Ma tartja első tavaszi ülését a parlament, Orbán Viktor felszólal napirend előtt „2017 teendőiről” címmel. Kérdés, hogy vajon beszél-e az olimpiáról, és arról, hogy beleáll-e a kormány is és vissza kell-e vonni a 2024-es pályázatot.
Akár perekkel is számolhatnak a hollywoodi filmstúdiók a női rendezők diszkriminációja miatt, a Foglakoztatási Esélyegyenlőség Bizottsága (EEOC) ugyanis nem hagyja annyiban, hogy tavaly csupán a kasszasikerek 7 százalékának volt női rendezője.
„Az élet számos területein nagyon sok kritikát hallok, hogy helyi kiskirályok döntenek az emberek vállalkozásairól – sorsaikról az élet számos területén” – üzenik a Gój Motorosok Orbán Viktornak.
266 151 aláírást adott le a népszavazásért a Momentum Mozgalom. Tarlós István nekiment az ellenzéknek, az ellenzék szerint Tarlós hazudik. Kósa Lajos szerint az olimpia Budapest ügye, Tarlós szerint ez arcátlanság. Vona Gábor szerint Orbán „elcseszte”. Összegyűjtöttük az elmúlt 72 óra legütősebb mondatait.
Az Országgyűlés ma megkezdi tavaszi ülésszakát. A nyitónapon Orbán Viktor is felszólal napirend előtt. Az atv.hu élőben közvetíti a parlamenti eseményeket.
Újabb rakétakísérleteket hajtott végre hétfőn az iráni Forradalmi Gárda elitalakulat háromnapos hadgyakorlata keretében, dacára annak, hogy az Egyesült Államok nemrég büntetőintézkedéseket vezetett be Teherán ellen, mert Washington szerint Irán a 2015-ös nukleáris megállapodás óta végrehajtott rakétatesztjeivel megsérti ezt a megállapodást.
Elstartol az Országgyűlés tavaszi ülésszaka. A nyitónap mindjárt Orbán Viktor napirend előtti felszólalásával veszi kezdetét. Ma várhatóan még a Nagypéntek munkaszüneti nappá nyilvánításáról szóló kormánypárti előterjesztésről is vitáznak. Kedden napirendre kerül az illegális bevándorlók őrizetbe vételéről szóló törvénycsomag, és szavazhatnak a képviselők a közigazgatási perrendtartásról szóló…
Csökkenti bruttó 2 forinttal a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol Nyrt., a 95-ös benzin ára nem változik - értesült piaci forrásokból az MTI hétfőn.
Az ügyészség újra fellebbezett a halálos eredménnyel járó zuglói gázolás elkövetőjének előzetes letartóztatásba kerülése érdekében - derül ki a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményből.
Az ATV Híradó elérte a Teréz körúti robbantással gyanúsított férfi ügyvédjét, aki azt is elmondta, az indíték egyelőre még nem ismert a meghallgatások ellenére sem.
A miniszterelnök a parlament tavaszi ülésszakának nyitónapján szállt bele a Jobbik elnökébe, aki szerinte férfiak szoknyája mögé szokott bújni. Vona szerint minősíthetetlen, amit Orbán tett.