Egyedül a Jobbikot nem a párt elnöke képviselte az ellenzéki szövetség résztvevői közül a népszavazás témájában a Nyugati térre meghirdetett szabadtéri sajtótájékoztatón.
Torz képet mutat a hazai jövedelmi viszonyokról, hogy a KSH szerint Magyarországon bruttó 431 ezer forint volt tavaly októberben az átlagkereset - mondta a GKI vezérigazgatója az ATV Híradónak. Molnár László szerint éppen a kormány állította azt, hogy kétmillió embernek segít a minimálbér és a garantált bérminimum emelése. Ez pedig azt jelenti, ho
Jelentősen emelkedik a háziorvosi és fogorvosi praxisokban elérhető orvosi bértámogatás összege 2022. január 1-től. Az emelkedés mértéke a praxisközösségek kategóriáiban 2020-hoz képest meghaladja a 40%-ot, és ezen felül a bért terhelő közterhek is csökkennek- írja az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ szerint az új fertőzések 11 százalékáért az omikron nevű variáns a felelős. Falus Ferenc, volt országos tiszti főorvos szerint ez a variáns nem súlyosabb, mint a delta, három vakcina megvéd a szövődményektől. Szlávik János infektológus, a Dél-pesti Centrumkórház főorvosa viszont arra figyelmeztet, hogy az omikronna
Megkezdődhet a Magyar Természettudományi Múzeum új, debreceni épületegységének az előkészítése, amihez a kormány ad forrást a városi önkormányzatnak – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) az RTL Híradóval.
A volt főpolgármester szerint a jelenlegi városvezetés ellentmondó nyilatkozatai miatt lehet gyanús a Városháza feltételezett eladása körül kirobbant ügy. Eközben a fővárosi önkormányzat továbbra is cáfolja, hogy el akarták volna adni az ingatlant.
2022 a hitoktatás éve a Magyarországi Református Egyházban. Magyarországon 150 ezer gyerek tanul református oktatási intézményben, ami nagy lehetőség, és egyben nagy felelősség – mondta az InfoRádiónak Balog Zoltán püspök. A Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke hozzátette: a református hitoktatásban dolgozóknak munkacsoportoka
Pál Évát, a Neoton Família egykori énekesnőjét nevezné köztársasági elnöknek az Igen Szolidaritás Magyarországért Mozgalom (Iszomm) – írta meg a Blikk.
Bejegyezték Gattyán György pártját – írta meg a Magyar Nemzet. A párt a Megoldás Mozgalom nevet kapta, székhelye pedig a milliárdos üzletember legnagyobb vállalata, a Docler Holding lett. A Híradónk által megkérdezett elemző és nyilvánosság stratéga szerint Gattyán Györgynek még egy nagyon aktív, kompetens kampánynál is kevés esélye van a választás
Vannak, akiknek nagyon nem ajánlott az FFP 2-es, a textilmaszk használata pedig mindenkinek félmegoldás csupán. A legjobb védelem a két maszk plusz szemüveg lenne, de ez Kovács Gábor szerint életszerűtlen.
A 66 éves K-hídnak már rég időszerű lenne a felújítása, ezt a BKK is elismerte 2019-ben, ám azóta sem kezdték el a munkákat - pedig minden meglenne hozzá.
Nem kap frakciót a kormányfő-jelölt. Márki-Zay Péter hosszúra nyúlt, nagy csatát vívott velük, de ebben a küzdelemben alul maradt. A pártja ettől még szerveződik.
Nagyok a különbségek az idei bérmegállapodásoknál, a legtöbb helyen azonban a 10 százalékot is meghaladja az emelés mértéke - írja csütörtöki számában a Világgazdaság a legnagyobb szakszervezeti szövetségek tájékoztatására hivatkozva.
Az ellenzék miniszterelnök-jelöltje korábbi nyilatkozata alapján már "elengedte" a kérdést, legutóbb mégis azt mondta, a pártok meggondolhatják még magukat.
Első körben kilenc pályázónak összesen 910 millió forintot osztott szét az NKA Petőfi-emlékév programjainak támogatására létrehozott ideiglenes kollégiuma. Vadász Dániel operaénekes-vállalkozó cége új operát, Lutter Imre cége zenés filmadaptációt készíthet, a Puskás-képregényt is rajzoló Futaki Attila Az apostolból alkothat képregényt, míg az augus
Előírták, hogy minden telefonálót hívjanak vissza. Azt gondolják, le kell venni a terhelésükből, hogy többet kommunikálhassanak a betegeikkel. A páciensektől is segítséget várnak, hogy a legfontosabb kérések eljuthassanak hozzájuk.
A többség befekteti az államtól visszakapott személyi jövedelemadót - derül ki a Pulzus Kutatónak a Napi.hu megbízásából készült felméréséből. Minden ötödik válaszadó hiteltörlesztésre költi a pénzt, ami a moratórium után észszerű döntésnek tűnik.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Nagyok a különbségek az idei bérmegállapodásoknál, a legtöbb helyen azonban a 10 százalékot is meghaladja az emelés mértéke - írja az MTI a Világgazdaságra hivatkozva, amely a szakszervezeteket kérdezte meg az idei béremelési tervekről.
„Harminc százalékkal nőtt a lelkisegély-kérő telefonhívások száma az ünnepi időszakban” – írja az Index a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetségének (LESZ) elnökére hivatkozva.
A köztársaságielnök-jelölt blogjából a 444 idézett részleteket, a politikusnő akkoriban úgy vélte, nem fog olyan magas pozícióba kerülni, hogy szavai megütközést kelthessenek.
Nagyok a különbségek az idei bérmegállapodásoknál, a legtöbb helyen azonban a 10 százalékot is meghaladja az emelés mértéke – írja csütörtöki számában a Világgazdaság a legnagyobb szakszervezeti szövetségek tájékoztatására hivatkozva.
Átlagosan majdnem másfél évbe telik Magyarországon, mire egy munkanélküli állást talál magának és jelentős azok aránya, akik semmilyen támogatást nem kapnak. Eközben a munkaerőpiaci járulék egy részét zsebre teszi a kormány.
6454 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 276 433 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 80 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 39 679 főre emelkedett – írja a koronavirus.gov.hu.