Az újabb európai uniós szankciós intézkedések semmilyen módon nem érintik az energiaszállításokat, Magyarország energiaellátása továbbra is biztonságban van - mondta közösségi oldalán kedden közzétett videójában a külgazdasági és külügyminiszter.
Jelentős értékű aranyat loptak el egy ékszergyártó cég fővárosi telephelyéről, a rendőrök két napon belül nyomára akadtak a bűncselekmény feltételezett elkövetőinek - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.
Artur Balázs szerint bármilyen rés az európai egységen Putyin politikájának elfogadásaként értelmezhető. Szerinte súlyosan téved, aki azt hiszi, hogy az orosz elnök megelégedne Ukrajna megszállásával.
Az 1848-49-es szabadságharc azt üzeni a mának, hogy az ország érdekét meg kell védeni, de ezt többféleképpen lehet megtenni. Van, amikor fegyvert kell ragadni, és van, amikor ki kell maradni egy háborúból - mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára kedden Budak
Magyarországnak a törökök kiűzése és a Rákóczi-szabadságharc elbukása után korlátozott önállósággal része volt a Habsburg Birodalomnak. A bécsi forradalom hírére a márciusi ifjak március 14-én este összegyűltek a Pilvax kávéház úgynevezett "közvélemény asztalánál", és eldöntötték, hogy másnap az egész városnak bemutatják a 12 pontot. Petőfi megígér
Április 3-án a jövő és a múlt között kell választanunk – mondta a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára kedden Bonyhádon az 1848-as forradalom évfordulóján rendezett megemlékezésen.
Kedden dél körül elkezdődött a gyülekező a Békemenetre a Császár-Komjádi uszodánál. Már akkor rengetegen voltak a Margit híd budai hídfőjénél. A Békemenet a hídon át, a Nyugati pályaudvar érintésével a Bajcsy-Zsilinszky úton át a Kossuth térre megy a tömeg, a Parlamentnél délután 15 órakor Orbán Viktor mond beszédet. Az eseményeket információkkal,
Az akciót szervező Minden Fiatal Magyarországa szerint: „már több százezer fiatal választotta a nyugati életet. Itt az ideje, hogy ne mi menjünk nyugatra, hanem a nyugatot hozzuk el hazánkba”.
Április 3-án a jövő és a múlt között kell választanunk - mondta a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára kedden Bonyhádon az 1848-as forradalom évfordulóján rendezett megemlékezésen.
Kisebb konfliktus alakult ki a Békemenet gyülekezőjekor: egy hangosítóból zenét játszó férfi a Katyusa című orosz dal mulatós változatát tette be, ez senkinek nem tetszett.
Programok és kiállítások sora várja az érdeklődőket a budai Várban. Ingyenes hagyományőrző és családi programok, különleges kiállítások, irodalmi beszélgetések.
A Magyar Turisztikai Ügynökség népszerű előadók bevonásával online Daloskönyvet indított, melynek keretében ismert magyar énekek újszerű feldolgozásban hallhatók. A folyamatosan bővülő YouTube csatornán most a március 15-i ünnephez kapcsolódó szerzemények is elérhetők Tóth Gabi és Mező Misi előadásában.
Elindult a Békemenet; Orbán Viktor 15.00 körül a Kossuth téren beszél a kormánypártok támogatóihoz. Az ellenzék szintén 15.00-kor kezd, tucatnyi felszólaló mellett Donald Tusk és Márki-Zay Péter is beszélni fog az egybegyűltekhez.
A politológus szerint a miniszterelnök többek között az „utcai harcos” régóta rajzolt imázsát és „a nagy stratéga, mindent több lépéssel előre látó politikus képét” is elveszíti.
A Komjádi uszoda elől megindult a CÖF-CÖKA szervezte felvonulás, amely a Margit hídon át, a Szent István körúton, majd a Bajcsy-Zsilinszky úton vonul tovább, és végül az Alkotmány utcán keresztül érkezik meg a Kossuth térre.
Tízből hét aktív szavazó szerint a Fidesz-KDNP az áprilisi választásokon újra győzni fog – derül ki a Nézőpont Intézet kutatásából. Ugyanakkor az ellenzéki szavazók mindössze alig több mint egyharmada bízik a kormányváltásban, és közülük ugyanennyien hisznek a Fidesz újraválasztásában.
A külügyminisztérium államtitkára azt mondta: a forradalom és szabadságharc üzenete, hogy a magyar érdeket meg kell védeni, mert „ha mi nem védjük meg, akkor helyettünk nem védi meg senki”.