„Rendet raktunk az egészségügyben, megdupláztuk az ott dolgozók fizetését, és megszüntettük a hálapénzt. Ettől azt reméljük, hogy egy sokkal hatékonyabb, átláthatóbb és tisztább egészségügy szolgálja majd a következő évben Magyarország állampolgárait.” :D :D :D
Számos adóváltozással indul az új év. A legtöbbeket, csaknem 400 ezer vállalkozót a katázás szabályainak szigorítása érinti. Felére csökken ugyanakkor az iparűzési adó, a döntés az önkormányzatokat hozza nehéz helyzetbe. Januártól emelkedik a nyugdíj összege és az orvosbérek is, közben pedig indulnak a kórházakban a hálapénz-razziák. Összegyűjtöttü
Egy 27 éves nő volt a koronavírus legfiatalabb áldozata csütörtökről péntekre. Az elhunytak száma továbbra is 100 felett volt. Jelenleg az ország 21 pontján tárolnak oltóanyagot. Egyelőre az egészségügyi dolgozókat oltják be.
December 26. délutánja óta folyamatosan oltják az egészségügyi dolgozókat a koronavírus elleni vakcinákkal. Az eddigi tapasztalatokról beszélt Merkely Béla.
Január elsején sokan mentek kirándulni a Mátrába, a Kékestetőnél egyes időszakokban másfél órát is várni kellett arra, hogy le tudjanak parkolni az autósok.
A veszélyhelyzet ideje alatt az állam tulajdonában álló gyógyszerek, orvostechnikai eszközök, valamint egyéni védőeszközök verseny nélkül is eladhatók, illetve ingyen is tovább adhatók - döntött a kormány.
December 26. délutánja óta folyamatosan oltják az egészségügyi dolgozókat a koronavírus elleni vakcinákkal - mondta a Semmelweis Egyetem rektora az M1-en.
A szakmai várakozásokkal szemben az év elején nem változott az üzemanyagok biorészaránya - írja a Népszava szombati számában, a Magyar Közlönyre hivatkozva.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk. A felolvasott hírek itt érhetőek el: https://podcast.hirstart.hu/friss-hirek/2021/01/02/2893/
1410 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 326 688 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 114 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 9781 főre emelkedett.
Az új évben számos adó mértéke, értékhatára változik. A legtöbb szó eddig a Kisadózó tételes adója (kata) új szabályozásáról és az önkormányzatokat hátrányosan, a vállalkozások kisebb segítséget jelentő iparűzési adó változásokról esett, de módosulnak a kisvállalati (kiva) és a jövedéki adóra vonatkozó szabályok is. Az agráriumban pedig teljesen új
Újabb 1410 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 114 beteg. Az elmúlt napokhoz képest a napi esetek mennyisége visszaesett, de a halálozás stabilan 100 fölött maradt.
Szerzőnk az előadó halálának évfordulóján azt írja, Jimmy emléke csak távolodik. Így marad majd két tábor, az egyik oldalon a Királyban magukra ismerők, másikon a Zámbón mosolygók. A kettő között pedig marad az a szakadék is, ahol egy ország zuhan a mélybe.
Meghalt 114, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 1410 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést – közölte a koronavirus.gov.hu szombaton.
Adóügyi könnyebbség az otthonra vágyó családoknak, és tehercsökkentés a kisebb cégeknek – ezeket nevezte a 2021. évi adóügyi változtatások legfontosabb pontjainak Tállai András, a pénzügyminiszter helyettese a Magyar Nemzetnek adott nyilatkozatában.
A toxikológus szerint a szigorú járványügyi intézkedések azért persze nem oldották meg a magyar társadalom alkohol- és drogproblémáit, sőt, a karanténidőszakban megnőtt a különböző tudatmódosítók fogyasztása.
A hivatalos adatok szerint továbbra is Budapesten és Pest megyében van a legtöbb regisztrált fertőzött, a lakosságszámhoz viszonyítva ugyanakkor Nógrád, Győr-Moson-Sopron és Vas megyében van a legtöbb koronavírusos beteg. A legkevesebb fertőzöttet Tolna megyében találták.