Párás, ködös, fagyos reggelre ébredt Budapest, de van, aki ebben is meglátja a szépet. Balogh Zoltán, az MTI fotósa készített néhány különös hangulatú képet a városban.
A nő 2012 és 2017 között csaknem hatvan komlói társasház vagyonkezelői kötelezettségeit látta el, így rendelkezett a bankszámlák és házipénztárak felett.
Illés Boglárkát - akit a Fidelitas elnökévé választottak - egy 22 éves joghallgató, Rácz Zsófia váltja, aki korábban Magyarország ENSZ ifjúsági küldötte volt.
Hónap telik el hónap után, és a magyarok étvágya a személyi hitelek iránt egyszerűen nem tud kielégülni. A szokatlanul enyhe október sem zavarta meg őket abban, hogy sorban álljanak a bankokban egy kis ropogós személyi hitelért: 48 milliárd...
A DK elnöke a Nemzeti Kulturális Alap lehetséges megszüntetésére reagált, azt írta: a kormány büntetőhadjáratot kíván indítani, miután a fővárosnak ellenzéki polgármestere lett.
A polgármester szerint a kerület vendéglátóhelyei miatt évi tízmilliárdok jutnak az állami költségvetésbe, ebből vissza lehetne forgatni valamennyit a kerületre.
Két óra alatt meglett az eredeti cél, az 1 millió. Magyarország leghíresebb macskája azért kampányol, hogy minél többen segítsék a hajléktalanokat és a nehéz sorsúakat.
Az OLAF vizsgálatai és az Európai Bizottság Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Főigazgatóság 2015. és 2017. évi ellenőrzései rendszerszintű hiányosságokat találtak a magyar vidékfejlesztési program közbeszerzési eljárásaiban.
„Nem egy politikai kérdés” a Gothár-ügy, ami egyébként az egész szakmát megviseli – erről beszélt Mácsai Pál az Egyenes beszéd című műsorban. A Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színész saját akciójukról is beszámolt, amivel a pályakezdő függetleneket segítenék.
A baleset körülményeit a rendkívüli haláleset helye szerint illetékes Gyöngyösi Rendőrkapitányság a közigazgatási eljárás általános szabályai szerint vizsgálja.
A fideszes EP-képviselő szerint Dániában és Spanyolországban politikai foglyok vannak, és nem kell elfogadnunk kioktatást „pár évtizede alakult országoknak a botcsinálta, és ideológiailag vezérelt, tudatlan vezetőitől”.
Egy tehergépkocsi felborult az M5-ös autópályán Szeged közelében szerdán kora délután, a rendőrök teljes szélességében lezárták a sztráda érintett szakaszát a főváros felé vezető oldalon - közölte a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
A karácsony nem csak az örömről, evésről, ivásról, ajándékozásról, családdal töltött időről, és az ünnepi hangulatról szól, hiszen ez az időszak éppen annyira felszínre is képes hozni a gondokat, mint egy időre elfeledtetni azokat....
Ma hallgatja meg a Színház- és Filmművészeti Egyetem etikai bizottsága Gothár Pétert, aki két hete elismerte, hogy szexuálisan zaklatta a Katona József Színház egyik színésznőjét. Palkovics László miniszter azt mondta, ha az egyetemen is tudtak zaklatásról, de eltitkolták, a lemondás a minimum.
Az Szdsz-jelenség – ezzel a címmel jelentetett meg kötetet a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és az Antológia Kiadó. A kötet egyik szerzőjét, Halmy Kundot kérdeztük arról, mit is jelent az Szdsz a magyar politikatörténetben, van-e máig élő öröksége és miért is foglalkoznak egyáltalán 2019-ben az Szdsz-szel.
Horváth János egykori parlamenti képviselőtől, az Országgyűlés egykori korelnökétől december 19-én, csütörtökön 11 órakor a cecei református temetőben vesznek végső búcsút - közölte az Országgyűlés Sajtóirodája.
Minden színház vegye le a műsoráról Gothár Péter rendezéseit addig, amíg nem történik meg a rendező zaklatási ügyének alapos kivizsgálása - közölték nőszervezetek képviselői szerdán Budapesten, bejelentve: az ügy érdekében online petíció is indul.
„Ügyfelem több kihallgatásán jelezte, hogy át sem látja, hogy mi ez az ügy és mi a gyanú alapja, ezért a vallomástételt e kihallgatásokon egyelőre megtagadta” – közölte a nő ügyvédje.
Pollreisz Balázs, az MSZP győri szervezetének elnöke a szocialisták, a DK, a Momentum, az LMP, a PM és a Jobbik által alkotott győri ellenzéki összefogás polgármesterjelöltje - jelentették be a pártok képviselői szerdán sajtótájékoztatón, Győrben.
Szabadon távozhat az előzetesből Kun-Mediátor Marcsika, már ha december 16-ig nem érkezik a bírósághoz ügyészi indítvány a további fogvatartásra - ha a nő szabadul, akkor más kényszerintézkedést sem alkalmaznak ellene. D. Sándorné...
Idén 19. alkalommal adták át a több világhírű magyar tudós tudományos karrierjét is elindító Rátz László tanár úrról elnevezett életműdíjat, az elismerést nyolcan vehették át.
Korlátozások és szakaszos lezárások lesznek szerda, csütörtök és péntek éjszaka egy extrém méretű, a gönyűi kikötőből Tiszaújvárosba tartó, vegyipari tornyot szállító járműszerelvény haladása miatt az M1-es és az M3-as autópályán, valamint az M0-s autóúton - tájékoztatta a szállítás előkészítését végző Bau-Trans Kft. szerdán az MTI-t.