Számos polgármester szerint a teljes önkormányzati rendszer "bedőlne", ha részben vagy egészében elvonnák tőlük az adóbevételeiket - mondta az LMP frakcióvezetője hétfőn sajtótájékoztatón. Keresztes László Lóránt hangsúlyozta: pártja mindent megtesz ennek megakadályozásáért, ezért az LMP országgyűlési határozati javaslatot nyújt be az önkormányzato
Orbán Viktor pénteken a Kossuth Rádiónak adott interjújában bejelentette, hogy Magyarország a múlt héten felvett egy 2,5 milliárdos euróhitelt. Felcsuti Péter közgazdász szerint jó ötlet a hitelfelvétel, a tájékoztatás hiányával van baja.
Maruzsa Zoltán államtitkár tájékoztatott az iskolákban tapasztalható állapotokról, Müller Cecília pedig többek között arról beszélt, mikorra várható a tömeges oltások megkezdése, Kiss Róbert pedig az új parkolási rendelkezésről tájékoztatott.
A technikai és szervezeti fejlődést mutatja, hogy fél éven belül a második új központtal bővült a magyar hírszerzés - mondta a külgazdasági és külügyminiszter hétfőn az Információs Hivatal Kríziskezelő Központjának átadásán.
„Az egyik oktatási intézményben a kollégák öt százaléka fertőződött meg” – mondta el az ATV Híradójának Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke. Ezek a tanárok tünetnélküliek voltak. Őket azonnal hazaküldték. Digitális oktatást rendeltek el, hogy a száz százalékos távolléti díjukat tudják fizetni – tette hozzá.
Kis változás azonban lesz a tavaszi szabályokhoz képest. A miniszterelnök egy Facebook-videóban közölte, hogy az Idősek Tanácsának ülése után döntöttek az idősáv bevezetéséről.
A tavaszitól azonban eltérő megoldást javasolnak, és fontosnak tartják, hogy az idősek a nekik fenntartott időn kívül is, bármikor szabadon vásárolhassanak.
Nemcsak a vírus terjedését, de a járványügyi korlátozások okozta lelki stresszt sem tudja kezelni a kormányok többsége, véli az Egészségügyi Világszervezet (WHO) magyarországi irodájának vezetője.
Lakástűz áldozata lett egy idős pár hétfő hajnalban Budapest XV. kerületében, a Pázmány Péter utcában - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya az MTI megkeresésére.
A külgazdasági és külügyminiszter az Országgyűlésben napirend előtt számolt be a járvánnyal kapcsolatos információkról, többek között arról, ki fogja engedélyezni magyarországi használatra a vakcinákat. Az ellenzék épp ez utóbbit kritizálta leginkább. Szijjártó Péter egy újabb beruházástámogatási programot is bejelentett.
Akár bruttó 60 ezer forint eltérés is lehet a frontvonalban dolgozó ápolók pluszjuttatásai között – mondta el a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke.
Ferenc pápa arról beszél hamarosan megjelenő életrajzi könyvében, hogy saját élményei miatt át tudja érezni az intenzív osztályra kerülő koronavírus-fertőzöttek halálfélelmét.
Az uniós, amerikai koronavírus elleni vakcina nagyobb tömegben “valamikor tavasszal” érkezik. Az orosz vakcina a harmadik fázis felénél tart, három hónap van még hátra - mondta Szijjártó Péter a parlamentben, és felhívta az ellenzék figyelmét: aki a vakcináról álhíreket terjeszt, az emberek életével “szórakozik”. Az ellenzék össztüzet zúdított a kü
Nagy előkészületek után hétfő délelőtt kivágták Székesfehérváron azt az ezüstfenyőt, amely idén az Ország Karácsonyfája lesz. A fenyőt kedden állítják fel a Parlament előtt.
Az Országos Mentőszolgálat Facebook-bejegyzésében számolt be arról, hogy akad, aki a hatalmas leterheltség ellenére is „szívesen csinál bohócot” az életmentőkből.
Vannak, akik azért mondtak nemet a vizsgálatra, mert nem akarnak táppénzre menni, ha esetleg kiderül, hogy fertőzöttek. Mások pedig nem tartják elég megbízhatónak az antigén gyorsteszteket – mondta el a Népszavának a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke.
Ma tárgyalja az Európai Unió Bírósága a „Stop Soros” törvénycsomag egyes elemeit az ellenünk 2018-ban indított kötelezettségszegési eljárás nyomán - posztolta Varga Judit.
Életének 90. évében elhunyt Kiefer Ferenc Széchenyi-díjas nyelvész, az MTA rendes tagja - tudatta a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) hétfőn az MTI-vel.
Több versengő vakcináról lehet értesülni sajtóhírek szerint, viszont kérdés melyik a leghatékonyabb és legbiztonságosabb ezek közül. Pusztai Erzsébet szerint eltúlzottak a tömeges oltással kapcsolatos remények.