Az államadósság, az infláció és a korrupció megfékezését sürgette és ígérte közös csütörtöki online sajtótájékoztatóján az ellenzéki összefogás három politikusa.
2021 végén drasztikus visszesésnek indulhatott a magyarok hitelfelvételi. A jegybank, decemberben folyósított hitelösszegekről publikált statisztikái legalábbis erre mutatnak. Az év eleji számok után a változás meglepőnek tűnhet, de egy ilyen folyamat nem lehet véletlen. Vajon miért csappant meg a mayarok érdeklődése az eddigi slágerhitelek iránt é
Tizenegy év, illetve tizennégy és fél év fegyházbüntetésre ítélt a Kaposvári Törvényszék nem jogerősen egy nőt és élettársát, akik nehéz sorsú, gyermekotthonban élő, nevelésbe vett, bántalmazott lányokat vett rá prostitúcióra - tájékoztatta a bíróság csütörtökön az MTI-t.
Kapitány Balázs demográfus kiszámolta, mely falvakban hozhattak létre sok fiktív lakcímet. Arra jutott, hogy nem felülről szervezett csalás állhat a háttérben.
Az előzetes tervek szerint február 16-án Balatonfüreden tartják a Fidesz kihelyezett frakcióülését. Aznap, amikor az Európai Bíróság is ítéletet hirdet a jogállamisági mechanizmusról.
Tavaly 180 ezer alá csökkent Romániában az élve született gyermekek száma, amely a statisztikai intézet által csütörtökön közzé tett adatok szerint az elmúlt tizenegy év legalacsonyabb születésszámát jelenti.
5108 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 193-an vannak lélegeztetőgépen. Elhunyt 101 beteg, így az elhunytak száma 42 170 főre emelkedett.
Legalább ötvenkét embert csapott be egy 22 éves bátaszéki nő, aki az interneten adott el nem létező árukat, egymillió forint kárt okozva a sértetteknek - közölte a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság csütörtökön.
Rekordszámú nevezéssel és az Árpád Pálinka győzelemével ért véget a Kárpát-medence legnagyobb párlatversenye. A „pálinkakészítés Oscar-díjaként” emlegetett megmérettetésen a békéscsabai pálinkafőző manufaktúra „A legjobb kereskedelmi főzde” cím mellé „A verseny legjobb pálinkája” nagydíjat is megszerezte érlelt szilvapálinkájával.
Az LMP-s Takács Lajos, aki jelenleg badacsonytomaji önkormányzati képviselő, független képviselőjelöltként indul az április 3-i országgyűlési választáson – erősítette meg a Telexnek.
Az emberek többsége nem szívesen választ hüvelyeseket tartalmazó fogást, ha étterembe megy – derül ki a egy friss reprezentatív felméréséből. A fogyasztókat az étel kiválasztásakor elsősorban az íz befolyásolja, de a legtöbben nyitottak lennének a változatosabb, izgalmasabb és kreatívabb módon elkészített hüvelyes fogásokra az éttermekben. A növény
Rendezvény miatt szombaton egész napra lezárják a Lánchíd utcát a fővárosban; a korlátozás több autóbuszjáratot is érint - közölte a Budapesti Közlekedési Központ csütörtökön az MTI-vel.
Egyszerre, egy összegben ennyi pénzt még soha nem utaltak az arra jogosult katonaállománynak - tudatta csütörtöki közleményében a Honvédelmi Minisztérium (HM).
A Fővárosi Ítélőtábla az elsőfokú bíróság végzését megváltoztatta és megállapította, hogy a 2022. január 31. napján tartott sztrájk jogellenes volt. A döntés jogerős.
Évtizedes, örökölt adósságot rendez együttműködésben a Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. FŐKERT Kertészeti, valamint FKF Hulladékgazdálkodási Divíziója. A szakemberek a fennsíkot megszabadították az évtizedekkel ezelőtt, a környezeti és fenntarthatósági szempontok mellőzésével lebontott katonai célú épületek törmelékeitől, és a területet visszaadtá
A Fővárosi Ítélőtábla a 2022. február 10-én tárgyaláson kívül hozott ítéletével az elsőfokú bíróság végzését megváltoztatta és megállapította, hogy a 2022. január 31. napján tartott sztrájk jogellenes volt.
Az édesapja életéért sírva rettegő lány hiába akart feljelentést tenni, a mohácsi rendőrség elzavarta. Egy hónap múlva az édesapját a fogva tartói megölték és rágyújtották a házát. A bűnbanda tagjai közül kettőt - M. Zsoltot és K. Józsefet - letartóztatott a Pécsi Járásbíróság.
A nőkről is lealacsonyító módon beszélt, sértegette őket Márki-Zay Péter egy videójában. A baloldali jelölt még múlt év áprilisában a szokásos heti értékelőjében azt állította, hogy soha nem nevezte bunkónak a vidékieket, de vannak olyan buta emberek, akik ezt félreértették.
Hajdu Mária után újabb LMP-s politikus kapitulált az összefogásból és jelentette be, hogy az ellenzéki összefogás és a Fidesz jelöltjével szemben indul a választáson.
Hajdu Mária után újabb LMP-s politikus kapitulált az összefogásból és jelentettebe, hogy az ellenzéki összefogás és a Fidesz jelöltjével szemben indul a választáson - erről a Telex írt elsőként.
Az Fővárosi Ítélőtábla indoklásában idézett paragrafus szerint pedagógusok esetében „csak úgy gyakorolható a sztrájk, hogy az a még elégséges szolgáltatás teljesítését ne gátolja”.
Mi történt a technológia világában? Elmondjuk röviden! Számos hazai hírcsatorna IT, mobiltechnológiát, robotikát érintő tartalmait foglaljuk össze pár perces podcast adásainkban.
Hajdu Mária után újabb LMP-s politikus kapitulált az összefogásból és jelentettebe, hogy az ellenzéki összefogás és a Fidesz jelöltjével szemben indul a választáson - erről a Telex írt elsőként.
Nincs napirenden a Mészáros utcai buszparkoló ügye – erősítette meg az InfoRádiónak a budavári polgármester, miután korábban a Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkár azt írta, hogy nem támogatja a lakosság a parkoló kialakítását.
Az Eötvös Lóránd Egyetem és az Állatorvostudományi Egyetem fontos felfedezést tett, ami közelebb viheti az emberiséget a koronavírus eredetének megoldásához.