A Figyelő két nagyváros, Debrecen és Szeged nagyberuházásairól ír. A lapnak Kósa Lajos és Botka László polgármester is interjút adott. A Heti Válasz Kovács Ákos zenésszel közöl interjút.
Az új médiatörvény hatályba lépése óta idén már csaknem kétszer annyi magyar zenét sugároznak a rádiók, mint 2011-et megelőzően – derül ki az Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Rádiómonitorának adataiból, amelyről pénteken tájékoztatta a hatóság szóvivője az MTI-t.
A becslések szerint 16-20 millió forintos kár keletkezett a lakóházakban a múlt vasárnapi viharos szél és jégeső miatt Vaján - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei település polgármestere.
Szándékosan ütötte el haragosát, majd késsel megfenyegette egy huszonnyolc éves férfi Kazincbarcikán – tájékoztatta a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője pénteken az MTI-t.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), a Történelemtanárok Egylete (TTE) és a Magyartanárok Egyesülete (ME) közösen tiltakozott a Magyar Pedagógus Kar (MPK) tervezett létrehozása ellen pénteken a fővárosban. A PDSZ petíciót is eljuttatott magyar közjogi méltóságokhoz, követelve a tervezet visszavonását.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, a Történelemtanárok Egylete és a Magyartanárok Egyesülete közösen tiltakozott a Magyar Pedagógus Kar tervezett létrehozása ellen pénteken a fővárosban. A PDSZ petíciót is eljuttatott magyar közjogi méltóságokhoz, követelve a tervezet visszavonását.
Újabb négy évre Barsiné Pataky Etelkát választotta a Magyar Mérnöki Kamara elnökévé a szervezet tisztújító küldöttgyűlése – tájékoztatta a kamara pénteken az MTI-t.
Egy hónappal a 15 halálos áldozatot követelő texasi műtrágyagyár-robbanás után a hivatalos nyomozási eredmények szerint a tűz oka még mindig „meghatározhatatlan”.
Gyöngyös fideszes polgármestere szerint konkrét eredményekkel jár a hegyi-karabahi Susa örmény polgármesterével kötött partnervárosi szándéknyilatkozat. Faragó László ezt a térség ugyancsak fideszes országgyűlési képviselőjének bírálatára válaszul pénteken nyílt levélben fogalmazta meg, amelyben kioktatásnak minősítette és visszautasította Balázs József szavait.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), a Történelemtanárok Egylete (TTE) és a Magyartanárok Egyesülete (ME) közösen tiltakozott a Magyar Pedagógus Kar (MPK) tervezett létrehozása ellen pénteken a fővárosban. A PDSZ petíciót is eljuttatott magyar közjogi méltóságokhoz, követelve a tervezet visszavonását.
Érdemes határidőre, május 21. éjfélig beadni az adóbevallást, mert a késők mulasztási bírságot kaphatnak, és elveszítik a lehetőséget, hogy rendelkezzenek adójuk 1+1 százalékáról - figyelmeztet az adóhatóság.
Tagadta bűnösségét P. Tamás a Prisztás-gyilkosság pénteken megkezdődött büntetőperében, a Fővárosi Törvényszéken, állítása szerint semmi köze nincs a bűncselekményhez, egy általa teljesen ismeretlen ember megölésével vádolják.
Belföldön a Balaton a legkedveltebb turisztikai régió, a külföldi vendégek is ezt a térséget keresik fel leginkább Budapest után; az itt eltöltött vendégéjszakák száma 2,5 százalékkal nőtt tavaly - hangzott el a Magyar Turizmus Zrt. turisztikai vezérigazgató-helyettesének beszámolójában a Balaton Fejlesztési Tanács pénteki ülésén Balatonfüreden.
Az MSZP miskolci szervezete szerint Sebestyén László, a Fidesz miskolci elnöke alaptalanul vádaskodott pénteki sajtótájékoztatóján, ezért lemondásra szólítja fel a politikust - olvasható a szocialista párt MTI-hez eljuttatott pénteki közleményében.
Személyiségi jogi pert indít Papcsák Ferenc (Fidesz-KDNP) zuglói polgármester ellen Várnai László, a XIV. kerület LMP-s önkormányzati képviselője, miután "megdöbbenéssel" értesült arról, hogy a polgármester - autójának feltörése kapcsán - "sunyin hírbe" hozta őt. Várnai László nyílt levelét pénteken juttatta el az MTI-hez.
Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter és Ronald Pofalla német kancelláriaminiszter a két ország belpolitikai helyzetét tekintette át kétoldalú tárgyalásuk során, pénteken. A német tárcavezető Navracsics Tibor meghívására érkezett Budapestre – tájékoztatta a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium pénteken az MTI-t.
Megkezdte vádbeszédét az ügyész a romák elleni támadásokkal vádolt négy férfi büntetőperének pénteki tárgyalásán, a Budapest Környéki Törvényszéken, e szerint a gyilkosságsorozatot a vádlottak hideg fejjel gondolták ki és hajtották végre.
Pert nyert a bankja ellen egy devizahiteles első fokon: a Debreceni Törvényszék pénteki ítélete szerint a pénzintézet "elhallgatta" a kamat egy részét, önkényesen és kontroll nélkül módosította a szerződést, valamint jogtalanul tett többletterheket az adósra - közölte a bíróság szóvivője.
Az MSZP elnöke szerint a trafikgate azt bizonyítja, hogy a Fidesz intézményesítette a korrupciót Magyarországon. Mesterházy Attila ezt a trafikpályázatok kapcsán mondta pénteken Szekszárdon.
Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter és Ronald Pofalla német kancelláriaminiszter a két ország belpolitikai helyzetét tekintette át kétoldalú tárgyalásuk során, pénteken. A német tárcavezető Navracsics Tibor meghívására érkezett Budapestre.
Harminchárom ember meghalt a dél-kínai heves esőzések, viharok következtében, tizenkettőt pedig eltűntként tartanak nyilván – jelentették pénteken a katasztrófaelhárítás pekingi központjából.
Az MSZP elnöke szerint a "trafikmutyi" azt bizonyítja, hogy a Fidesz intézményesítette a korrupciót Magyarországon. Mesterházy Attila ezt a trafikpályázatok kapcsán mondta pénteken Szekszárdon.
Becsületsértés gyanújával indított pert munkatársunk ellen Pusztaottlaka fideszes polgármestere. A parlamenti képviselőséggel is bajlódó Simonka György feljelentését a bíróság azonban "felminősítette", és rágalmazásként ügyészségi hatáskörbe utalta. A bírónő - amint végzéséből kiderült - semmit nem értett meg publicisztikánkból.
Politikai érdekből folyó koncepciós eljárásnak nevezte Portik Tamás az ellene a Prisztás-gyilkosság miatt indult pert a Fővárosi Törvényszéken. Két vádlott-társához hasonlóan nem tett vallomást a bíróságon, és tagadta bűnösségét is. Ugyanakkor a vállalkozó szerint a rendőrség nyomást próbált gyakorolni rá, amit a harmadrendű vádlott is megerősített: a nyomozók szerinte megmondták neki, minek kell…
Az egyetlen nyugat-európai magyar gimnázium alapításának évfordulóját ünneplik a hét végén a bajorországi Burg Kastlban, ahol 1958-tól 2006-ig működött a Magyar Gimnázium.
A heves zivatarok és felhőszakadások miatt az ország tíz megyéjének több térségére narancssárga, vagyis másodfokú riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat péntek este.
Pert nyert a bankja ellen egy devizahiteles első fokon: a Debreceni Törvényszék pénteki ítélete szerint a pénzintézet „elhallgatta” a kamat egy részét, önkényesen és kontroll nélkül módosította a szerződést, valamint jogtalanul tett többletterheket az adósra – közölte a bíróság szóvivője az MTI-vel.
Magyarország végrehajtja az unió által javasolt, de nem a megszorítások irányába mutató intézkedéseket. Az ellenzék és a szakma bírálja, a kormány a védelmébe veszi a hamarosan létrejövő Magyar Pedagógus Kart. Visszautasította a Külügyminisztérium, hogy az Európai Parlament elnöke antiszemitának nyilvánította Magyarországot. A nap legfontosabb hírei május 17-én.
Felborult egy vitorlás a Balatonon, a hajóról három férfit mentettek ki a vízimentők - közölte a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata Egyesület (VMSZ) szóvivője.
Benyújtotta a kormány az Országgyűlésnek a 2013-as költségvetésről szóló törvény módosításáról szóló javaslatot, amely a túlzotthiány-eljárás megszüntetése érdekében meghozott intézkedések egy részének végrehajtását tartalmazza.
A kormány reakciója a Human Rights Watch jelentésére nem meglepő, bevett taktika náluk, hogy a valódi kérdésekről elterelik a figyelmet – ezt Lydia Gall mondta az ATV Egyenes beszéd című műsorában.
A jogalkotás egyértelműen alárendelődik bizonyos gazdasági érdekeknek, ez a közbeszerzéseknél is látszik – erről Karácsony Gergely beszélt az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Az Együtt 2014-Párbeszéd Magyarországért választási szövetség vezetője szerint a választók egy év múlva „elzavarják” a kormányt, amelyet „csak a dohány érdekel”. Bajnai Gordon erről pénteki miskolci nagygyűlésén beszélt.
Mégis lesznek rendőrök az iskolákban a belügyminiszter szerint, bár az iskolaőrök kötelező alkalmazásáról korábban letett a kormány. A tanárok megfegyelmezését a Magyar Pedagógus Karra bízná a kormány, amely etikai eljárásokat indíthat majd a pedagógusok magánéletével kapcsolatban is.
Eladhatja tulajdonosa a TV2-t; egyes információk szerint a korábban az RTL Klub megvételével is próbálkozó Nyerges Zsolt is érdeklődik a kereskedelmi csatorna iránt. A hvg.hu úgy tudja, heteken belül eldőlhet a csatorna sorsa, a Media Hungary rendezvényen ugyanis közeledett egymáshoz a tévétársaság tulajdonosai és a Simicska Lajos-Nyerges Zsolt fémjelezte cégbirodalomhoz tartozó médiavállalkozás…
Egyre valószínűbb, hogy Deutsch Tamás lesz a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke. Információink szerint azért lehet befutó Orbán Viktornál, mert a miniszterelnök a jelenleg EP-képviselő Deutsch-ot megbízható belső pártembernek tartja. A hatóság élére azt követően javasol jelöltet a miniszterelnök az államfőnek, hogy a korábbi vezető, Szalai Annamária április 12-én meghalt.
Az Alkotmánybírósághoz (Ab) fordult az alapvető jogok biztosa, mert július elsejétől szüneteltetik a nyugdíjfolyósítást azoknak az embereknek, akik nyugdíj mellett a közszférában dolgoznak. Szabó Máté a rendelkezés megsemmisítését kéri.
Augusztusig az MSZP megállapodik az Együtt 2014-PM szövetséggel a választási programról, illetve a közös miniszterelnök-jelölt személyéről - mondta Mesterházy Attila, a szocialista párt elnök-frakcióvezetője a Die Welt című német konzervatív lapnak. Arra a kérdésre, hogy nem futnak-e ki az időből, a pártelnök azt válaszolta: "Ha rajtam múlott volna, már megállapodtunk volna", de Bajnai Gordon…
Állítólag megkérte élettársa, az egyebek között orrcsonttörést szenvedett "Terike" kezét Balogh József. A volt fideszes - ma már független - képviselő ügyében a Központi Nyomozó Főügyészség indított vizsgálatot, ám az eljárást a békülés ellenére sem lehet visszavonni.