Az MNB reputációját helyre kell állítani, a rendőrségi ügyekben készen állunk arra, hogy segítsük az igazságszolgáltatás munkáját, és szeretnénk a feleslegessé vált ingatlanokat értékesíteni – summázta törekvéseit Varga Mihály jegybankelnök, aki a HVG-nek adta az első interjút.
Az Erste Csoport pozitív 2026. első negyedévi teljesítményről számolt be az Erste Bank Polska konszolidációját követő első pénzügyi jelentésében. Az Erste Bank Polska első konszolidációjával az Erste Csoport mérlegfőösszege 2026 első negyedévének végére 450,0 milliárd euróra emelkedett, részben a magasabb hitel- és betétállományoknak köszönhetően.
2 százalékon tartotta az irányadó kamatot az Európai Központi Bank (EKB) áprilisi kamatdöntésen. A döntés összhangban volt a várakozásokkal, de a bejelentést követő sajtótájékoztató üzenetei a jövőbeli monetáris pálya szempontjából mégis irányadók lehetnek: Christine Lagarde jegybankelnök a sajtótájékoztatón jelezte, hogy a testület már most is nap
Az utóbbi években egyre többen érzik úgy, hogy a társkeresés kimerítő, legyen szó online ismerkedésről vagy személyes randikról. Vajon mi okozza ezt a fáradtságot, és hogy lehet új erőre kapni?
Kiss László azt is kezdeményezi, hogy a pártok vonuljanak ki az önkormányzati politikából. Hosszabb távon pedig azt is elérné, hogy politikai pártok egyáltalán ne indulhassanak önkormányzati választásokon, a helyüket civil szervezetek vegyék át.
Erős első negyedéves számokat közölt a Meta, a Facebookot és az Instagramot tulajdonló technológiai óriás bevétele és profitja is jóval a várakozások felett alakult. A részvény azonban mégis nagy eséssel reagált a gyorsjelentésre, a befektetőket ugyanis egyre inkább az aggasztja, hogy a vállalat elképesztő tempóban égeti a pénzt a mesterséges intel
"A legeurópaibb kínai autó" – állítja a Leapmotor modelljeiről, köztük a D-osztályos C10-ről. A szlogen hivatkozási alapja, hogy a kínai autógyártóban tőkerészesedést szerzett Stellantis cégcsoport szerepet vállalt partnerének európai térhódításában. Azt már bajosabb megmondani, hogy a Leapmotor mennyire "európaias". Annyi azonban bizonyos, hogy a
Az állatvilág tele van hihetetlen rekordokkal, amikre elsőre alig lehet elhinni, hogy léteznek. Tudtad például, melyik állatnak van a legtöbb lába, vagy melyik a leggyorsabb a Földön? Teszteld, mennyire ismered a természet csodáit, és mennyire vagy képben az állatok „szuperképességeivel”! A kiemelt kép forrása: 123RF.
Megkezdődtek a szakmai egyeztetések az Országos Kereskedelmi Szövetség és a hamarosan felálló új kormány illetékes miniszterei között a kiskereskedelmet érintő egyes kiemelt problémákról annak érdekében, hogy a fogyasztás érdemben növekedhessen, és a hazai beszállítók helyzete is javuljon.
Többen randalírozni kezdtek, és a villanyoszlopokon lévő plakátokat is megrongálták. A letépett fideszes plakátokból pár tucat tüntető tüzet gyújtott, amelyet végül a rendőrök oltottak el.
A szolnoki közgyűlés Györfi Mihály polgármester javaslatára vonta vissza a KunlunChem elektrolitgyár építéséhez adott elvi támogatását. A döntést a beruházó hiányos tájékoztatásával és komoly lakossági aggodalmakkal indokolták.
A csökkenő motivációt sokan tévesen lustaságnak címkézik, miközben a testük már jelez. A tartós túlterheltség ugyanis hirtelen fizikai panaszokban, például állandó fejfájásban is megnyilvánulhat.
Az idén az első négy hónapban csaknem 12 százalékkal többen kötöttek utasbiztosítást, mint egy évvel korábban. A biztosítási átlagdíj egy év alatt 4 százalékkal 11 ezer forintra emelkedett, az átlagos napidíj pedig személyenként 7,6 százalékkal 896 forintra nőtt a január-áprilisi időszakban – közölte a Netrisk online biztosításközvetítő.
Egy piknik során is érdemes a részletekre odafigyelni. Legújabb gyűjtésünkben olyan tárgyakat mutatunk, amelyek felejthetetlenné teszik a szabadban eltöltött időt.
Ha az eper egy romantikus film lenne, a rebarbara az a karakter a filmben, aki mindent feldob. Szerencsére itt nem veszekednek, csak összeturmixoljuk őket. :)
Az első hónapokban a baba szó szerint megtanul látni – és ebben mi, szülők kulcsszerepet játszunk. De nem kell bonyolult fejlesztőeszközökre gondolni: a legegyszerűbb helyzetek a leghatékonyabbak.
Rendelkezési állományba vonul Óberling József rendőr ezredes, aki két évtizeden át vezette a Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Közlekedésrendészeti Főosztályát. Búcsúzik a „Közlekedésrendészet Iránytűje, akinek neve egyet jelent a modern magyar közlekedésrendészet kialakításával.