek biztosan kih
Hogyan teremthetünk magunk köré békés és biztonságos világot a háborúk, válságok és széthúzás helyett? Erre mutat működő példát a roma énekes, a ceglédi gazda és a téglási vállalkozó a Tv2 A mi történetünk című dokumentumsorozatában.
Kedvező képet mutatnak az őszi vetések Erdélyben: a hideg éjszakák és a napos idő visszafogták a kártevőket, de a folyamatos megfigyelés továbbra is kulcsfontosságú a gazdák számára.
John McLaughlin, az egyetlen közvélemény-kutató, aki pontosan megjósolta Donald Trump 2024-es elnökválasztási győzelmét, Magyarországon is végzett felmérést. Eredménye élesen ellentmond a hazai intézetek adatainak.
A mentalista egy kapszulába zárta, hogy szerinte ki nyeri a 2026-os országgyűlési választást. A jóslatát a szavazás napján, délelőtt 11 órakor fedi fel a közösségi oldalain.
A neurodivergencia felnőtteknél sokszor láthatatlan: kívülről nézve siker, belülről folyamatos kompenzálás. A kérdés nem az, hogy probléma-e a neurodiverzitás, hanem hogy tudunk-e úgy szervezni családi életet, munkahelyet, közösséget, hogy különleges társaink ne sérüljenek, hanem jól tudjanak működni.
Az olasz rendőrség nyomozást indított a Transzalpi Kőolajvezeték (TAL) egyik távvezeték-oszlopának megrongálása miatt. Az eset márciusban átmenetileg fennakadást okozott a működésében. Ezt a Terna hálózatüzemeltető és a TAL közölte, miután a német sajtóban esetleges szabotázsra utaló hírek jelentek meg - jelentette a Reuters.
A technológiai fejlődés jelentős előrelépést hozott: 2026-ra a mesterséges intelligencia alkalmazása világszerte elterjedtté vált, és egyre inkább képes komplex társadalmi és politikai jelenségek elemzésére is. AI és álasztási előrejelzések: modellek, narratívák és torzítások - a Mandiner esettanulmánya.
Már csak néhány óra van hátra a 2026-os országgyűlési választásokig. Az április 12-én reggel 6 órától este 19 óráig zajló szavazás minden bizonnyal az egyik legfontosabb lesz a rendszerváltás óta. Ennek kapcsán pedig Gáspár Evelin mondta el az elmúlt időszak tapasztalatait a közösségi oldalán.
Az XRP ismét a figyelem középpontjába került, miután stabilizálódni látszik az 1,30 dolláros szint körül. A befektetők és elemzők egyaránt azt találgatják: vajon egy komolyabb rali előszobájában állunk, vagy csupán átmeneti fellélegzésről van szó a piacon?
Magyar Péter a Fidesz egyik fellegvárában, Debrecenben tartotta kampányzáróját, ahol kemény elszámoltatást ígért a jelenlegi kormánypárti politikusokkal szemben. A TISZA Párt vezetője név szerint említette Szijjártó Pétert, és kilátásba helyezte az ügynökakták megnyitását.
Magyarországon már a számok is hazudnak: egyik felmérés szerint bukik a kormány, a másik szerint simán nyer. A közvélemény-kutatások így lassan nem tükröt tartanak, hanem alternatív valóságokat gyártanak – attól függően, ki rendelte meg őket
Egy új kutatás szerint a pingvinek segítségével kimutatták a PFAS „örök vegyi anyagok" jelenlétét a távoli óceánokban. Az eredmények azt bizonyítják, hogy a szennyezés globális, és még a legtisztábbnak hitt régiókat is eléri.
A miniszterelnök a Fidesz–KDNP budapesti kampányzáróján a béke megőrzését nevezte a választás legfőbb tétjének. Kijelentette, hogy nehéz, igazságtalan évek állnak előttünk, de a legfőbb célt elérik: Magyarország a béke szigete marad.