Öt pontban foglalta össze, mi lehet pártja és az egységes ellenzék közösen képviselhető javaslatcsomagja a választások előtt. Azt kéri, jövő hétfőig kezdeményezzenek tárgyalásokat vele.
Orbán Viktor miniszterelnök lányai cégalapítóként-vállalkozóként képzelik el személyes karrierjüket. Erre utal, hogy miután Orbán Ráhel – aki férje, Tiborcz István cégében ügyvezető – babaruhák árusítására alapított céget 2021 júniusában, az elmúlt év végén a testvére, Szokira-Orbán Sára is bejegyeztetett egy vállalkozást.
A kínai vakcina idős embereknek való beadásáról ezt mondta az ellenzék miniszterelnök-jelöltje: „Ez egyébként a népirtás kategóriája, és azt gondolom, hogy az egyik legfontosabb téma lesz, amiben elszámoltatás kell.”
A Demokratikus Koalíció (DK) hivatali kötelesség megszegésének gyanúja miatt tett feljelentést ismeretlen tettes ellen Völner Pál fideszes képviselő ügyében – közölte a DK szóvivője hétfőn online sajtótájékoztatón.
„A baloldal teljesen mindegy mit ígérget a kampányban, 2006-ban is végighazudták a kampányt, pénzosztogatást ígérgettek mindenkinek, aztán kormányra kerülve az ellenkezőjét csinálták” – áll a kormánypárt közleményében.
Megszorítások nélkül csökkentenék a jelenleg rekordmagas államadósságot az ellenzéki pártok - hangzott el a Jobbik, a Momentum és a Párbeszéd politikusainak hétfői sajtótájékoztatóján.
A G7 saját módszertanával készült felmérése szerint 2020-ban még 15 ezer forintba került egy nagy bevásárlás, míg 2021 végére már 18 ezer forint környékén volt a végösszeg.
Magyarországon fedezték fel az új év első üstökösét. Az eddig ismeretlen égitestet Sárneczky Krisztián fedezte fel 2022. január 2-án a Piszkéstetői Obszervatórium 60 centiméteres Schmidt-távcsövével.
A várakozásokat felülmúló mértékben, 41,53 százalékkal növekedett az új elektromos autók vásárlása tavaly. Ehhez minden bizonnyal az üzemanyagok drágulása és a hagyományos személygépkocsik áremelkedése is kellett, persze, a korábbi évekhez hasonlóan jól jött a vásárláshoz adott milliós állami támogatás is.
Segítséget akar nyújtani és öt pontos javaslatot tett az ellenzék számára Gattyán György, a Megoldás Mozgalom elnöke. A milliárdos - immár politikai pályára lépő - Gattyán nyílt levélben üzent az ellenzéki összefogás vezetőinek, amelyben azt kérte, fontolják meg a javaslatait és építsék be saját választási programcsomagjukba.
Továbbra is elmehetnek nyugdíjba azok a nők, akik negyven év jogosultsági idővel rendelkeznek a Nők40 program keretében - közölte a családokért felelős parlamenti államtitkár hétfőn a Facebook-oldalán.
Rendben zajlik a Kazahsztánban rekedt magyarok evakuálása, a segítséget kérők már úton vannak Oroszországba, ahonnan majd a honvédség repülőgépe szállítja őket haza az esti órákban - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn a közösségi oldalán.
Fucsovics Márton két hete Ausztráliában készül az év első tenisz Grand Slam-tornájára, a jövő hétfőn kezdődő Australian Openre, amelyen szeretne minél több mérkőzést nyerni.
Tavaly nyáron fordult a nyilvánossághoz egy katonanő, miután egy alezredes folyamatosan arra kényszerítette, hogy közösüljön vele. Most kiderült, hogy mi történt azóta a zaklatóval, és az is, hogy milyen büntetést kapott.
Néhány hónapja már mindennapossá vált a hírekben az információ, hogy az infláció folyamatosan nő és egyelőre nem is valószínűsíthető, hogy ez a tendencia változni fog, annak ellenére, hogy a kormány és az MNB folyamatosan igyekszik különböző eszközökkel kordában tartani az infláció mértékét.
Nem kell aggódniuk a szoptató, oltott édesanyáknak a gyermekeik védettségéért. Egy friss kutatással olyan immunválaszra utaló jeleket találtak, amelyek minden kételyt eloszlatnak.
Kicsivel több, mint 120 évvel ezelőtt egy tigris és hat másik fenevad tartotta rettegésben az országot, amiket többen látni véltek. A korabeli beszámolók szerint az emberek nem mertek sötétedés után az utcára se menni, az állatok után pedig komoly hajtóvadászat indult.
Az egyesített budapesti közműcég vezetője szerint lejáratókampány zajlik ellene. A hvg.hu-nak adott interjúban részletesen elmondta, honnan volt pénze a házára, vagy mit gondol a Paks 2 beruházásról.
A Magyar Közút egyik forgalomfigyelő kamerája még csütörtökön rögzítette ahogy egy BMW kigyulladt az M86-os autóúton, Vásárosfalu térségében. Az eset során szerencsére senki sem sérült meg, viszont hiába értek ki a katasztrófavédelem szakemberei pár perc alatt: a járművet már nem tudták megmenteni.
Libazsír termékeket vont ki dioxin és dioxinszerű mérgező vegyületek - PCB-k - határérték feletti jelenléte miatt a termék gyártója - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) hétfőn.
A szomszédok nem értik, ha a férfi négy évig példásan gondoskodott az ágyban fekvő, idős édesanyjáról, akkor miért ölte meg őt? Úgy vélik, túl korán engedték haza B. Tibort az öngyilkossági kísérlete után.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Megkérdeztük az EMMI-t a negyedik oltásról, miután Kásler Miklós vasárnap kijelentette, “rendkívüli módon számolni kell a negyedik oltás szükségességével”. Ezt válaszolták.
Keddig, azaz holnapig kellene eltakarítani több tonnányi szemetet a tolna megyei Tamásiban. Korábban egy cég Olaszországból hozta be a hulladékot és azt ígérte, hogy azt fel is dolgozza. De a szeméthegy csak nőtt, a feldolgozás pedig elmaradt. Az ATV Híradó stábja 1 nappal a határidő előtt a helyszínen járt és azt tapasztalta, hogy továbbra is hegy
Sorban dönti le a lábáról az embereket a koronavírus omikronnak elnevezett variánsa. Bár az új mutáció a szakértők szerint enyhébb tüneteket okoz, ugyanakkor sokkal szélesebb körben fertőz, mint a korábbiak. Nem kis kihívás elé állítja ezzel a szolgáltatókat, az egészségügyet, az áruházláncokat, gyakorlatilag minden egyes szektort, ahol emberi munk