Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
A Mi Hazánk elnöke állítja, magyar felségjelzésű, nem magyar tulajdonú szállítógépekkel vesz részt Magyarország a fegyverszállításban. A Mi Hazánk elnöke a Spirit FM Harcosok Klubja című műsorának vendége volt, ahol élesen bírálta a magyar kormány és a baloldali ellenzék háborúval kapcsolatos álláspontját is.
A Katolikus Karitász szervezésében két adománnyal megrakott jármű, egy kisteherautó és egy furgon indult útnak Kárpátaljára. A Demokrata velük tartott.
Hejőpapinál egy 600 négyzetméteres csarnok, Kecskemétnél és Kerepesen pedig szeméttelep gyulladt ki vasárnap reggel - közölte az az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF)
Hejőpapinál egy 600 négyzetméteres csarnok, Kecskemétnél és Kerepesen pedig szeméttelep gyulladt ki vasárnap reggel - közölte az az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
Megjelent a Magyar Közlönyben az exporttilalomról szóló rendelet. A kiviteli korlátozások a búzát, a rozst, az árpát, a zabot, a kukoricát, a szójababot és a napraforgómagot érintik.
Magyarország egészen biztosan nem fog tudni olyan EU-s javaslatot támogatni, mellyel az orosz gázszállítás szankció alá kerül - ezt Szijjártó Péter jelentette ki. A külügyminiszter ezzel egyértelműen magyar vétót jelzett az energia területére vonatkozó esetleges uniós szankciókra.
A Magyar Atlanti Tanács (MAT) felszólítja Oroszország kormányát, hogy haladéktalanul vessen véget a vérontásnak, és békés körülmények között üljön tárgyalóasztalhoz Ukra
Az, hogy Oroszország csak önvédelemből cselekedszik, vagy az, hogy Ukrajnában náci rezsim van, mind a Kreml propagandája a Political Capital munkatársa szerint.
A járványügyi korlátozások feloldásával összhangban hétfőtől nem kell a közösségi közlekedésben maszkot viselni - tudatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
A Heti Napló vasárnap esti adásában bemutatjuk nemcsak az orosz-ukrán konfliktus történelmi hátterét, de a jelen és a jövő is górcső alá kerül. 19:00-tól az ATV-n.
Az LMP petíciót indít a paksi atomerőmű bővítése ellen - jelentette be az ellenzéki párt társelnöke vasárnap a Facebookon közvetített sajtótájékoztatóján.
Az április 3-i választás tétje, hogy a magyarok a biztonsághoz és békét garantáló jobboldalnak, vagy az ezeket kockáztató baloldalnak szavaz bizalmat – jelentette ki Deutsch Tamás EP-képviselő a harkányi választási fórumon.
A Metropol megkérdezte, mit szólnak a zuglóiak ahhoz, hogy a parkolóórákba bedobált pénzek fele vesztegetésként szocialista politikusok zsebébe vándorolt.
„Ha így megy tovább, a tavaszi vetés hatalmas földekre nem kerül ki Ukrajnában, nem lesz műtrágya és ami lesz, elérhetetlen áron - és akkor még az oroszok nem állították le a gázexportot az EU-ba. Az olajár egekben, gázár egekben” – emelte ki a biztonságpolitikai szakértő.
Magyarország senkit sem hagy segítség nélkül - jelentette ki a Beregszász közelében fekvő asztélyi határátkelőn vasárnap Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő, aki a helyszínen ismerkedett az ott kialakított segítségpont működésével.
A járványügyi korlátozások feloldásával összhangban hétfőtől nem kell a közösségi közlekedésben maszkot viselni - tudatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
Az orosz inváziós erők a zaporizzsja és az inaktiv csernobili atomerőmű elfoglalása után immár a harmadik olyan létesítményt támadják, amelyben nukleáris anyagok találhatóak.
A demonstráción „a választások kimenetelét befolyásoló hazugságok, hírhamisítások és az agresszor Putyint támogató orosz propaganda terjesztése ellen” tiltakoztak a szervezők és a résztvevők.
„Van egyáltalán bármilyen tervük?” – teszi fel a kérdést az ellenzéki miniszterelnök-jelölt arra utalva, hogy elmondása szerint „a honvédelmi miniszter és a miniszterelnök is egymásnak ellentmondva, összevissza beszél”.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, Jelentős nagyságú területen ég az aljnövényzet a 76-os főút mentén, Sármellék közelében, a Kis-Balaton térségében. A pusztító tűzről az MTI közölt képeket.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Az MSZP állításával ellentétben Magyarország - az Európai Unió valamennyi tagállamával együtt - részese az unió közösség polgári védelmi programjának - közölte a Fidesz-KDNP európai parlamenti (EP-) delegációvezetője videónyilatkozatában.